Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptattatok igény...

Meddig szoptattatok igény szerint? Mikortól lehet egy kis rendszerességet vinni az etetésekbe? 3 hónapos a babám.

Figyelt kérdés
Bár nagyjából megvan egy-két szopi időpontja, ha ugyanakkor fektetem le, de napközbe még néha tök máskor fekszik le, így nem is tudnám belőni mi mikor legyen. Azt viszont szeretném, hogy utazások alkalmával előtte csak vizet vagy teát kapjon, ha túl hamar volt az etetés előtte..vagy ha épp szopi után visszük vendégségbe, ott már csak vizet kapjon szomjoltásra. Magyarul, ha kevés idő telik el két szopi között, hogy érezze mikor van rendes kajaidő:)meg mikor van csak szomjoltás. Tudom,hogy az anyatej is szomjoltó,de néha elég pár korty víz. Fürdetés előtt is, ha hazaérünk a sétából vizet kapott múltkor, hogy fürcsi után tudjam megszoptatni, előtte ne kajáljon be. Teát mikortól lehet neki adni?4 hónapos kortól?

2013. máj. 14. 08:24
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az én babám is 3 hónapos,és igény szerint szopizik.napközben képtelen vagyok kialakítani pontos etetési időket,mert az alvásidő nagyon változékony nála.

Sokan ezt részesítik előnyben,és jó is ez így.szomjoltásra én csakis kizárólag anyatejet adok,hiszen nemtudhatod pontosan,hogy éhes vagy szomjas a pici.fontos hogy ameddig csak lehet,addig csak tejcsit kapjon mindenre.egyébként újszülött kortól adható kamilla tea(gyógyszertári),és babatea.

2013. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én addig szoptattam abszolút igény szerint, amíg el nem kezdtük a hozzátáplálást. Amelyik napszakban szilárd étel lett bevezetve, az a napszak onnantól rendeződött, vagyis volt, hogy délelőtt már rendszer volt, délután már nem. Ez teljesen magától alakult így, nem kellett erőszakolni semmit. :) Az igény szerinti szoptatás egyébként sem csak az éhségcsillapításról szól, hanem a megnyugtatásról, a közelség biztosításáról is, de szerintem 6 hónapos kor után már érdemes egyéb megnyugtatási módokat találni.

Most 13 hónapos, reggel-este szopizik, napközben eszébe sem jut, ez így mindkettőnknek tökéletes. De 3 hónaposan még nem hiszem, hogy erőltetni kell ezt.

2013. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én addig a pillanatig szoptattam igényszerint amikor éjjel már másfél óránként kelt szopizni. Akkor azt mondtam, hogy feladon és onnantól fejtem neki éjszakára és szó szerint degeszre tömtem este. :) így most már csak négy óránként kel.

Ha vendégségbe mentünk, előtte kajcsizott és vittem neki lefejt tejet, de nyáron ez nem lesz megoldható, úgyhogy tápit fogok neki vinni. Én szégyenlős vagyok, nem tudom bárhol, bármikor előkapni és nem is akarom.

A rendszert pedig az alváshoz igazítottam. Egy 3 hónapos baba már nagyjából rutinszerűen kell hogy aludjon, kb 3x napközben: de., du. Egy-egy rövidebb szundi, dél körül egy hosszabb akár 2-3 órás is. Figyeld meg, hogy mikor álmosodik el napközben, kb két hét után látni fogsz egy mintát és ami kilóg azt elhagyhatod. Addig játszál vele, tereld el a figyelmét és ha elérkezett az idő akkor altasd el cicin. Így be fog állni arra, hogy alvás-játék-evés-alvás, és így könnyebb lesz. Az enyém most fél éves és ha az anyósom nem zavar be, akkor óramű pontossággal alszik. Ja! És azt is figyeld, hogy reggel mikor kel, mert pl az enyém későn kelt, akkor de. nem aludt. Meg arra is figyelj, hogy két szunya között teljen el legalább 2 óra.

2013. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-4 hónapos korig óránként szopizott a kisfiam. 4 hónap után visszatért a 2 óránkénti. Most 5,5 hónapos elkezdtem a hozzátáplálást és már 3 órát kibír megvan a rendszer hogy mikor van reggeli tízórai ebéd uzsi..stb. Éjjel még 2x felkel.


Szerintem 3 hónaposan még teljesen normális az összevisszaság. Bár megértelek, én se tudtam semmit tervezni, főleg, hogy nonstop szopizott. Kitartás nem tart örökké (most már elhiszem én is) :).

