Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csökkentek e az éjszakai...

Ágica260 kérdése:

Csökkentek e az éjszakai ébredések azáltal, hogy a babátokat külön szobába költöztettétek? Tapasztalatokat várok, hogy ment? Jobb lett e? Nehéz volt e az elején?

Figyelt kérdés
3 és fél hós,saját ágyban önállóan elalszik a hálónkban van,egy darabig egyszer kelt enni,de már egy jó ideje 4-8szor kelek hozzá.Hozzáteszem èbren alszok nagyon (sajnos)és lehet hamar reagálok.Hol cumi, hol kimozogta magát a bugyolálásbòl,hol nem tudom,plusz egyszer evés.Ritkán van ordítás de talán ezèrt reagálok,hogy ezt elkerüljem.Erősen javasolják a külön szobát,álìtòlag radikàlis.

#Éjszakai ébredèsek #külön szobàban alvás
2015. febr. 9. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell oda menni hozzá, ha nem ébred fel teljesen, és nem sír nagyon. Azt éred el vele, hogy néhány hónap múlva nem fog aludni éjszaka, hanem játszani akar.

Tedd a különszobába, és ne szaladgálj be hozzá minden nyikkanásra.

2015. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nálatok megoldás lehetne a külön szoba. Az 1. kicsit nyers stílusban írt, de igaza volt. Nem kell minden nyikkanásra ugrani. Valószínűleg te már akkor kelsz hozzá, amikor nem is biztos, hogy felébredne. Tényleg azt fogod ezzel elérni, hogy nem tud majd magától visszaaludni, hanem te kellesz hozzá és kelhetsz még évekig éjszaka. Ez neked sem lesz jó, de ami a legfontosabb a gyerekednek sem. Meg kell tanulnia magától visszaaludni, és te azt írod, hogy nem sírás miatt kelsz, hanem már egy kis mocorgásra is. Egy próbát megérne a külön szoba. Az én fiam első perctől külön alszik és 8 hetes kora óta nem kell hozzá kelnem.
2015. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A fiam 2-4hónapos koràig nyikkanàs nèlkül vègig aludta az èjszakàt, majd kezdődött ugyan az mint amit leírtàl, sőt ha nem reagàlok elèg gyorsan fel is èbred ès alig lehet visszaaltatni. Az 8rvos szerint ez normàlis kori sajàtossàg...

Most 9hónapos àtlagban 5-8x kelünk hozzà...

2015. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jelentett változást. Most 10 hónapos a kisfiunk, mindig is 2szer kelt, 7 hónapos kora óta alszik külön szobában. Azért ki kéne próbáljátok, de csodát ne várjatok. Legalább rájönnél,h tényleg a te éberséged-e az oka a sűrű kelésnek.

A különszobával viszont a mi érzékenységünk változott. Amíg egy szobában aludtunk, csak az éhes sírására keltünk. Ha most alszunk egy szobában (pl. nagyszülőknél), minden forgolódására megébredek.

Szóval ártani nem fog, max visszaviszitek a ti szobátokba, ha a különszoba azzal járna, h 7-8szor kell átmenned a másik szobába. Egyébként a babák nagyjából 4 hónapos koruktól nem alszanak annyira mélyen, mint előtte, így vsz ti is zavarjátok őt. Én legalábbis anno többször észrevettem,h ha pl. a férjem forgolódott éjszaka, akkor is kisfiunk is elkezdett nyöszörögni.

