Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól szabad hagyni hogy...

Mikortól szabad hagyni hogy átaludja a baba az éjszakát?

Figyelt kérdés
2014. nov. 21. 22:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Egy babát sosem kel felkelteni éjjel, az elejétől kezdve békén lehet hagyni.
2014. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
*kell
2014. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem szabad felkelteni. Ha esetleg nyöszörög, vagy sír egy kicsit, akkor sem kell felvenni, mert visszaalszik magától.
2014. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem kis súllyal született a babám és sárga is volt. 3 hetes koráig kellett 3 óránként keltenem, de ezt a kórházban is mondták és a gyerekorvos is szigorúan kikötötte. ha ilyen nincs, szerintem felesleges lenne kelteni. enyém 8 hetes korától átaludta az éjszakát, olyan jó volt :)
2014. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2 hetes már az elejétől kezdve átalussza az éjszakát nagyon ritkán ébred. Nagyon szépen hízik.
2014. nov. 21. 23:04
 6/23 anonim ***** válasza:
1%

én két hétig etettem 3 óránként,

3.héten ő maga hagyta el a fél 2-es etetést, és csak 3-4 körül kelt,

később elhagyta az este 10 órásit is, ez általános lett hogy este 7-8-tól aludt 3-4-ig, újabban már reggel 6-ig



Nem szabad hagyni, ők még nagyon picikék, hogy ne egyenek 5 órát akár!!!!!!!

2014. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Mindkét gyerekem kb 10 hetesen màr àtaludta az éjszakát. Sose keltettem őket.

Ha éhes felébred. Nem értem a 6-ost. Miért nem szabad aludni hagyni őket? ??

2014. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%

mert a pici gyomrukat nem szabad ennek kitenni.

újszülöttről írtam. ők még kicsik a felnőtt rendszerhez.

2014. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
*védőnő is mondta, orvosok is mondták, neten is fent van újszülöttet nagyon max csak 5 órát szabad étkezés nélkül hagyni.
2014. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

azért van, akit ébreszeni kell - pl nálunk kellett.

kis súllyal született a gyerek és sárga is volt. egyszer bekómált, születés utáni negyedik napon - több órája aludt, és alig lehetett felébreszteni evéshez (hídegvízzel kellett kelteni, levetkőztetni, és nagyon sokat nógatni, hogy szopizzon, a bőre lógott, szemecskéi is beesettek voltak, még a kutacsa mondjuk nem horpadozott szerencsére)

nekem ekkor az volt, hogy amíg a 3 kilót nem éri el, 2,5 óránként etetni kellett. a mobiltelefonom jelzett 2 héten keresztül 24 órában. érdekes, amúgy a gyerek előbb felébredt, mint a jelzés jött volna.

nagyon kemény, nem kívánom senkinek azt a feszülést. rettegtem, hogy átalszom az ébresztést, és a gyereknek baja lesz. igazából nem is aludtam az első időben ezért nagyon, de mondjuk nem reccsentett meg, gyerek előtt sokat buliztam, edzett voltam a virrasztásban, na :)


de azért fontos felhívnom a figyelmet kedves kérdező, hogy

kizárólag anyatejes babáról van szó, a tápisok azért jobban alszanak (elvileg, mert azért inkább típus)

illetve ha a védőnő mondja, hogy ébreszd evéshez, akkor kell, de kérdezd meg meddig (hány hét, milyen súly)


alapból nem kell kelteni viszont, ha éhes a pocak, felébred magától. ezért alszanak felszínesen a babák... (20 perc alatt merülnek álomba, úgy 40-60 percre, majd újból felszínes alvás van 20 percig, és így tovább. ezalatt a 20 perces alatt ébreszti a gyereket az éhség. és ezért van, hogy ha elringatod, azért 20 percen belül ha leér a sejhaja a kiságy matracra, még felébredhet) :)


szóval ha éhes, ébred. ha átalussza az éjszakát, szerencsés vagy, és örülj neki, és hagyjad. majd 6-8 hónaposan megszakad ez az éjszakátátalvós "szerencse" :)

2014. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!