Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Déli alvás elhagyása másfél...

Déli alvás elhagyása másfél évesen?

Figyelt kérdés

Korai? Nem akarnám leszokatni róla, de nm működik a napirendünk.

Alapjáraton felkelne 9-kor, elaludna este 8-kor déli alvás nélkül. Úgy gondolom, fontos lenne még neki a napközbeni pihenés, ezért keltem reggel 7-kor (persze nyűgös), 12-től alszik 2-ig( néha ilyenkor is kelteni kell), aztán este 9-kor kényszer altatás, met még nem álmos, sokszor 10 óra, mire elalszik.

Elhagynátok így a déli alvást? Nem tudo, hogy lenne jó.


2014. dec. 8. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hagynám el. Nagyon kell még Neki. Az én fiam 20 hónapos. Ő is 7 körül ébred, olyan 1 körül szinte kidől, alszik 2-3 órát. Ennek persze az az ára, hogy este 10 óránál hamarabb nem alszik el. Tudom, hogy az késő, jó lenne előrébb hozni az esti elalvást, de a deles alvást viszont semmiképp sem hagyjuk ki. Így tehát most ilyen a napirendünk. Majd változik ez. Tavaly télen már este 8-kor aludt. Jövő ilyenkor 2,5 éves lesz, bölcsibe fog járni, akkor tutti kialakul egy másfajta napirend. Gondolom, a korai kelés eredményeképoen este majd hamarabb alszik el. De most ez a helyzet.
2014. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem íróval. Lányom épp 18 hós, reggel 7-8 között ébred, ebéd után 13-14 óra között tudom elaltatni, a 1,5 órától a 3 órás alvás között szokott aludni, van, hogy 5- ig is alszik így, este ált. háromnegyed 10- 10 -kor fáradt csak, a minap volt egy negyed 11-es altatásunk is. Mi fáradtak vagyunk már estére, az biztos. :( De neki kell még a déli alvás, fejlődik az idegrendszere. Én nem ébresztgetem semmikor, majd ő jelzi, tudja mi az igénye.

Én is ott látom a változást, amikor közösségbe fog menni. Ébreszteni kell reggel, ahhoz igazodik majd a nap és így az esti alvásidő is előbbre fog jönni. Vagy majd meglátjuk. :)

2014. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne hagyd el. Óvodában úgyis aludnia kell ebéd után, ne csessz ki se a gyerekkel, se a leendő óvónőkkel, hogy leszoktatod róla.

Plusz ebben a korban nagyon fontos az alvás, fejlődik az idegrendszerük.

2014. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!