Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akar folyamatosan...

Miért akar folyamatosan CD-ről bootolni?

Figyelt kérdés
Tegnap haverom hozott nekem egy tápot, mert enyém nagyon hamar melegedett, és hangosan búgott. Kicserélem, bekötöttem, majd indításkor valami Floppy errort írt. visszaraktam az én régi tápom, akkor is ugyanez. Kiszedtem a Floppy kábelt és kicseréletem a két végét, azaz ami eddig a lapba volt az ment a floppyba és ami a folyppyba volt az ment a lapba. Vagy lehet, hogy amikor kiszedtem mindent ezt a kábelt fordítva raktam be, de minddegy, mert csere után már ment a gép. Csakhogy mostmeg azt írja Bootoláskor, hogy: "Verifying DMI Pool Data.........." kicsit később pedig hogy booting form CD, de nincs benn CD, és a rendszer elindul. A bootsorrend jó, nemtudom milehet ez.

2014. nov. 29. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

te még használsz floppy-t?

szerintem nem....csak dísznek lehet a gépedbe, meg helyfoglalónak....szerintem..

Tehát ha van floppyd akkor elég öreg régi géped lehet IDE kábelekkel csatlakozókkal.

Ennek az öreg gépnek kiszedtétek a tápját azért hogy kicseréljétek egy másikra.

Tehát nem volt áram alatta gép egy jó ideig míg szereltétek.

Ameddig nem volt áram alatt a gép, addig a BIOS elfelejtett minden beállítást azon a régi alaplapon. Gondolom elem sem volt még soha cserélve a régi alaplapban. Lehet vagy 10 éves az elem is ha nem több.

Lemerült. Így a BIOS elfelejtett mindent mikor lehúztátok a 220V-os hálózatról a gépet. Mikor visszakapcsoltátok akkor az eredeti gyári beállításokkal indult el a BIOS.

És gondolom az eredeti gyári boot sorrend:

1: Floppy

2: CD rom

3: HDD


:DDD



Ennyi történhetett, úgyhogy addig amig ki nem cseréled az ezer éves gombelemet az alaplapodon, majd a boot sorrendet megváltoztatod és elmented, és ezt van ami megtartsa ( a gombelem) addig mindig a gyári beállításokkal akar indulni ha kikapcsolod a gépet, áramból kihúzod, visszakapsolod

2014. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!