Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tudom elaltatni...

Miért nem tudom elaltatni nappal? Nektek mennyit van ébren még szopi után a 3 hónapos baba? Ha 3 órát van ébren, mikor éhezik meg?

Figyelt kérdés

Nem mutatja jelét a fáradtságnak. Csak ásít, de az nem konkrét jel, mert máskor is csinálja és hiába ásítozik akkor sem alszik el.


A növekedési ugráson szerintem már túl vagyunk. Az altatással mindig gondjaink voltak. Az esti visszaalvás, elalvás már oké, mert szopi után alszik mint a bunda. DE nappal az ébrenlétek után egyszerűen semmivel sem tudom alvásra bírni. Eltelik 2 óra, ásít párat, beteszem a kiságyba és éktelenül sírni kezd. Az első hónapokban mellkason aludt, ha aludt. De volt hogy ott is üvöltött vagy fél órát mászkáltunk vele mire lehunyta a szemét. Kitaláltuk a párommal, hogy inkább letesszük az ágyba aludni, így nem adunk neki ingereket. De mintha nem lenne álmos. Őrjöng. Ha 10-15 perc alatt semmi sem használ, hiába csitítgatom, simogatom susogok neki, kiveszem - visszateszemel próbálkozom és előfordul hogy bejön kb 20%. A többi esetben eltelik 2,5-3 óra és inkább megszoptatom, gondolván hogy most már biztos éhes is lett. De aztán a cicin meg 5 perc és beájul. Nem eszik eleget. megböfiztetem, felébred, cicire vissza, visszaalszik.. hát jó, akkor irány az ágy, hogy én is pisiljek/egyek/házimunkát csináljak stb. Hát megint felébred és üvölt. Nem tudom elaltatni.


Létezhet hogy egy 3 hónapos baba 4-5 órát ne akarjon aludni? De ha nem akar, akkor miért rosszkedvű, ha nem kényszerítem rá, hanem hagyom játszani illetve játszok vele tovább...


Nem tudom mit csináljak. Ez az evés-játék-alvás ciklus nem jön össze hiába próbálom "trenírozni" már 3 hónapja.

Egyre tovább bírja ébren nyűgösködés nélkül, megéhezik, megetetem, de nem alszik és nyűgös lesz, már csak kézben nem sír, de aludni nem alszik. Nem tudom még elringatni sem. Vannak napok mikor csak 2x 30 percet alszik.


Mégis milyen napirendet lehet így tartani. :(


2014. szept. 24. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos nalunk ugyanez van kezdetektol szinte. most 10 hetes es ugyanazokat a köröket futom vele mint te. Ha delelott alszik egy orat, akkor az esti furdesig mar nem alszik mert nem almos. ha peches napom van, akkor meg delelott nem alszik es akkor meg delutan mar olyan nYugos h akkor meg mar a nyügi miatt nem alszik. 3 napi jó alvó, utana 3 napig rossz alvo. ezek valtakoznak. ejjel ugyanugy jol alszik mint a tied. de hogy lehet eleg neki 8-10 ora alvas egy nap???
2014. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen babák! Nem alszik mert nem akar! Normális! Az enyèm 5 hónapos ès ezt figyeld SOSE aludt nappal több mint 20 percet szopik után azt is csak napi 1-2-szer. Ez van. Akkor adj szopit neki mikor kéri.. Az enyém van mikor 1 óra után enne.. Ez is normál. Minden az! Ha vègigalussza az éjszakát akkor inkább ez legyen mint kelni hozzá, mert nappal szeétaludta magát...
2014. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Növekedèsi ugrások pedig mindig vannak... Semmi köze az alváshoz...
2014. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!