Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hós babátok mennyit alszik...

3 hós babátok mennyit alszik éjszaka és napközben? Milyen a napirendetek.

Figyelt kérdés
Kisfiam 4-5 naponta változtat a szokásain, mire beállna a napunk, mindig máshogy alakítja. Nagyon keveset alszik. Utálja a kiságyát. Este 9-től 2-ig ott alszik, aztán csak mellettem hánykolódik. Mit tegyek?

2014. okt. 2. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem 11 hetes a lanyom es o is ket naponta valtoztat. ami allando, a 3.30as ejjeli eves es a fel 9es furdetes. reggel 6-7 kozott kel, akkor eszik. utana jatszunk, 9 korul el kezd nyuglodni, sirdogal picit a hintajaba aztan elalszik kb fel orara.... 2,5-3 orankent eszik. kora delutan 1 korul almosodik el ujra, addig jatek-eves. 14.00-15.30 kb a delutani alvas. jo idoben a babakocsiban tortenik..aztan felkel, kis jatek utana eves majd jatek es ez igy megy fel 9ig mert utana mar nem akar aludni. tehat csak ketszer alszik. furdes utan vacsi es fel 10-kor alszik el.
2014. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi 5-én töltjük a 3 hónapot. Reggel mikor felkel 7-8 között tisztába teszem aztán kb 1 órát elvan a nagy ágyon a játszószoőnyegén amég rendet teszek aztán játszunk együtt egy kicsit eszik elalszik kb másfél órára. Ezt a kört csináljuk délután 3-ig közbe ha az idő engedi beszoktunk iktatni egy sétátUtánna mikor ismét éhes lesz tartunk egy fekvős cicizést ezen is elalszik ilyenkor hagyom az ágyunkban és megengedem magamnak is,hogy aludjak egy kicsit. Ilyenkor alszik olyan 2 óra hosszát. Megkakiltatom,ha még aznap nem sikerült,Aztán még egy fél órára elszokott ájulni fürdés előtt(7kor fürdünk) aztán játszunk apával is közösen 10.-ig megint fekvős cici elalszik berakom a kiságyba és reggel 7-ig a hangját se hallom. Nekünk az jött be,hogy szinte mindent ugyanabban az időpontban csinálunk kb 1 hetünkbe került,hogy ez összejöjjön. Ehez az kellet,hogy kiismerjem őt. Mostmár megától szól,hogy most anya ezt szoktuk csinálni,persze sírással jelzi :)
2014. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerencsés vagy hogy egy órát el van a szőnyegen hogy csinálod? :) az enyém akkor sincs el egy órát ha vele vagyok. igaz, mint írtam még csak 11 hetes..még csak most kezdi el fogni a dolgokat, már ha a kezébe adom őket. de semmi sem köti le 20 percnél tovább. mi a játszószőnyeg-körforfó-pihenőszék-váll köröket futjuk :) én is szoktam 3-4 naponta egy fekvőcicit beiktatni amikor már hulla vagyok és bóbiskolnék vele, de általában séta közben van a nagy napközbeni alvás, mert másként nem marad meg ébren a babakocsiba, csak ha eleve alszik mikor beleteszem. csak így tudunk sétálni menni. :(
2014. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi holnap töltjük a 3 hónapot. Naponta 3-4X alszik, a legrövidebb alvása 30 perc, de mostanában megvan az egy óra. Napi egy hosszabb alvása van: 1,5-2 óra, de ez van, hogy kimarad. Éjszaka mellettem alszik, van amúgy bébiöble, de nem nagyon szereti. Este 9 körül alszik el, 2X szoptatom éjszaka és 7-8 között kel.

Nálunk az elaltatás a bajos, sokszor magától elalszik, de van, hogy hason akar, van, hogy bal oldalán, van, hogy a jobbon, van, hogy kér popsiütögetést, van, hogy hátsimit kér, van, hogy szundikendőt kér, van, hogy csak ölben szeretne elszunnyadni, van, hogy kendőben... Kicsit szeszélyes a drágám és mire kitalálom, hogy épp melyikhez van kedve....! :)

2014. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen sokat van letéve a szőnyegére a feje felett televan minden lógós játékkal úgy,hogy elérje,telefonon lejátszom vagy 1000 szer a kedvenc zenéjét. Először ott voltam vele végig bohóckodtam neki majd egyre többször hagytam,hogy elfoglalja magát a játékaival. Nekünk se sikerül mindig az egy óra attól függ milyen a hangulata. Valamikor csak 20percet marad,de előfordul,hogy másfél órát is. Szerencsére 7-ből kb 2szer van az,hogy nem marad el. Második volta
2014. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-én múlt három hónapos a kisfiam. Az éjszakát már 1 hónapja átalussza. Olyan 8-fél 9 között alszik el, és reggel 7-8 körül kel. De olyan is megesik néha, hogy 5 körül már jelentkezik. Saját szobájában alszik el általában cicin (csak anyatejes), de ha már nagyon nyűgi, akkor a kiságyában is elalszik magától, csak a cumi legyen a szájában. :)


Gondolom nem nyugtattalak meg most, legalábbis nekünk az első hetek katasztrófák voltak, és utáltam, ha valaki azt mondta, hogy az ő babája eszik-alszik. :)


A napirendünk így néz ki :

nagyjából 3 óránként eszik, utána 1- 1,5 órát fent van, játszunk, tornázunk, önálló játék, zenehallgatás- ezek mindig más sorrendben, ha bájosan elvan, akkor addig takarítok, és ha már unja, akkor jövök, mondókázunk stb. Amikor látom, hogy nyűgi, akkor felöltöztetem, berakom a babakocsiba, és kiteszem a teraszra, általában egyszerre elalszik tologatás nélkül.

(Azt hozzá kell tennem, hogy valószínűleg ezt az álomkórt apukától örökölte, simán végigaludná a napokat, ha tehetné)

Aztán felkel, eszik..játék...alvás...evés...


Anyatejes a babád? Cicin nem alszik vissza? 2-kor adsz neki enni? Ha igen, sötétben, csendben teszed azt?

2014. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!