Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Már teljesen kész vagyok az...

Már teljesen kész vagyok az órákig tartó altatástól, valami jó ötlet? Bármi?

Figyelt kérdés
Születése óta rossz alvó a két és fél éves gyermekem. 2 évig ráadásul minden éjjel többször is hordozni kellett.Nagyon nehezen alszik el,általában másfél óra mire elalszik de van hogy éjjel fél 1ig is fent van. Csipked hisztizik szoval nem akar megnyugodni semmitől!Oda jutottunk hogy vele alszok már régota,kijönni nem tudok mellőle mert ha megmozdulok már kel is és keres. Éjjel sokszor ébred..már rettegek az estéktől. Apa nem jo csak én kellek neki. Bármi ötletet szivesen fogadok. Köszi
2015. febr. 22. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Aludj jól, gyermekem! c. könyv. nagyon sok családban megoldotta a problémákat.
2015. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
10 kor viszem aludni ha elötte probálom akkor az plussz fél óra altatás még. Probáltam hogy délután nem alszik de csak rosszabb lett,meg milliónyi praktikát de eddig semmi.
2015. febr. 22. 14:56
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Elolvastam ezt a könyvet is meg még sok másikat is de semmi. Sok mindent probáltam de nem tudom hogy hogyan mivel kéne lenyugtatnom.
2015. febr. 22. 14:57
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt mondják a családomba hogy én rontottam el mert nem hagytam sírni mindíg felvettem. Ez igaz de pl a szomszéd gyereket is mindíg felvették és alszik mint a bunda 2 perc alatt. Nincs szívem sírni hagyni.
2015. febr. 22. 14:59
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát én bizony rábíznám apára, ha sír, ha nem - de már kicsi korától kezdve, hadd szokja, bármi történik, ne legyem neki olyan törés. Nagy már, el kellene, hogy tudjon aludni nélküled.


Persze, míg azt akarod, hogy csak veled, azt ő is megérzi, és nem fog egyedül/mással.


Magadba nézz először, hogy mit is akarsz valójában.

2015. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Hogy mit akarok? Azt mint a többi szülő. 9kor letenném a szobába 2 perc alatt elaludna én meg mennék az én szobámba..durva de ezt :-) az apja is probálja de addig sír még nem megyek én.
2015. febr. 22. 15:11
 7/14 A kérdező kommentje:
Mesélek énekelek dúdolok órákig(!!) símogatom sokszor és mégse alszik el csak 1 óra altatás után.Persze sokszor még hordozom is,az is kitesz fél orát. Habár erről most probálom leszoktatni
2015. febr. 22. 15:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Ne azt higyjétek hogy sajnáltatni akarom magam mert nem!! Csak már olyan jó lenne ha szegénykém nem szenvedne ennyit azon hogy elaludjon. Meg hát milyen jó is lenne ha jól aludna áá elképzelni se tudom :)
2015. febr. 22. 15:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon nehezen aludt el a lányunk, aki a 4. (!) gyerekünk. Egyszer elvittük az Édesanyához, ott is aludt kb. 5 este. Semmi gond nem volt vele, mint a kisangyal, Mama este letette, mesélt neki, megsimogatta, a lány meg aludt. Nálunk ez volt az a pont, hogy akkor mi valamit elrontottunk. Hazajött, onnantól mese, puszi. Kimentünk, persze, hogy ordított. 2-3 ilyen este volt, nem vettük ki, nem feküdtünk mellé. Rájött, hogy nincs mese, aludni kell.

Valami hasonlót nem tudtok kipróbálni? Nincs vállalkozó kedvű nagymama?

2015. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Másfél évesen elégeltem ezt meg, ráadásul ő még akár 3x is evett éjszaka, anélkül nem aludt vissza. Egyik este nem ölben, sétálgatva altattam, hanem betettem a kiságyba. Volt egy kis pityergés, de kb. 1 óra alatt elaludt. Ott voltam mellette, simogattam, beszéltem hozzá, de nem vettem ki. Éjszaka ugyan ez, nem vettem ki, nem adtam neki enni. Persze volt sírás, meg ébren is voltunk pár órát, de a végén elaludt. A 4. este 20 perc alatt elaludt, és éjszaka sem ébredt. Persze vannak visszaesések, de ragaszkodom hozzá, hogy nem veszem ki és sétálok vele, hogy gyorsabban elaludjon és működik a dolog. Persze ha fájdalma van vagy beteg az más dolog, akkor kell a szeretgetés.
2015. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!