Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattatok éjjel? Én...

Meddig szoptattatok éjjel? Én le akarom szoktatni a 11 hónapos babámat az éjjeli 3x-i szoptatásról.

Figyelt kérdés

Jól gondolom, hogy már éjszaka nem kell(ene) szopnia egy ennyi idős babának? Már 35 kg-ot fogytam és hulla vagyok.

Most éjszaka hippes almalevet+édeskömény teát adok, ami szerintem ízlik neki, mert fél liternyit is megiszik.

Jól csinálom?????? Nappal még szopik 4-5x legalább.

Tapasztalt anyukák írjanak!!!!

Köszönöm


2009. nov. 20. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lányom 14 hónapos koráig szopott éjjel is.Igaz akkor ez már csak megszokás volt nála...Csak ébredt a ciciért.....Ö ekkor már csak este alvás elött szopott.Már ébredt 6x 7x.Nem bírtam tovább.Ìgy leszoktattam.Az éjjeli elhagyása után az alvás elöttit is elhagyta minden gond nélkül.Most várom a kisfiunkat,öt biztosan nem hagyom csak szokásból cicimánia miatt cuclizni 1 perceket.....
2009. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Az biztos, hogy senki nem fogy a szoptatástól 35 kg-ot, én a helyedben inkább orvoshoz mennék. Egy 11 hónaposnál még normális, hogy ennyiszer szopik éjjel is, így érzi biztonságban magát. Rakd magad mellé éjszakára, és akkor nem lesz olyan fárasztó. Kitartás... Már csak 1-2 évig kell kibírni... :D :S
2009. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Annyit akartamn még,hogy a teával vigyázz,ne hogy utánna a tea miatt ébredjen fel,mert megszokja.Èn a lányomnak csak vizet adok éjjel most is ha kér inni.....

Nappal almalevet iszik.Na meg a ffogainak sem lesz jó a tea éjjel.

A lányom 22 hónapos már....

2009. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt nem értem. Most lehet lepontozni.

Miért kell egy ennyi idős babát ennyiszer szoptatni? Persze, hogy függő és még éjjel is felébred! Nem azt mondom, hogy nem kell még szoptatni ilyenkor is, de azért ilyenkor már más dolgokat kell, hogy egyen. A vízzel pedig egyet értek, éjszaka ne adj neki, gyümölcslevet, teát, tényleg nem jó a fogainak. És nem próbáltál valami olyat adni neki vacsorára, ami laktató? Nálunk abszolút bevált a Milupa és a Hipp Jó éjszakát! pépje. Tele van gabonával, meg vitaminokkal, olyan jól lakik tőle, hogy eszébe sem jut felébredni! Vagy csak anyatejet eszik még?

2009. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Voltam vérvételen, semmit nem találtak. Szerintem lehet a szoptatástól fogyni. Mellettem alszik.

Most is felébred és akkor adom neki a teát-de valószínűleg át fogom szoktatni vízre-a fogai miatt.

Olyan sokat szopik éjjel, hogy a pelenkáját is ki kell cserélni hajnal 3-4 között, mert arra is felsír, hogy mennyire pisis. Ilyenkor legalább 25-30 dkg-os a pelenkája. Nagyon cicifüggő, napközben húzkodja a pólómat, hogy cicit kér- én nem szeretném 1,5 éves koránál tovább szoptatni, ezért ne ítéljetek el, de így gondolom most.

2009. nov. 20. 09:53
 6/16 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 hónaopos és többször ébred.

Próbáltam este adni neki több dolgot (tejmentes pép, fagyazstott anyatej, sinlac) de vagy ne kellet neki, vagy megett, de ugyanúgy felébredt.

Mostanában az ebéden kívül kap uzsonnát 5 óra körül, de uyganúgy felébred.

Ha nem etetem meg (egyébként, lehet, hogy csak szomjas) akkor ordít, a nagyobbik fiam meg iskolás, neki aludnia kell.

Így az éjszaka közepén jön a kicsi át hozzánk a nagyágyba.

Erőszakkal nem fogom megtömni mindeféle dolgokkal.

Minden gyerek más, fiam ilyankor már átaludta az éjszakát.

2009. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos tejallergiás, ezért csak a Sinlac jöhet szóba gyümölccsel. Nemtudom mit adhatnék neki, ami ennél laktatóbb.

Egyébként egész nap meg sem áll, mászik, sétálgat, ígyis 9 kg-kicsit kevés a súlya, de a főzeléken és gyümölcsön kívül nemtudom mit adhatnék neki. Napközben is kiköveteli a cicit, láthatóan cicifüggő.

2009. nov. 20. 09:59
 8/16 anonim ***** válasza:

9.50-es vagyok.

Nem tudom, hogy merre laktok, de a Müllerben sok dolog van, amit tejallergiások is ehetnek. Az én fiam is veszélyeztetett volt, tejet még mindíg nem merek adni neki. Ott lehet kapni Hipp 7 gabonás keveréket, ezt össze tudod keverni vízzel, anyatejjel vagy gyümölccsel. Én megkostóltam és nagyon finom, laktató! Nem is olyan drága és sokáig elég. De van a Milupának HA vaniliás pépje is, az is nagyon jó. Én mindenképpen megpróbálnék valami laktatóbbat adni neki, akkor nem fog eszébe jutni, hogy ennyiszer szopizzon.

2009. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne kevés a súlya? Az én fiam ennyi idősen fél kg-mal könnyebb volt és az normális!
2009. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

09:55

Van a Müllerben sima natúr Hipp rizspehely is, vagy asaját termékei közt is vab bébigríz..

(Humanan-nak is van tejmentes alma ill grízpépje.)

Sok helyenvannak tejmentes pépek, de én is szoktam járni a Müllerbe.

Nekünk a Milupa HA vaníliás pépet az orvos felírta receptre (védőnő azt javsolta, merthogy a gyerek szőkés és kék szemű) Mondjuk még ki se bontottam.

2009. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!