Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 7 hónapos. Mindenevő,...

Kisfiam 7 hónapos. Mindenevő, de nem hajlandó a kanalat beengedni a szájába. Tehát sajnos mindent üvegből eszik. Van valami jó tippetek, hogy tudnám a kanálra szoktatni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem nem haragszol meg, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok...


Lányom 7 hónapos kora óta egyedül eszik, kézzel. Felcsipeget mindent, rizst, borsót, mindent. Ugyan mosom az előkéket, ruhákat orrba- szájba, de eszik, elég sokat.


Most 9 hónapos.


Nagyobbik lányommal is így csináltuk, mert nem akart kanállal enni. Ő 11 hónaposan áttért a villára, mert milyen vicces rászúrni az ételt és 14 hónapos kora óta gyönyörűen eszik kanállal.


Vagy mindenáron kanálra szeretnéd szoktatni?

Vagy, ha amíg megtanul enni, hagyd egyedül enni, tiszta olyan lesz minden a lakásban, de remélhetőleg hamar ráérez. Úgy sem kell neki a kanál?

2013. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, a számból vetted ki a szót!

Az üveget hagynám, a kanál ha nem tetszik neki, add a hamit a kezébe. 3 gyerekkel így csináltuk, másfél évesen már mind kanállal, villával, egyedül evett

2013. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:) még nem próbáltam, hogy a kezébe adom a kaját, csak a kanalat...alapjáraton az a baj, hogy semmi idegen tárgyat nem vesz a szájába...a doki a torkát is alig tudta megnézni. azt hiszem, rossz élménye lehet, egyszer azt hiszem túl erőszakos voltam ezzel a kanál dologgal :(((

Megpróbálom, amit javasoltatok, köszönöm :)

2013. ápr. 21. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván még csak pépet eszik, ha üvegből adja. Azt pedig nem tudja a kezébe adni.
2013. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó, ilyen idősen már ehet banánt, párolt répát (így elég puha, hogy fogak nálkül is megegye), babakekszet stb adni. Nem muszáj pépeset enni. Gondolom egyedül meg mindent a szájába vesz.


Rengetegen BLW- znek, akik így esznek hamarabb megtanulnak evőeszközzel egyedül enni, és így a baba sem azt érzi, hogy kényszer.

2013. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és a kanállal azért piciként még nehezen enne. És tényleg rengeteg minden van, amit meg lehet párolni, és megeszi.

Első gyerekemnél próbáltam csak a kanalat, 3 héten keresztül szenvedtünk, amikor a banánt meg elvette a kezemből, és benyomta az egészet. Akkor beraktam a répát a sütőbe, azt ette, krumplit ugyanígy, kicsit később kiflit, mindent. A többinél már kapásból így indítottam. (Most a 4. babát várom, őt is így etetem majd)

2013. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!