Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszik ilyen nyugtalanul?

Miért alszik ilyen nyugtalanul?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos. Elég rossz alvó, ami azt jelenti, hogy este 10-11 felé alszik el, 3-4 felé megébred (csukott szemmel mocorog, forgatja a fejét, csámcsog- ilyenkor többnyire megetetem), aztán fél 7-7 felé is (ilyenkor beteszem a ringatóba), és végül fél 9- 9 óra felé felkelünk. Délelőtt 40 percet szunyál, délután 2-4 órát is akár, de sokat izeg-mozog alvás közben is. Kicsit aggaszt, hogy nem alszik nyugodtan. Ébredés után fél órával már ásítozik és hamar nyűgös lesz, de csak nagyon nehezen tudom elaltatni. :-(

2014. nov. 21. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak mocorog éjjel és nem sír, én nem etetném egyből. Nagyon hozzá fog szokni, később is sokat fog ébredni. A mocorgás természetes. Fejlődik az idegrendszere, mozgása.
2014. nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak mocorog. Forgatja a fejét jobbra-balra, csukott szemmel. 3-kor elkezdi, 4-kor már én nem bírom tovább és inkább felkeltem. Van, hogy teával kínálom és az is elég neki, vagy csak ringatom picit és utána beteszem a hintájába, de volt már, hogy megetettem.
2014. nov. 21. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd békén! El fog múlni, nálunk is volt ilyen, sőt még nyöszörgött is, de aludt. Ne keltsd fel! Tudom, idegesítő, ki kell tartani!
2014. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De miért eteted meg, ha csak mocorog???? Én olyankor bementem megnézni, ha csukva volt a szeme, abszolút nem nyúltam hozzá. Volt, hogy olyan 15 percig forgolódott, és aludt tovább. Ha sírt, azonnal kivettem, de mocorgásért, fejforgatásért minek????? Szerintem totál felesleges, hagyd bátran... A lányunk egyébként jellemzően így aludt 2-4 hónapos kora körül: 9kor feküdt, 3 körül mocorgott negyed órát, ránéztem, utána kijöttem, de biztos volt, hogy erre fel sem ébredtem, és hétig simán aludt... Utána 5 hónapos korától nyekk nélkül aludt már végig minden éjjelt. Szerintem felesleges piszkálnod ilyenkor.
2014. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, nem piszkálom. ;-) Azt hittem, ez valami abnormális jelenség és jót teszek azzal, ha felébresztem. De megfogadom a tanácsaitokat. :-) Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 21. 15:20
 6/8 A kérdező kommentje:
És az nem lehet, hogy az utolsó evésnél nem lakott jól és még éhes, de közben álmos is? Ez most csak úgy beugrott.
2014. nov. 21. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:
az utolso kerdesedre valaszolva: biztos hogy jol lakott. Az en fiam is ugyanezt csinalja. Oruljunk, hogy ennyit alszanak es teljesen normalis hogy mocorog.
2014. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne, tuti nem aludna.
2014. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!