2013. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindíg igény szerint szoptattam, az első kb 4 hónapban nem volt napirendünk, de utána a baba elkezdett pontosan 3 óránként enni magától, az alvás persze sokszor bekavart, de az teljesen normális. 7 hónaposan amikor már több szilárdat evett kipróbáltam hogy megy-e a 4 óra, és simán kibírta. Azóta az alvásidejei is kiszámíthatóbbak. Szerintem nincs azzal gond ha nincs napirendetek, majd magától kialakul. 8 hónapos koráig nem ivott semmit anyatejen kívül, nem fogadta el, de az is szomjoltó. Én vendégségben is megszoptattam egy másik szobában.
2013. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha csak anyatejes, nem igazán van szüksége teára. Esetleg a nyári nagy-nagy melegekben. Az anyatej a szopi elején vizes, ez a szomjoltás érdekében van, később pedig zsírosabb.

2-4 órát, ha tudsz tartani a szopik között, abból be fog állni a nagyjából 3 óránkénti etetés. Én legalább 4-5 hós koráig igény szerint szoptattam. Ha mentünk valahova, előtte gyorsan cicire tettem. Mindig lehetett etetni, mondjuk nem minden baba ilyen. Szerintem felesleges itatni a babát, de végülis a te gyereked, te tudod a legjobban, hogy mire van szüksége.

2013. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták,h csak az első pár hétben kell igény szerint etetni. Az én babóm túl is lett etetve, mert állandoan enni akart,én meg adtam neki. Ettől aztán fájt is rendesen a pocija. Aztán a doktornő mondta,h most már csak 3 oránként kapjon enni(1 honaposan mondta),sőt, ha eléri az 5 kilot akkor elvileg 4 oránként kéne! Már több,mint 5 kilós, de csak 3 órát bír ki, viszont azóta nem fáj a pocakja :)
2013. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy 3 hónapos baba még nem tudja az idő fogalmát. Nekem van egy tuti tippem: akkor szoptatom amikor éhes, ennyi.
2013. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dr. Kemenczeiné Andi ***** válasza:

Szia!

Az igény szerinti szoptatás lényege pont az, hogy az édesanya ráhangolódjon a kisbabája jelzéseire. Előbb-utóbb az anya felismeri, hogy mikor vannak nyugodtabb időszakok, és mikor igényel több testközelt, több szoptatást. Az időhöz kötött szoptatás a babát vérmérséklettől, személyiségtől függetlenül egy skatulyába teszi, holott lehet, hogy ő nem is így szeretné.A szoptatás nem egyenlő az anyatejes táplálással, hanem maga a kapcsolat az anya és a babája között. Az anyatejben olyan anyagok találhatóak, amelyeknek fájdalomcsillapító hatása van, segíti az ellazulásban,elaltatásban, megnyugtatja a kisbabát.Vagyis teljesen természetes, hogy a baba szopni fog kérni akkor is ha fáj valamije, nyugtalan, álmos, zaklatott, vagy valami sérelem érte. Természetesen mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne a kisbabájával, de ha elindul a fogzási fájdalom, vagy beteg lesz, vagy bármi, úgyis az anya mellén lehet a legjobban megnyugtatni, és akkor fuccs az addig megtervezett napirendnek :)

Szép estét

Andi

2013. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 wiwikeh válasza:

az én lányom 2 hónapos lesz, igény szerint szoptatom. van olyan nap hogy alig eszik de van amikor nagyon sokat az egy órát is végig eszi van amikor pedig csak 5 percet.

Én teáztatom mivel nagyon meleg van. kamillás teát szoktunk neki adni cukor nélkül, és amikor a víz felforrt akkor rakjuk a kamillát bele, halvány színűre de van mecsek baby is az is jó. én 2-3 hetes kora óta teáztatom de nem mindig pl ma elég hüvös van nem és elég az a szomjoltó ami a ciciben van :)

Nekem cumizik is, sokszor amikor alszik egy fél órat felkel nem is kell neki cici hanem cumizik és majd amikor letelik a 2 óra a két etetés között akkor kezd el oázni :D

ha utazni akartok valahova szerintem én így csinálom, nem baj ha evett és nem telt le az idő keltsd fel és etesd meg és lehet míg utaztok vagy vendégségben vagytok nem lesz éhes. de mondjuk én parkban egy padon etettem lehet normálisan is eltakarva magadat, amikor látom hogy mocorog keresünk egy parkot, játszóteret, ahol nincsennek sokan.

2013. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!