Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le 22...

Hogyan szoktassam le 22 hónapos kisfiamat arról, hogy csak úgy tud elaludni, ha fogjuk a kezét? Van cumija, meg macija is, de az kevés neki.

Figyelt kérdés
Költözés előtt állunk, szeretném külön szobába tenni. Esti altatás még nem is gond, de ha éjjel megébred, akkor is kéri a kezemet.
2014. nov. 1. 08:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiságyban alszik.
2014. nov. 1. 08:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy rongyi kutyát mindig beletömök a kezébe, azzal alszik el. Sokszor még az éjszakai evés közben is markolja a kutyust.
2014. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miert akarod leszoktatni rola?
2014. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Plüsst hiába nyomok a kezébe, megöleli, de akkor is kéri a kezemet.


Kérdésre kérdéssel válaszolni...

Egyrészt nemsokára megy bölcsibe, ott is el kell majd egyedül aludnia. Másrészt önző módon nem szeretnék éjjel a kiságya mellett gubbasztani és fogni a kezét, néha 1-2 órán keresztül. Tudom én szoktattam rá, mert most a kiságya a mi ágyunk mellett van.


Szerintetek nem várható el egy lassan két éves gyermektől, hogy egyedül el tudjon aludni?

2014. nov. 3. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Húgom volt ilyen. Neki az ágya sokáig a szüleim ágya mellett volt, és úgy aludt anyukám, hogy a keze lógott a húgom ágyába. Ők nem szoktatták le, mert nem tudom az okát, de végül a húgom ovisként leszokott magától. Az egyik lehetőség, hogy ekmondjátok neki koltozeskor, hogy máshogy lesz, és szépen hiszik árán, mert tuti lesz leszoktatjátok vagy megvárjátok, hogy leszokik magától. Rossz helyzet, és könnyű megoldás nincs.
2014. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktatnám le. Majd leszokik magától.
2014. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bölcsiben nem leszel ott, ezt ő is tudni fogja. Általában nem okoz gondot a gyerekeknek az ottani alvás.

Az éjszakai leszoktatást költözéskor és bölcsikezdéskor én biztos nem forszíroznám, ez eleve elég sok változás egy gyereknek, valószínű, hogy még inkább szüksége lesz a közelségedre. Ha még hónapok vannak addig, akkor meg reménykednék, hogy magától is elhagyja, mire aktuális lesz. :)

Ha nagyon kimerítő, akkor a költözés és bölcsikezdés előtt vagy után pár hónappal próbálnám meg a helyedben.

2014. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!