Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék kérni (hordozó kendő)?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7hetes csak kézben nyugodt emiatt egész nap nem tudok semmit csinálni és nagyon elfárad a karom. Én csak otthoni használatra gondoltam. Mennyire kényelmes a babának és nekem? Eltudjátok végezni a házimunkát? Tudtok hajolni vele? És a főzés? Nem féltek hogy ráfröccsen valami? Pl olaj? Vagy hogy csináljátok? Ne haragudjatok ha butaságot kèrdezek.

2015. jan. 8. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet benne takarítani, főzni. És ez nem is megoldás. Hozzá kell szoktatni, hogy ne csak kézben legyen el.
2015. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Ez hülyeség, hogy akarnál így főzni??? Persze, hogy ráfröccsenhet az olaj, Jézusom... Nem ez a megoldás, szoktasd meg, hogy nincs egész nap ölben, másképp 5 évesen is cipelheted magadon egész nap.
2015. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Én használtam néha itthon kendőt, nem szokott hozzá a babám olyan értelemben, hogy 5 évesen is hordozhatom majd, ez baromság, egy picike babának rengeteg időre szüksége van az anyukájára, és ahogy kitárul neki a világ, elkezd kúszni-mászni-járni, egyre kevesebbet igényli az ilyen fajta tartós testközelséget, inkább majd csak odajön egy kicsit egy ölelgetésre és megy is a dolgára.

Viszont én sem tudtam így sokmindent csinálni, tehát hajolni, főzni nem tudtam (előre volt kötve), de rámolgatni, ruhákat leszedni a szárítóról, kinyitni egy dobozos kaját az ment. Ilyenki inkább csak sétálgattam, énekeltem neki, ha meg elaludt leültem olvasni, netezni, enni.

A lakás úszott mindig míg ilyen pici volt és kaját rendeltünk, nem főztem. Most egy éves a lányom, mióta önállóbb egyre szebb a lakás, utolértem magam, neki főzök, magunknak még mindig rendeljük.

2015. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon jó szolgálatot tehet a hordozókendő. Mindkét gyermekemet hordoztam, természetesen nem egész nap, de pl késő délután, koraeste a nyűgös időszakokat ezzel vészeltük át. Ha nappal is szükség volt rá (nem tudtam máshogy elaltatni), tudtam benne tenni-venni (teregetni, ruháthajtogatni, ebédemet mikroban megmelegíteni, enni, számítógépet használni, tévézni, pihizni, toalettre elmenni (!), stb. Engem megnyugtatott, őket is.
2015. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem mert nem tudtam hogy megy ez.... na mindegy, köszönöm

és van tipp hogy mégis hogy tudnám leszoktatni hogy ne akarjon mindig kézben lenni?

2015. jan. 8. 14:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A legmegfelelőbb az lenne ha a hátadon hordoznád, keress fel egy hordozási tanácsadót, ő tud neked segíteni.


Ilyen pici babával én nem vittem túlzásba a főzést, takarítást. Inkább legyen boldog babám. A kaját rendeltem, vagy akkor főztem nagy mennyiséget 3 napra is akár, amikor aludt.

2015. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon pici, persze, hogy kézbe szeretne lenni, a házimunka miatt én nem "szoktatnám" le. A babának természetes igényei vannak, most épp a közelséget igényli. Ha majd nem igényli, akkor ellesz magában is.
2015. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A háton hordozáshoz még pici, azt majd onnantól tudod, ha már magától tartja a fejét, addig csak elől lehet. Menj el hordozási tanácsadóhoz, van hordozóklub is, ott megmutatják, milyen, ki is próbálhatsz sokfélét. Facebookon is van ilyen csoport, ahol kérdezhetsz róla. A hordozo.hu oldalon is van sok hasznos infó.


Különben nagyon jót tesz a babának, ha hordozod, így kevesebbet sír, kisebb eséllyel lesz hasfájós, és te is nyugodtan tudod csinálni a dolgodat. Sokszor nem is kell külön altatni, mert csinálod a dolgod, és magátol elalszik a kendőben. 6-8 hónapos korig a babának legalább annyira lételeme a testközelség, mint az etetés, és az, hogy tisztába tedd. Utána már egyre kevesebbet igénylik. És ne aggódj, ennyi idős babát még nem lehet elkényeztetni.

2015. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Isten ments, hogy "leszoktasd" a kézben levésről.

Most alakul ki az ősbizalom benne, az egész későbbi felnőtt életére kihatással lesz, hogy most megkapja-e az érzelmi biztonságot, vagy sem.

Ha a te babád érzékenyebb típus és sokat igényli a közelséged, akkor add is meg neki, ebben a korban ez a legfontosabb neki.

Én kendőben simán tudtam főzni, teregetni, porszívózni, wc-zni stb pedig 5 hónapos koráig elől hordtam.

2015. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Julie S ***** válasza:
Nálunk a lányom csak akkor volt el jól a kendőben, ha folyton mozgásban voltunk vele (vagyis sétáltunk). Sok házimunkát így nem tudtam csinálni. :) De nem minden baba egyforma, van, aki simán tud hordozott babával házimunkát végezni. Amúgy ha főzöl, főzz olyat, ami nem jár veszélyes műveletekkel és akkor nincs gond. A kényelem meg... Ha jól van megkötve a kendő, akkor elvileg nem szabad kényelmetlen legyen se neked, se a babádnak. Rengetegféle kendő és kötés van, mindenki találhat olyat, ami neki igazán kényelmes. A többit meg már leírták előttem. :)
2015. jan. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!