Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek fejlesztésre ilyen...

Elvinnétek fejlesztésre ilyen esetben a gyermeketeket, vagy hagynátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 éves, nagycsoportos. Pici kora érdekelték a számok, a matematika. Most ott tartunk, hogy 1 jegyű számokat összead, van hogy többet is. (pl 3+3+3)

Tegnap este rajzolgatott, egyszer csak megszólal, hogy Ő kiszámolta, hogy a 1/4 + 1/4 az 1/2, a 1/2 + 1/2 az egész, a 3/4 + 3/4 az 1,5.

Anyukám szerint el kéne hordanom fejlesztésre, hogy minél többet hozzanak ki belőle, én ezt nem szeretném. Tanulhat majd éppen eleget az iskolában, most legyen csak egyszerűen gyerek.


2014. szept. 26. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Ezt neki kellene eldöntenie... Elvihetnéd, aztán ha tetszik neki, miért ne?

Én kísérleti oviba jártam, ahol matekoztunk, aztán minden matekszakkörre és matektáborba és matekversenyre jártam, amire csak lehetett s igazán lehetett volna több is. Nagyon szórakoztató tud ám lenni :)

Nyilván rá kell érni másra is, de a speckó matek jó dolog annak, aki szereti.


(Milyen jó már nekik, nekünk még nem voltak törtszámok oviban... Relációs jel 4-5 évesen, az igen. Ki se tudtuk ejteni, de egy óvónő sem kacsacsőrözött... Mmmm... Régi szép idők.)

2014. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Felesleges lenne ezzel terhelni. Ez legfeljebb azt jelenti, hogy van érzéke a matekhoz, de nem feltétlen zseni.

Ha az iskolában is érdekli a matematika, vannak szakkörök, ha jó matekos, küldik versenyekre. Ráértek akkor oda figyelni erre.

2014. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Ügyes a kisfiad. Nem vinném fejlesztésre. Ha érdekli a matek, játszhattok logokai játékokat, mert nagyon jók is vannak, és vannak játékos feladatlapok is, ha szívesen csinálja. Habár az én lányaim nem matekzsenik, azért jó matekosok, férjem, aki matematikus, szokott velük foglalkozni kb. nagycsoportos koruk óta. De csak ha ők kezdeményezték. Ha tudtok, keressetek jó sulit, jó tanítót, aki hajlandó differenciálni az osztályban. Aztán lehet az is, hogy egészen más fogja érdekelni. Elhiszem, hogy a mama büszke, minden oka megvan rá, de szerintem most hagyni kell a gyereket spontán játszani és felfedezni a világot.
2014. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

már a fogalmakkal baj van, hisz a fejlesztésen nem matekoznak, hanem agyat stimulálnak többnyire, mondjuk tsmt tornával... :D

az amire te gondolsz, külön óra, de mivel nem jár iskolába, így plusz órán sem tud részt venni. egyébként is hülyeség lenne, azért van az iskola, ott meg unatkoznak.


nagyon ügyes a fiad, nem leszólni akarom, félre ne érts, de a 4,5 évesem is matek őrült, összead, kivon, már szoroz is, a fiad kis egyenletét is levezeti már egy ideje. szerintem ebben semmi rendkívüli nincs, nekik erre van logikájuk, más meg gyönyörűen rajzol vagy énekel, de ettől még nem csoda mert tudja, hogy fél meg fél az egész ;)

2014. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell visszafogni.

Én kb. 20 lottó telitalálatos nyereménynél is jobban örülnék, ha majd a születendő gyermekem ennyire hajlana a matek felé.

Ha mégsem menne akkor még ott van az átlag csoport.

2014. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd. Ez valószínűleg csak játék nála, ha matekzseni akar lenni, majd úgyis látszik a suliban.
2014. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

Ez vicc! Itt mutatkozik meg a magyar mentalitás a válaszokban! Ezen inkább sírni kéne! Egy nagy csoportos magától évekkel előbbre jár a matektudásban, mint akik már iskolások és hetente órákat foglalkoznak velük, és azt mondják rá, hogy hagyni kell, meg nem kell komolyan venni, meg nem kell terhelni. A gyereknek tehetsége van!


Így sikkad el a tehetség Magyarországon. Itt csak az átlagosat szeretik, sokat mondtam már. A nehezebb képességűvel azért nem foglalkoznak, mert úgy is hülye, a jó képességűvel meg azért nem, mert minek, úgy is tud dolgokat magától. Itt csak az átlagos a jó.

2014. szept. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
ez egy kamu kérdés utolsó. Kár, hogy az emberek nem látnak át a szitán.
2014. szept. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit csináljak, elgondolkodtam rajta, hogy tényleg vinni kéne valahová.

Az oviban egyébként nem foglalkoznak ennyire mélyen a matekkal, hogy törtekről beszéljenek. Ő saját magától kezdte ezt, kérdezgetett, almán mutattam neki, amikor a kistesónak szeleteltem fel.

Kisvárosban lakunk, nem tudom van-e itt ovisoknak ilyen foglalkoztatás. Egyébként magatartásproblémák miatt jártunk vele pszichológushoz, Ő is felmérte és mondta, hogy a gyereknek magas az IQ-ja és nagyon logikus a gondolkodásmódja.

2014. szept. 27. 08:23
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos nem eröltetném. A suliban lesznek gondok belőle mikor a matek tanulják és halálra fogja unni magát, mert már tég megtanult mindent. Persze amit szeret azt otthon csináljátok, de nem nyomjatok rá fejlesztéssel.
2014. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!