Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másfél éves kislányom nem...

Kerria kérdése:

Másfél éves kislányom nem alussza át az éjszakát, ti mit tennétek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Védőnő, és doki néni szerint ez nem gond. A környezetemben viszont egyre több az ilyen korúakról az a visszajelzés, hogy átalussza az éjjelt.


- próbáltam nem bemenni, várni, hogy visszaaludjon, de keserves sírás lett a vége

- próbáltam csak itatni, de ezt sem díjazta, és sírt

- már éjjeli tápszert is adtam neki

- napközben délelőtt kevesebbet eszik, ahogy közeleg az este egyre többször kér, de nem vacsorázik valami kielégító mennyiséget, emiatt altatáskor tápit adok neki, amit nem iszik meg teljesen, de olyan 100-120 ml-t elfogyaszt...

- altattam már sötétben, meg éjjeli fénynél is...


Van valakinek ötlete? Mit csinálhatok rosszul? Vagy ez tényleg nem gond, hogy egyszer még kel? Köszönöm



2013. jún. 10. 21:00
1 2
 1/16 Disi ***** válasza:
89%
Azért mert más gyerkőc átaludja az éjszakát a tièdnek is át kéne? Ha a szakemberek szerint nincs gond, akkor miért a környezetedre? Ha olvasgatsz az altatás topicban rájössz, hogy mennyiőnknél ugyanez a helyzet. Nálunk is, mindjárt 2 éves lesz a kislányom. Sokáig vártam én is a csodát, hogy majd megváltozik pl. kinő a következő fog, majd télen ha nem lesz ilyen meleg, majd ha külön szobában lesz, majd ha lecseréljük a rácsos ágyat, stb. De még mindig ébred és át is jön hozzánk. Amikor olyan korszaka volt hogy forgolódott, rugdosott akkor visszahordtam. Aztán belefáradtam. Most átjön, bebújik közénk és alszunk tovább. Nem érdekel, nekem is szükségem van pihenésre, főleg hogy benne vagyunk a dackorszakban kőkeményen. Most attól várom a csodát hogy ha bölcsis lesz hátha... De szerintem akkor sem fog változni. A védőnőm szerint is ilyen típus és kész. A környezetedben élők örüljenek, mert szerencsések, de nem kell általánosítani. Van egy barátnőm 20 hós a kisfia. Nappal még mindig kétszer alszik és nem bírja átállítani egyre, mert elalszik a gyerwk bárhol vagy ordít a fáradtságtól. Na ő éjjell is alszik, nagyon jó alvókája van :)
2013. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gabszem ***** válasza:
89%
szerintem nem evés miatt kel, hanem azért mert ebben a korban érzékenyek, anyásak lesznek. az én kislányom 16 hós es mostanában gyakoriak az ébredések. van hogy két órát állok mellette éjszaka mert nem alszik vissza és ha látja hogy nem vagyok ott akkor elkezd sirni.
2013. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, elég sokat átolvastam... azért is próbáltam ki amit ott javasoltak... gondoltam hátha majd az segít.

Azért írtam ki mégis, mert tényleg itt a körülöttem élőktől ezt hallom... óóó, már átalussza... Én meg csak állok bambán, és nem tudom mit tegyek. Annyi kérdés felmerül bennem ilyenkor, és úgy elbizonytalanodom. Ugyanakkor meg akinek mondom, hogy kislányom még kel éjjel, furcsálja, mert nagyon aktív egész nap, örülök, ha 1 órát alszik napközben.


Igazad lehet, ilyen temperamentum, mert kicsinek sem aludt olyan hú de nagyokat!


Az is lehet, és ebben igazat is adok, mert mostanában jobban bújós, tehát tényleg lehet Anyásodik...


Köszönöm az eddigieket!

2013. jún. 10. 21:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond, az enyém se aludta még át soha (19 hónapos), de nem is erőlködök rajta.

Ha neked nem túl nagy fáradtság, akkor ne kínozd szegényt szerintem, csak anya hiánya van.

Az meg, hogy más mit mond...

Semmit nem csinálsz rosszul egyébként, ő ilyen.

2013. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azokkal, hogy ne erőltesd, ilyen pörgős kislányod van és kész. Két fiam van, a nagyobbik pár hónaposs korától átalussza az éjszakát, most is csak akkor ébred, ha pisilni kell, de utána azonnal visszaalszik. A kicsi nyáron lesz kétéves és örülök, ha csak kétszer ébred fel éjjel, mert a 4-5 az átlag. Nem egyformák. Talán annyi, hogy szerintem ne engedd enni éjjel, mert rászokik és mégannyira sem vacsorázik. Kitartás. :)
2013. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem még csak egy ilyen korú gyerekem van, tehát csak ebből indulok ki, és lehet hogy a Te babád más ütemben érik. De azért leíriom hogy nálunk hogy volt, hátha segít.

