Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek? 16hónaposom egyre...

Mit tegyek? 16hónaposom egyre többet akar szopizni, nem akar a kiságyában sem aludni, teljesen felborult a napi rendszer? Mivel tudom erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

16 hónapos lesz a kislányom,még mindig szopizik.aludni is azzal alszik el,bár már próbáltunk tejitalt is pl,de még a cumisüveget sem akarja elfogadni,meg nem is ízlett Neki :S Cumizni nem cumizik :(

Az altatás jól ment kb. 2 hónappal ezelőttig,mindig az ölemben elaludt cicin,én beraktam az ágyába,és aludt reggelig.

Aztán a szilveszteri petárdázáskor annyira megijedt,hogy nem mert elaludni,csak mellettünk.

Aztán ez így ment kb. 2 hétig,majd sikerült "bevarázsolni" az ágyába,és ott aludt egy ideig.

Majd beteg lett két hete,magunk mellé vettük,és megint itt ragadt...

Ez engem nagyon zavar,mert délben is csak mellettem tud elaludni,éjjel is itt van,ez így már sok,egy percünk sincs a párommal sem egymásra.

Vagy hagyjam az ágyában,és majd álomba sírja magát?De az olyan drasztikusnak tűnik nekem,főleg,hogy annyira belelovalja ilyenkor magát a sírásba,hogy fulladozik.


A másik kérdésem a szopizás.Ezt már szinte egyre többet követeli,jön,és mindig mondja,hogy cici-cici,és már húzza is fel a pólómat.Annyira elfajult,hogy már lassan annyit szopizik,mint egy újszülött.Ez engem már nagyon lefáraszt,azt hittem,ennyi idősen már önállóbb lesz...

Nem tudom,hogyan redukáljam le a szopik számát?


2015. febr. 13. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
38%

1. altatás: tedd az ágyába és simogasd, míg el nem alszik. Ha sír, hát sír, de ha zavar a kialakult helyzet, légy határozott.

2. kend be a melled citromlével, kb. 2-3 nap és leszokik róla - ha már hagyod, hogy így dirigáljon.

2015. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem közel 1,5 évesen a szoptatást már nyugodtan el lehet hagyni, de ha nem szeretnéd, pl. ha napközben kéri eltereled a figyelmét mással. Egyébként eszik iszik rendesen? cumisüveget én már nem adnék neki, pohárral meg lehetne próbálkozni.

Az altatás meg csak úgy működik, ha következetes vagy, alakíts ki egy rutint, pl fürdés, szoptatás, kiságy, és ehhez ragaszkodj, innentől pedig nincs cicizés, nincs kimászkálás, bent maradsz vele simogatod, de nem veszed ki az ágyból. Meg fogja szokni.

2015. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!