Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy vettétek rá a babátokat,...

Hogy vettétek rá a babátokat, hogy evés után aludjon és, hogy elkülönítse a nappalt az éjszakától?

Figyelt kérdés

Egyre kevesebbez alszik nappal pedig 11én volt 1 hónapos. Este 8-9kor furdés és hálózsákba öltöztetés.akkor jól alszik, de felkel 2-3-kor es 2 órán keresztül fenn van, kiságyba rakva sír. El is dajkáljuk férjemmel, de hosszútávon a napi 3-4órás alvás kevés. Itthon is kéne dolgozzak, bár napközben a pihenoszekben elnézelodik bar nyilván ott is sirdogál.

Probaljuk napkozben a nappaliban altatni, hogy helyileg is legyen kulonbség.



2015. febr. 12. 11:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve 3-4 orat alszik a furdes oltoztetes eves utan. A lenyeg hogy kovetkezo ebredeskor teljesen eber.
2015. febr. 12. 11:18
 2/11 Wiky93 ***** válasza:

Nemkell fávenni, ha álmos akkor álmos majd elalszik ha dajkálod. Nálunk ez úgy ment/megy, hogy ha meghamizik, megbüfiztetem simogstom esetleg ringatom aztán elalszik néhány perc múlva meg leteszem az ágyába :) Mi nem csináltunk semit se, hogy megtanulja mikor van nappal és mikor éjszaka, megfogja tanulni! Én babám holnap lesz 7hetes és már legalább 3hete tudja mikor van nappal, mikor éjszaka, mert már éjszaka többet alszik mint nappal (nappal3órákat) és egyre többet is fog este.

Van amikor felsír nekünk is a kiságyba, de ilyenkor odaadom neki a cumit megsimogatom és elalszik, de van amikor többetik próbálkozásra alszik csak el, de megalussza a 3órát ugyanúgy :)

Nekem ha felkel fent van 1,5-2órát semmi baj! Majd ő tudja mikor fáradt, álmos!


Hogy érted ezt, hogy kevés a napi 3-4órás alvás? Annyit alszik csak vagy 3-4órákat alszik amikor alszik?! Mert ha az utóbbi akkor elvagy tévedve :) ennyit kell aludniuk..mondom nekem nappal 3órákat alszik(néha 4et is) ez nagyon jó!


Én leányzóm sincs el a pihiszékbe meg sehol se..egy ideig elvan utána megy a sírás! Élete a tv, nagyon elvan vele de megunja egy idő után és sír, még nem lehet őket hosszútávra lekötni..de ne is akarjunk csodát :)

Ém csak a kiságyába altatom, nem akarom a mi ágyunkba vagy bárhol, ne szokjon rá :)

2015. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
3-4 ora nekunk keves Férjemmel:D olvasok cikkeket, hogy 3-4 ora realis, dokino szerint tobbet ne is hagyjuk aludni egyhuzamba. Nagyon ari baba csak ez az ejszakai 2 oras fennletet kene kivenni a repertoarbol. Van, higy gyorsan bealszik, de van, hogy 20 percet ringatom es orulok hogy elaludt
2015. febr. 12. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjjel szórakoztatod, akkor minek aludna?


Éjszaka legyen sötét, tedd a saját ágyába, figyelj, hogy ne legyen túl meleg neki. Ha felébred, akkor adj neki inni, de ne kapcsolj fel lámpát, ne pelenkázd, csak éppen itasd meg.


Nappal meg ne vedd fel mindig, ha dolgozol, akkor a hordozóban (vagy aminek szokott lenni) tedd úgy, hogy lásson téged, beszélj hozzá mubnka közben, hidd el, rövidesen rájön, hogy most magát kell elfoglalnia.

2015. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Cumit ritkan fogad el, ez jo vegulis, csak igy senki se alszik ga sir, cumival legalabb lenyugodna. Ha elfogadja kikopi, ritkan cumizik normalisan.
2015. febr. 12. 11:36
 6/11 A kérdező kommentje:
Miert szorakoztatnam ejjel? Eszik utana anno visszaraktuk kisagyba sirt. Ezt a reszt most mar kihagyom es probalim dajkalni, de ma ez 2tol 4ig volt. Ha kusagyba teszem ido elott akkor felebred es sir.
2015. febr. 12. 11:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja es az esti evesnel is csak ilyen gyenge lampa eg hogy szokja hogy este van, utana max ejjeli feny.
2015. febr. 12. 11:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát sajna ezt csak ki kell bírni.Mást nem tudsz, mint amit írtak, hogy nem kapcsolsz villanyt, nem beszélsz hozzá, stb.

Hidd el,el fog múlni, pár hétig pedig sajnos van, mikor csak keveset tudunk aludni, mi kismamák.

De hidd el, nem fog ez sokáig tartani, max pár hét még.

9-10 hetes koruktól elég jól beállnak, sőt, van, aki már 2 hósan átalussza az éjszakát. (az enyémek sajna nem ilyenek voltak, de..)

szóval nagyon nem tudsz mit csinálni, ki kell bírni:-(:-(.

2015. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is felcserélte élete első 2-3 hetében a nappal az éjszakával. Napközben evett-aludt, éjjel viszont evés után ébren maradt. Én megetettem éjjelente, ha éhes volt, és ringattam is, ha arra volt igénye. Viszont nem kapcsoltam lámpát, nem beszéltem, nem énekeltem neki, de a testkontaktus mindig biztosítottam számára. Nappal viszont nem sötétítettem be teljesen az alváshoz, illetve a férjemmel ugyanúgy tettünk-vettünk, beszélgettünk, tehát volt egy kis alapzaj, bár nyilván nem kiabáltunk. Előbb-utóbb átállt.

Azért néhány komment egész elképesztő számomra. Éjjel csak itasd, hát bakker egy egy hónaposnak miért is kellene kibírnia evés nélkül? Meg hogy nappal majd elfoglalja magát, meg mindene a tévé? Hát nem, nem foglalja el magát hosszú ideig, ez van, a gyerekek már csak ilyenek.

2015. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt, hogy fürdés után aludt, aztán 10-11 felé ébredt enni, és nem aludt vissza. Aztán pár nap múlva visszaaludt, de akkor meg 2-3 órakor, a következő etetés után maradt ébren, és így tolódott ki, amíg egyszer csak visszaaludt az éjszakai etetések után, és reggel maradt ébren.

Én egyébként napközben is az ágyában altattam, de ha nappal esetleg ébren maradt, akkor kivettem, és irány a játszószőnyeg, hogy az ágyhoz az alvás kapcsolódjon.

Ezen a problémán tényleg az idő és a türelem segít leginkább, ha meg tudod tenni, aludj napközben is kicsit. (9-es voltam)

2015. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!