2015. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Igen,ezt mondták nekem is,hogy lehet mi èbresztjük fel. Éjjel füldugòval aludtam,kívàncsisàgból,hàt kevesebbszer keltem,egyszer ìgy is volt cumival visszaaltatàs ,valamint 6 kor ordítás,pelenka csere,nyugtatás és végül félig ébren,többszöri sirdogálás utàn 7 kor adtam neki kaját,pedig tuti bírná tovább...hát a tejcsi legalabb visszaaltatja...de ìgy nem tudom hogy fogunk leszokni az ejjeli tejcsiről is?:)
2015. febr. 10. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mintha csak magamat látnám. Én ugyanilyen éber vagyok, ugyanígy ugrok, csak nehogy felébredjen. Ráadásul nekem ikreim vannak 7 hetesek. Az egyik iszonyú jó alvó, szerintem végig aludná már az éjszakát. A másik mocorog és már veszem is magam mellé, sajnos rászokott arra, (rászoktattam), hogy a kisujjamat szopizva vissza tudom altatni, de igazából még magához sem tér, már mellettem van az ágyban. Így próbálom az etetési időt kitolni, reggel 5-ig. Akkor feladom, mert addig sem alszik nyugodtan, kalimpál a kezeivel, mozgatja a fejét és nyöszörög. Mára már teljesen kidőltem, reggel azt hittem összeesek a rosszulléttől. Nem tudom őket külön szobába tenni, esetleg én jöhetnék ki a nappaliba, de akkor biztos sírás lenne éjjel. Most azt találtam ki, hogy hasra szoktatom a rossz alvó babát is. A másik olyan nyugodtan alszik hason és tudom, hogy az 5 évesem is csecsemő korában hason aludt jókat. Ez a 2. napja, hogy ezt teszem. Most pl. 10 perc ordítás után elaludt, azóta 1x éberkedett, de vissza is aludt. Hátha így éjjel nyugodtabban alszik, a hasának is jobb így. És lehet, hogy az lesz, hogy éjjel is hagyom sírni az ágyában, egyszerűen nincs jobb ötletem, mivel mellettem sem alszik nyugodtan és én sem pihenek semmit, mivel egész éjjel a nyöszörgést és a mocorgást hallgatom, kapirgálja a kezem a mocorgás közben. Majd írd meg nálatok hogy alakult a dolog! Beus
2015. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nálunk sem,idáig,sajnos.4 hónapja költöztünk,azóta van külön szoba,de most is olyan szeszélyes a dolog,mint volt.szerencsére nekem iszik egy kortyot,és visszaalszik.csak amikor 4-5ször csinálja,reggelre csupa pisi minden
2015. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
többször próbálkoztunk a külön költözéssel, és eddig nem volt érdemi változás, most 16 hónaposak a lányaim és pár napja megint a nappaliban alszunk a férjemmel, most úgy tűnik, már hatott ez valamit, mert jobban alszanak, de pl. 1 vagy 2 hónapja semmi változást nem láttunk. nehéznek nem volt nehéz, talán a legelső este még pár hónapja, fura volt, de amúgy jobban alszunk, mind a négyen :)
2015. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi vàlaszokat,

Kedves Beus,hát wow azért ikrekkel nem lehet egyszerű.Minden elismerèsem.Én a kalimpàlàsra a bugyolàlàst vàlasztottam,bevàlt,ès le is kène lassan szoknunk,de meg mingig kalimpàl ès ha nem bugyolalom,vàrja hogy csinàljak màr valamit,plusz kissè kitamasztva az oldalàn alszik....De tuti minden megszokàs kerdèse.Hason mèg nem probàltam,pedig soknàl bevàlt,de lehet egy pròbàt megèr,mègha ordìtàs van is az elejèn,de te is ràhagytad aztàn elaludt.Szòval el kène hatàrozni magamat:)

Ma èn aludtam külön szobában,apa tartotta a frontot,de o jo alvo,es lám nem kelt töbször,plusz bìrta majd 5 ig evés nélkül(tettünk valami sűrítő cuccot a tejcsibe) En meg aludtam 10 òràt,ami szulès òta nem ismert:)Iszonyat jooooo volt;))

2015. febr. 11. 11:04
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 7. Nagyobb pelust pròbáltál,nálunk is ez volt,aztán èjjelre nagyobbat adtam rá es megszünt.Néha van baleset azèrt...
2015. febr. 11. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!