Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Érdekelne, ki hogyan altatja...

Érdekelne, ki hogyan altatja el napközben, illetve este a babáját, kisgyermekét?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 00:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A kétéves kisfiam úgy alszik el, ha melléfekszem, nap közben egy rövid mese után azonnal elalszik, este egy picit több idő kell Neki.

Az egy hónapos kislányomat viszont nem kell altatni, szopi után még nézelődik egy kicsit, aztán egyedül elalszik a kiságyában.

2015. febr. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ferber módszerrel lett az önálló elalvás megtanítva neki, 3 perc alatt elalszik magától, cumival. 7 hós. persze nem mindig volt ez így :)
2015. febr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egy évesem otthon cicin alszik el, ha útközben vagyunk akkor autóban vagy babakocsiban. Csak úgy nem alszik el.
2015. febr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos, beteszem az ágyába,puszi és integetünk egymásnak és kijövök a szobából, 3-5 perc múlva alszik.
2015. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a napi rutin bevált. Másfél éves most, de az elejétől kezdve úgy tanítottuk neki, hogy evés után alvás van. Mikor kisebb volt, segítettünk kis ringatással, de most ha berakom a kiságyába, akkor egyből alszik napközben is. Dél-fél1-től alszik 2-fél3-ig, aztàn fürdetés után (este fél8), megkapja a babatejet, és alszik reggelig. Van amikor nekem sok a dolgom itthon, a járókában van, néha ott is magától eldől és alszik egy órát max. :) Tudja hogy a kiságy nem játszótér, alvásra van, sosem hagytuk benne játszani csak aludni, pihenni.
2015. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nálunk a nappali alvás nehezebb, merrt este fürdés, vacsi után csa le kell tenni, ha fel is kelne, utána kiveszem, ringatom fél percig max és megint leteszem, alszik


nappal, látom ragadna le a szeme, de játszik, minden izgalmas(mert ugye fény van, lát)vagy leülök törökülésbe(derékkímélés, nálam muszáj) és ringatom kicsit a kezemben simán elszenderedik, vagy felteszem a fr.ágyra, mellé fekszem eljátszuk a "ez elment vadászni"-t, meg az ujjaimal szórakozik 1-2 perc fordul alszik, nem indig merem ilyenkor a kiságyba tenni, mert valamikor megébred, és megint kezdhetem előlről, amiben az a rossz hogy én is elpilledek mellette és rossz felkelni, aludni meg nem akarok.

2015. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*9 h
2015. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*hós
2015. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

6,5 évesemet sokáig altatni kellett, mellé feküdni, beszélgetni, simogatni.

4 éves kislányom 1 hónapos kora óta magától alszik el. Befektettem a kiságyba/ágyba megpusziltam és kijöttem, Ő becsukta a szemét és szó nélkül elaludt. Nappal és este is.

1,5 évesem szintén, csak Ő 4-5 hónaposan állt át erre, és Ő még "dudorászik, énekel" kicsit mielőtt bealszik.

2015. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5 hónapos a lányom, nap közben magától alszik el. Fejére húzza a takarót és alszik is. Este problémás, akkor mellette kell lenni.

Fiamat is mindig csak leraktam, aludt magától, de 10 hónapos korától csak akkor alszik el, amikor oda fekszik mellé vki. :/

2015. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!