Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 és fél évest, hogy tanítsam...

2 és fél évest, hogy tanítsam meg neki, hogy ne ivással aludjon el?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a lányom csak úgy alszik el,hogy megiszik (kb.1 hónapja) cumisüvegből 1-2 dl vizet és miközben issza elalszik. Napközben pohárból iszik.

Egyszerűen nem hajlandó másképp elaludni, pedig a simogatástól kezdve a mesélésig mindent kipróbáltam.

És így is fél 10-nél hamarabb nem hajlandó elaludni.Cumit sosem fogadta el! Ha éjszaka fel kell akkor is csak ivással hajlandó elaludni. Szerintetek mit csináljak? Nagyon fárasztó már az is, hogy este 4-5 felkel. Külön szobája van.


2014. dec. 29. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Tedd el azt a cumisüveget, az első pár nap nehéz lesz de megéri :)
2014. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kislányom, nagylány vagy, búcsúzz el a cumisüvegtől, mától nem iszol belőle. Este csak néhány kortyot ihatsz, hogy éjszaka ne pisilj be.

Nálunk ez 2 éves koruktól így van, amióta éjszaka "ágytiszták" lettek.


Nem megtanítani kell, hanem egyszerűen elrakni.

Az éjszakai ivászat is csak rossz szokás, én csak betegség esetén adok nekik éjjel vizet.

Persze, nem is kérnek, eszükbe sincs, sosem szoktattam erre rá őket.

2014. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Játékosan kell leszoktatni róla. Találj ki egy mesét neki, hogy tündérországba sok kisgyerek van akiknek szükségük van cumisüvegre, és hogy odaadná e a cumisüvegét az egyik kis tündérnek, jön érte este a tündéranyuka, beteszitek egy ajándéktáskába, ráakasztjátok a kilincsre együtt , és megmondod neki, hogy csak akkor jön érte a tündéranyó, ha elalszol. Aztán reggelig szépen eltünteted a kilincsről. Ha kérdi hol van, megmondod hogy tündérországba. Röhejes, de a gyerekeknek ezt még be lehet adagolni :)
2015. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!