Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feltettem az új ssd-re a...

Feltettem az új ssd-re a windows-t de 1-2 óra vagy akár azonnal lefagy a rendszer, valami tipp?

Figyelt kérdés

Hali,

Tegnap vettem egy Samsung 840 EVO SSD-t,felraktam rá a rendszert(minden vinyot kihúztam csak az maradt). Feltelepítettem a programokat,videókártya drivert a többit a win 7-re bíztam mert mindent felismer. Minden jó lenne ha nem fagyna le random pár óránként. Ha streamet elindítom azonnal lefagy,így tesz ha a youtube videófeltöltést használom.

Az alaplapot ahci módra állítottam telepítésnél,mindent a leírások alapján csináltam, a samsung alap programjával kikapcsoltam amit kellett hogy jól menjen az ssd.

HDD sentinel nem talál hibát,a stressz teszt közbe nem fagy le a gép.

Hibás az SSD cache vagy egy része? esetleg tegyek fel win 8.1-et?


config: Asus P5k, Intel Core 2 Quad Q9650, 2x2 Gb 1066 Ram, WD SATAIII 500GB, Samsung SP1203N 120GB, Samsung SSD 840 EVO, Ati Radeon HD 7750, Chieftec 500w, windows 7 ultimate 64bit



2014. dec. 28. 17:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
másik HDD-n van oprendszer tökéletesen fut róla a windows
2014. dec. 28. 17:33
 2/16 jan1k4papa ***** válasza:
0%
A te gondod az ssd k gyulolik a feltoltest szoval hdd re tedd a dolgaidat ne ssd re es ne gyurd az a szerencsetlent a sok feltolteseddel mert gyulolik.... Ha nem hiszed olbass itana :) miert nincs melle hdd ???? Nekem 3 hdd m van meg egy ssd-m ssd en csak a rendszer van meg a driberek swmmi baj nincs vele soha :)
2014. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ,próbáltam HDD-ről és SSD-ről youtubera videót feltölteni de mind a két esetben lefagyott a rendszer. akkor SSD-ről nem lehet feltölteni az internetre? Vagy mit állítsak be hogy feltöltés közbe ne használja az ssd-t?
2014. dec. 28. 17:39
 4/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség, mindent lehet SSD-ről. Valami más a gubanc. Milyen tápkábellel kötötted be? Ugye nem valami molex adapterrel? Eseménynaplóban van valami?
2014. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem,direkt más ágról választottam tábkábelt,megnéztem 3-4 csatlakozoval,cserélgettem a sata portokat is és a sata kábelt is felcseréltem
2014. dec. 28. 19:09
 6/16 A kérdező kommentje:
ja és a napló teljesen kuka mivel nem kékhalál. Próbáltam IDE mode-ba indítani hátha az alaplap nem tudja az ahci-t de az csak lassulást hozott fagyás ugyan úgy volt.
2014. dec. 28. 19:12
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki másik gépben is, lehet, hogy egyszerűen hibásat sikerült kifognod.
2014. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
sajnos nincs másik gépem :S
2014. dec. 28. 23:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Az SSD nem tesz különbséget aközött, hogy a tiéd, vagy másé az a gép.
2014. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
3 óra játék után a sima hdd is kifagyott....lehet memória vagy táp hiba?
2014. dec. 28. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!