Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy szoktassam le a kisfiamat...

Hogy szoktassam le a kisfiamat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

A 2 éves kisfiam éjszakánként felkel, mert éhes! Hogy tudnám leszoktatni? Volt olyan időszak, amikor átaludta az éjszakát, utána megint jött az éjszakázás. Amióta bölcsis azóta vált rendszeressé, annak ellenére, hogy a gondozók elmondása alapján az ételek felét megeszi. Hétvégente nem nagyon akar itthon enni.

Hiába mondom neki, hogy nincs éjszaka tej, sír és követeli. Egy időben működött a víz ivása éjjel, de valami miatt most már nem. Tudom hozzá is szokott az éjszakai evéshez, de én ezen szeretnék változtatni, ha még tudok!


2014. jan. 28. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha még tudok? Gondolod, hogy örökre így marad?! Előbb utóbb le fog szokni róla. Én elég drasztikus megoldást tudok, még pedig azt, hogy egyszerűen nem adok neki. Ez egy ördögi kör, neked kell a sarkadra állnod és megálljt parancsolnod. Biztosan lesz sírás, hiszti, átalvatlan éjszaka, de szerintem 1 héten belül megérti (ha komolyan gondolod, és betartod az elhatározásod) hogy bármit is csinál nincs éjszaka evés. Egy pohár víz van az ágya mellett, (nem kakaó!) azt lehet meginni egyedül, de kajálás nincsen. Esetleg a vacsorát kitolhatnátok egészen a lefekvés előttig (pl. pancsi-vacsi-fogmosás-mese-alvás)
2014. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!