Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor tanítsam meg egyedül...

Mikor tanítsam meg egyedül elaludni a babát?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam, csak ringatva tud elaludni. Kb. fél óra, mire elalszik, de van, hogy egy órát is rázni kell. Nekem fárasztó, neki meg nem túl kényelmes.

De nem akarom, hogy lelkileg sérüljön. Az Aludj jól gyermekem módszerrel szeretném átszoktatni.

Elkezdhetem, vagy várjak, amíg nagyobb lesz?



2012. aug. 15. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Az első perctől fogva be kellet volna tenni a szobájába és hagyni,hogy a saját ágyában aludjon el.

Én is így voltam az első kislányommal,hogy csak ringatva/rázva aludt el. 1 éves korára tudtuk leszoktatni.

A másodiknál már nem követtük el ezt a hibát. Ő első perctől fogva a saját szobájában,a saját ágyában alszik el. :)

Nyugodtan kezd el. Így is lesz léegalább 8 hónapos mire egyedül el tud majd eludni.

2012. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az egyedül elalvás képessége idegrendszeri érettség jele

meglátod meg fog rá érni ő is

2012. aug. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is egyedül alszik el a lányom,alapból így lett szoktatva.
2012. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elkeseríteni, de az én kisfiam 2 éves elmúlt, és még mindig nem alszik el egyedül. Az Aludj jól gyermekem! módszert a szerzők is csak 8 hónapos kortól ajánlják, nekem akkor ment el tőle a kedvem, amikor megírta, mit kell tenni, ha a baba a 20 perces sírástól kiborulva összehányja magát (csak azért teszi, hogy téged bosszantson, így szó nélkül húzd át az ágyát, aztán menjen a síratás tovább), én inkább altatom, előbb-utóbb majd leszokik róla.

A szoktatásról meg: kislányom 4 hónapos, eddig egyedül elaludt, aztán egyik napról a másikra elfelejtette, hogyan kell. Pedig semmit nem csináltam máshogy, mint előtte.

2012. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem fog sérülni!

A lányom 11 hónapos, és napközben, már 1 hónapja beteszi a cumit a szájába, forgolódik kicsit és elalszik. Nem szoktattam ehhez, magától kezdte el altatni magát.

2012. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bogyo110 ***** válasza:
18 hónaposomat szintén ringatva altatom max 5-10 percig aztán reggelig szunya én is probáltam már mindent de semmi nem jött be !
2012. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!