Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert varjuk el, hogy a baba...

Miert varjuk el, hogy a baba ataludja az ejszakat?

Figyelt kérdés
Hany ember van aki felnott letere nem alussza at az ejszakat, miert varjuk el ezt a gyerektol?
2015. jan. 16. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Az átalvás alatt azt értjük inkább babák esetében pl, hogy ha fel is ébred, visszaalszik, nem bömböli tele a házat, és nem akar enni, inni, trottyantani háromóránként. Azért ezt felnőttek is relatíve ritkán teszik, még ha rossz alvók is.
2015. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
A legalább hat óra egyben alvás (közben nem eszik, nem kell tisztába tenni, nem sír és vissza kell altatni), már átalvott éjszakának számít, nekem legalábbis megváltás volt, amikor ennyit tudtam egyben aludni. A nappalok is minőségibbek lettek.
2015. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mennyi idős babára gondolsz. Egy újszülöttől nyilván nem vártam ilyet. 6 hónapos korára viszont megfordult a fejemben, hogy jó lenne 3 óránál többet aludni egyhuzamban, mert már élőhalott üzemmódban funkcionáltam csak. Szóval az elvárás sokak részéről gondolom azért jelentkezik, mert ki vannak merülve. Szerencsére 8 hónapos korban érkezett a megváltás, azóta mondhatni kipihent mindenki :)
2015. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, nem mindegy mennyi idős, én is csak a 6 óra egyben alvást várom már, de nagyon, mert baromira ki vagyok fáradva, 1 éve nem aludtam ki magam egyszer sem :-( amúgy én a gyerek előtt végigaludtam az éjszakát mindenféle ébredés nélkül hosszú évekig, szóval vannak ilyen felnőttek :-)
2015. jan. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak ugy altalanossagban gondolkodtam rajta. Ez szinte allando tema, mindig megkapom a kerdest, hogy na, atalussza mar az ejszakat? Ennyi idosen mar kellene! Le kell szoktatni az ejszakai kelesrol...stb. En ataludtam az ejszakat egy hetes koromtol, a parom viszont gyakorlatilag soha, meg most is felkel inni, ahogy gyerekkoraban is. A lanyom egy eves, altalaban egyszer felebred ejjel enni (anyatejes), de van, hogy tobbszor, nekem ez nem teher. Azt is megertem, hogy van aki meg at szeretne aludni az ejszakat es megterhelo felkelni a gyerekhez. viszont ugy gondolom, hogy sokan megprobaljak ezt az egeszet raeroltetni a gyerekre akkor is ha o meg nem erett meg ra idegrendszerileg.
2015. jan. 17. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:
En egyetertek a kerdezovel de vegulis megvalaszoltad a kerdest :) van aki erolteti. De babaja is valigatja. Enyem 17 hos es 1-3 cizes van ejszaka. Engem.sem zavar. Egyre konnyebb vele igy is. Sokszor magatol is visszaalszik szoval olyan jo h.minden alakul ugy ahogy O alakitja ez engen is boldogga tesz.
2015. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért,mert az éjszaka elsősorban pihenésről,regenerálódásról szól,-és a szülő szeretné kipihenni magát-főleg,ha másnap esetleg dolgozni megy,vagy van nagyobb gyermek.sokaknak nem jó,ha egy nagyobb gyermek éjjel többször felkel,iszik,sir,stbb-azok teszik fel gondolom ezeket a kérdéseket-és várják a megoldást.aki nem szeretné,nem teher neki,az nem is várja el
2015. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!