16 hós koráig szopizott, akkor szép lassan választottam el. addig is katasztrófálisak voltak az éjjelek és utána is, egy betegség alatt pedig még nehezebb volt, mert nemcsak hogy rajtam aludt el, de le sem angedte magát tenni rólam, így semmi magánéletünk nem volt, este sem lehettünk kettesben. volt hogy órákat fent volt éjjel, pedig köztünk aludt. az állapot tarthatatlan volt, így határozottan eltökélem hogy a kiságyba szoktatom.


Bevittem este az ágyhoz, elköszöntem, megpuszilgattam, és mondtam neki, hogy már nagylány és el tud aludni egyedül, próbálja meg. (természetesen az ágy felé közelítve már ordított).

Kimentem a szobából, ő pedig keservesen sírt. (a szívem persze majdnem megszakadt közben, alig bírtam). 10 perc múlva bementem, megvígasztaltam, elmondtam ugyanazt, és hogy nem megyek el, csak kimegyel, stb. 20 perc múlva, mikor vissza akartam menni , már nem sírt.

Éjjel egyszer ébredt összesen, de 2 perc sírás után visszaaludt. másnap már kb nem is sírt, harmadnap pedig egyáltalán nem. ő kéri hogy tegyem be az ágyba, odaadom a babát, éneklek egyet, közben kimegyek, ő pedig elalszik.


Azért mertem mindezt megtenni, mert mostanában 3 alkalommal is aludt másnál és ott egyszer sem ébredt, tehát egyértelmű violt hogy csak velünk teszi ezt, de tudna éjjel aludni.

2013. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én már olyat is hallottam, hogy kezdetektől külön szobában alszik. Gondolom eleinte ő is sírdogált hogy éhes, aztán nem jött senki, így értelmét vesztette a sírás. Hát én nem bírnám ki. Eszem ágában sincs kitenni valahová. Ilyenkor mellettem a helye.
2013. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is. Megnyugodtam...annyira felkavart ahogy így rám csodálkoztak, hogy nem alussza végig... hogy nagyon tanácstalan lettem.


Egyszer kelést kibírom, nem vészes... csak tényleg ezen agyaltam, hogy mi lehet a gond.


Az evést most elkezdtem csökkenteni... és viszek be plusz vizet ha keveselné a tápit, majd egyre jobban csökkentem a tápit, míg el nem fogy. Ezt még kipróbálom, meglátjuk.


Hálás vagyok a szavaitokért, ment a zöld pacsi továbbra is.


A sírás... huuuu, erős vagy, ez az ami nekem sosem ment. Bár ahogy írod volt jel, hogy csak Veled csinálja, így megértem a döntésedet.

Nálunk már régóta külön alszik, de nagyon közel, az én ágyam vége és az övé közt kb 2-2,5 m van, úgy hogy van egy kis közlekedő rész is... Velünk nem tud aludni...Apa horkol :D

2013. jún. 11. 20:55
 9/16 Disi ***** válasza:
100%
Hàt az éjszakai evés nálunk is előfordul néha, pedig már 2 éves lesz. Múlt héten ráharapott a lépcsőre, elkezdett mozogni egy foga, nagyon fájhatott neki, persze hogy kért éjjel is. Ha beteg, akkor is előfordul. De van hogy átjön (már gyerekheverőn alszik, ügyhogy én hiába hagyom ott simán felkel), kér tejcsit, de várok egy kicsit, elmondja még 2x, majd elalszik. Na ha éhes lenne tuti nem aludna el... Megnyugtatja, ezért kéri, esetleg szomjas. Amúgy azért sem szeretek neki éjjel adni, mert reggelre mindig tiszta pisi. Próbáltam többfajta pelust is, de mindegyikből kifolyt, olyan mennyiséget produkál.
2013. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Itt lenne az ideje "belőni" az étkeztetés. Ne igény szerint, hanem napi 5-6szor adj neki. Minálunk így kezdődött az átalvás.

Minálunk ez lett a megszokott: 7körül reggeli (műzli vagy szendvics tejjel) 10kor tízórai (gyümölcs, túrórudi, stb) Ebéd ami van főtt kaja (fél1 1körül) alvás, majd uzsi 3kor(szintén szendvics), vacsora 6kor. Ez általában vagy az ebéd, vagy rántotta, tojásostészta. Pótvacsora nyolc körül (fürdés után) gyümölcs (általában banán) Éjszaka szokott inni, ezért minden este odarakok az asztalára egy pohár vizet. Felkel és kiszolgálja magát. Aztán visszafekszik. Mióta ezt csináljuk, max pisilésre kel fel, mióta szobatiszta(hét hónapja).

Most múlt két és fél éves, kb 10 hónapja alussza át az éjszakát, vagy rendezi le magát ébresztés nélkül.

2013. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!