Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek, hogyan alakítsam...

Szerintetek, hogyan alakítsam ki 13,5 hónapos babám nappali alvásrendjét? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Eddig így aludt

Reggel 7-fél8 között kelt

10-12 között aludt másfél-2 órát

16-zól kb. 1 órát.17:00-tól már nem engedtem aludni.

este 20.30-21:00 között aludt el.


Másfél hete azonban este nem alszik el már időben, hanem sírdogál, hívogat minket és kb. 22:00 fele alszik el.


Az az érzésem, hogy sok neki a nappali alvás

Mit tegyek? Délelőtt könnyen elalszik, ha 9kor ha 10kor teszem le. Kitolni ezt 12-ig, nem tudom.

MELYIK LEHETŐSÉGET VÁLASZTANÁTOK? VAGY MÁST?


1. Nappali alvása így alakulna

9:30-tól aludna max 11-ig

14:30-tól max 16:00-ig


2. Napi egy alvás (szerintem ez még neki kevés)


Köszönöm, ha próbáltok segíteni



2014. dec. 7. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is elmúlt egy éves, de soha, még kicsi korában sem "alakítottam" a napirendjét. Ő maga alakította ki. Most ott tartunk, hogy egyszer alszik napközben 2-2.5 órát, egyébként játszik, és végigalussza az éjszakát 8tól reggel 6ig. Teljesen jól van, vidám, egészséges. Amikor altatgatni akartam, erőltettem, stb. sosem jött be, és mindketten stresszesek voltunk tőle.
2014. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem avatkoztam soha bele, hogy mikor aludjon. Születése óta csak annyit teszek, hogy figyelem őt, és százszor jobban tudja magának alakítani, mint bármelyik atomóra. Át fog állni napi egy alvásra, ha hagyod. Az átállás mindig okoz egy kis felfordulást, mert megváltozik az aktuális napi rutin, de nagyon hamar be fog állni az új. A fiam 2 éves lesz, ő kicsit később alszik el, cserébe 8-ig alszik. Mivel nem sietünk sehova reggel, ehhez igazítom a napi programokat. Van, hogy sokat alszanak, van, hogy kevesebbet, függ attól, hogy épp sokat nő, vagy csak szeles idő van. Ezt ne akard nála jobban tudni! :)
2014. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én azt értem, hogy maga alakítja, de ha maga alakítja, akkor ő még mindig kétszer alszik. Mert ennyit bír.

köszönöm, hogy írtatok

2014. dec. 7. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Neki is idő, míg átáll. Írod, hogy 9-10 fele könnyen elalszik, ez nagyon igaz, hogy olyankor van egy holtpont. Ha te szeretnéd terelgetni kicsit, akkor ezt a időt töltsétek a szabadban, vagy játékkal, és könnyen túllendül rajta, és akkor az elsődleges cél lehetne a déli, egyszeri alvás. De magától is így alakulna...:)
2014. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiam ugyanennyi idos, ugyanitt tartunk. O is nagyon garadt 10-kor. Ha itthon vagyunk, akkor le is kell fektetnem, mert elviselhetetlenul nyugos. Akkor delig alszik. Delutan ha alszik, este 9-kor alig tudom leloni, pedig szuletese ota pontban 8-kor fektettem mindig. De van, h nem tud mar delutan elaludnk, megis megindig kevesbe nyugos estere, mint pl de 10-kor. De mar fel8-ra agyban van ilyenkor. De en arra torekszem, h 9-korul elmenjunk itthonrol: seta, babafoglalkozas (babauszi, ringato stb), 11-kor szoktunk hazaerni. 11-tol alszik ilyenkor 13:30-ig. Ebben az esetben en mar estig nem altatom, de ha 5-6ora tajban autozunk, bizony bealszik, de csak fel orat hagyom. Amugy ha 2-3 napig csak egy alvas van, abban el szokott faradni, es elofordul, h utana kov napon akar 2x 2 orat is alszik. Nem tul jo, h ilyen zavaros, de ez van, ez egy atmenet. Egy alvas keves, ket alvas sok. Majd alakul.
2014. dec. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!