Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudnám az ágyába szoktatn...

Hogy tudnám az ágyába szoktatni az 1 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Igazából szinte sosem aludt el az ágyában, mivel a férjem a mi ágyunkba szoktatta, viszont én nagyon szeretném, ha a kiságyában aludna el. Most úgy néz ki a dolog, hogy ha beteszem az ágyba, sír és kiabál, hogy vegyem ki. Magam mellé veszem (általában már alapból, nem várom meg, hogy sírjon) és ott alszik el. Ha elég mélyen alszik, visszateszem az ágyába, de amint felébred, megint addig visít, amíg vissza nem jöhet a nagyágyba. Az sajnos nem megy, hogy hagyjam sírni és nyugtassam, mert papírvékonyak a falak. :(
2015. jan. 15. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát márpedig nincs más.
2015. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld hogy ringatod, simogatod, énekelsz neki míg el nem alszik.

Vagy ha elaludt nálatok azonnal visszaviszed, ha kell egy éjjel 100x.

Sajnos ez hosszú és kemény munka lesz.

2015. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Pedig más megoldás nincs. Az alap, hogy nem veszed magad mellé aztán teszed vissza. Gondolj bele, elalszik nálatok, aztán felébred teljesen máshol. Persze, hogy sír. Lefekteted a saját ágyába és bizony ha kiabál, akkor sem veszed magad mellé. Ott vagy, nyugtatod, simogatod, beszélsz hozzá. Türelem, kitartás, máshogy nem fog menni.
2015. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, hogy beszélj hozzá, meg énekelj neki. Rossz ötlet.Elvégre is altatni akarod.

Legyél ott mellette, akár aludj ott vele egy párszor. Ha elaludt, menj vissza az ágyadba. Eleinte lehet, hogy többször vissza kell menned hozzá, de a megoldás, hogy ne őt vidd magadhoz, hanem te maradj ott vele. Ne mozdítsd el, neki ott kell aludnia. Lármás és nehéz meló lesz, de mielőbb elkezditek, annál jobb.

2015. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Én miért lettem lepontozva? Ugyanazt írtam, mint a többiek.
2015. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy, ahogy előttem írták. Nem fog egyik napról a másikra menni, de az ő érdekében is jobb, ha minél előbb elkezded. Én is így csináltam, hasonló korú volt a lányom. A kiságy mellé ültem egy székre, simogattam,, paskolgattam a fenekét, ha felállt szépen visszafektettem, ha sírt, kivettem, megnyugtattam, visszatettem, így tovább, amíg el nem aludt. Mára eljutottunk oda, hogy rádadom a pizsit, villany lekapcs, puszit kap az apjától, én 1-2 percig simogatom az ölemben, amíg elernyed a kis teste, beteszem az ágyba és kijövök. Általában el is alszik, nagyon ritkán sír fel.
2015. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló cipőben járunk, 11 hónapos a fiam, az Adamo hintában aludt eddig mindig, de át szeretnénk szoktatni....


vérrel és verítékkel megy, gyakran én is a sírás határán vagyok. :(


Én apró lépésekben gondolom (miután az nem ment, hogy átrakni és ott elaltatni, mert akármilyen fáradt, képes 1 órán keresztül sírni és dobálni magát, és akkor mire kidől, nagyon eltolódik az alvásidő....)


Szóval most elaltatom a hintában és amikor alszik, átteszem.


Ha elalszik és átteszed, akkor nem marad meg az ágyában?

2015. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!