Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elvinnétek neurológushoz?

Elvinnétek neurológushoz?

Figyelt kérdés

A babám 3.5 hónapos. Nagyon rossz alvó. Már pár hetes korában is napi 11-12 ora alvassal beérte, mostanára atlagosan 10 orat alszik egy nap.

Èjjel mint a tej, egybe 9 orat, azzal nincs gond.

Napkozben fél órát délelőtt, felet délután, ha ezen felül van még nála 1 órás hosszu alvas, az már jo napnak számit. ez kb három naponta van.


tobb hete nem aludt mar 2 orat egyben. ejjel nagyon konnyen elalszik, nap kozbe cicib vagy babakocsiva de akkor fel is ebred 30 perc utan. 4-5-szor elofordult mar hogy magatol elaludt - erre probalom most szoktatni mert qkkor legalabb 40-50 percig alszik.


szerintetek ez kóros? vigyem szakemberhez? vagy más babaja is ilyen?


2014. okt. 26. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb fiam pont ilyen volt. Most lesz januárban 3 és mióta családi napközibe jár azóta alszik (nehezen) délután 1-2 órát, de ha más nem legalább csendes pihenőt tartunk neki (fekszik az ágyban tv-zik, könyvet lapozgat, tabletet néz stb, amihez kedve van, sokszor abba alszik bele, de ha nem akkor is pihenés neki), mert egyébként nem lehetne este vele bírni.
2014. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kóros hanem tipikus :)

rengetegen vannak így ezzel, a babákat is meg kell tanítani elaludni.

az meg, hogy 30 percet alszik... hogy is mondjam :)

a babák 20-30 perc után kerülnek mélyqalvásba. ha egy baba 30 perc után felébred, akkor nem került mély alvásba, de kipihentnek érzi magát, ezért nem alszik vissza.

ezen te tudsz változtatni és ez talán a legnehezebb ebben a korban, hogy hogyan.

nekünk az jött be, hogy cicin altattam és mellette maradtam 35 percet. 25 perc múlva ébredt, mivel mozdulatlanul feküdtem mellette így egy pinnenet volt a cicire visszatenni és már aludt is tovább, majd szökhettem ki. ezt az orvos mondta, hogy ahogy altatom, úgy maradjak fél órát, mert mikor mély alvásba kerülne, meg fog ébredni és esélyesebb azzal a módszerrel visszaaltatni ahogy elkezdtem :) tényleg bejött, olyan 5 hónapos kora körül már nem is volt erre szükség.

szerintem próbálkozzál még, nem gondolom kórosnak, csak még nem tanulta meg :)

2014. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen errol a bizonyos 20-30 percrol sokat olvastam es valoban: ahogy leall a babakocsi es feluleti alvasba kerul, vagy epp addigra mar nincs cici a szajaba vagy epp nem ringatom, felebred. ezert akarom arra tanitani h egyedul elaludjon, 2-3 naponta egyszer osszejon es akkor tobbet alszik egyben...csak olyan remiszto h arrol irkalnak hogy 2 orat bir ebren lenni az o koraban mas gyereke az enyemag 6-7 orat gond nelkul :( regebben nem zavart mert nem is mutatta faradtsag jeleit, de mostanaba már jelzi szemdorzsivel meg nyugos.
2014. okt. 26. 13:24
 4/11 anonim ***** válasza:

nálunk is ilyesmi van, nappal lényegesebben nehezebben alszik.főleg babakocsiban, ha beérek egy üzletbe, már fenn is van, vagy ha megállok.


tapastalat nálunk: otthon csendben, nyugalomban, a kiságyban egyedül hagyva játszani, magától minden gond nélkül elalszik, ha felsír pár perc múlva, az a pukitól van, olyankor simogatom, vagy ringatom, de visszaalszik(persze ha nem épp kajaidő van)

de szóval van amikor csak néz, bambul, ilyenkor a kedves rokonság szeret beszélni hozzá, az ébren tartja, valahogy senkinek nem jön le rajtam kívül, hogy már nemigen van köztünk és aludna..

2014. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*röviden: nálunk a nyugodt körülmény bejött(nem babakocsi, nem ringat, nem énekel, nem babazenél)
2014. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

bocsi, még mindig én.


szóval azt vettem észre, ha sznte nem is foglalakozok vele, tehát nem cipelem bevásárlás mellé, rokonokhoz, mondjuk egésznap otthon vagyunk, és etetés után vissza kiságy, akkor alszik a legeslegtöbbet nappal.

kb evés után 0,5-1 órát játszik(ilyenkor bekapcsolódok)de utána alszik!


ha viszont megyünk ide-oda, vagy zajlik az élet, jönnek-mennek rokonok, akkor nem.

2014. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és mennyi idös? mivel jatszik az agyban ami mellett el tud aludni?
2014. okt. 26. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vinnem el. Enyem is allandoan ebredt nappal es sokszor visszaaltattam...ringatva...cicin....mellkasomon fekve....14 hos es teljesen kinotte. Sosem aludt el magatol. Mostmar nagyokat alszik ebredes nelkul.
2014. okt. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a babád enyém is ilyen volt.Amelyik baba este jól alszik napközben nem szokott.Örülj hogy este alszik rendesen
2014. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-esre 6-os


most 5 hónapos...hasonfekve játszik a nem babakocsiban használt csörgőfüzérrel és egyszercsak leteszi a kobakját.

2014. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!