Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Már teljesen kész vagyok az...

Már teljesen kész vagyok az órákig tartó altatástól, valami jó ötlet? Bármi?

Figyelt kérdés
Születése óta rossz alvó a két és fél éves gyermekem. 2 évig ráadásul minden éjjel többször is hordozni kellett.Nagyon nehezen alszik el,általában másfél óra mire elalszik de van hogy éjjel fél 1ig is fent van. Csipked hisztizik szoval nem akar megnyugodni semmitől!Oda jutottunk hogy vele alszok már régota,kijönni nem tudok mellőle mert ha megmozdulok már kel is és keres. Éjjel sokszor ébred..már rettegek az estéktől. Apa nem jo csak én kellek neki. Bármi ötletet szivesen fogadok. Köszi
2015. febr. 22. 14:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem kell csodálkozni ezen, a gyerek csinálja a műsort, te meg aszisztálsz hozzá. ozzászoktattad ehhez a rendszerhez most így persze, hogy nehéz megváltoztatni. Rajtad múlik, vagy kitartóan apuka megy be, vagy pedig te kitartóan végigcsinálod, hogy leteszed, megsimogatod, elmondod alvás van, ha sír visszamész, simogatod de nem veszed ki, nem kapcsolsz lámpát, stb. Igen biztos menni fog a hiszti, mert eddig mindig elérte vele, amit akar.
2015. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is problémás az alvás, fiam 2 éves. Kb. egy hétig aludta át az éjszakát most, erre lebetegedett, kezdünk mindent elölről. Ráadásul azzal egyidőben, hogy jobban aludt, este legalább 1 órát altattam. Most, hogy beteg nem próbálkozom, de amint meggyógyul, én újratervezek mindent. Volt pár hét, hogy szépen elaludt egyedül. Aztán jött a fogacska megint, nyűglődés, nem akart egyedül elaludni. AZtán azóta sem...

Mondjuk nálunk nem ennyire durva, hogy hisztizzen, hanem csak forgolódik, cumikkal játszik. Pedig álmosnak néz ki...

Éjszakák mindig is szörnyűek voltak, de már eljutunk odáig, hogy nem fekszem be az ágyába, max a szobájában egy kanapéra.

Nála mondjuk a fogzás, hasfájás sokszor bezavart, mert egyébként 1 éves korától voltak 1-1 hétre jobb időszakok (mondjuk nagyon ritkán, de ha hiszti, dac lett volna, akkor még annyi sem...).

Nekem mondjuk a türelmem elég véges (sajnos), de szerintem a megoldás egyedül az, ha a sarkadra állsz. Nálunk volt, hogy 2 hónapig nem aludt napközben, aztán kemény sírás árán, de 2 nap alatt visszaszoktattam a fiatalembert az alvásra. Azóta - igaz bent vagyok míg elalszik - de alszik napközben.


Sajnos nem mindenkinek van egyszerű gyerkőce, nekem is van barátnőm, aki csak beteszi a gyereket az ágyba és már megy is ki, ráadásul pár hós kora óta átalussza az éjszakát a gyerek. Nekik sosem volt altatási gondjuk, nyilván én is ilyet szerettem volna magamnak az eddig 2 évnyi alváshiány helyett :) Remélem, hogy nálatok és nálunk is rendeződik majd minden!

(Ja és amúgy dettó, férjemet nem fogadja el éjjel, este, csak engem...egyébként is nagyon-nagyon anyás)

2015. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én megértelek nálunk is ez volt. Most 2 és fél éves,reggel 8-9 között kell,délután ritkán alszik és este fél 10-kor viszem aludni. De volt,hogy nem vittem kíváncsi voltam meddig maradna fent,hát éjfélkor még fent voltunk.

Szóval Én azt csináltam,hogy este 8-fél 9 körül vacsizunk (addigra ér haza a párom) utána megfürdik (kádban még játszhat) ezután mi már tv nézünk Ő is ott van és vagy nézi,de inkább könyveket néz,babázik. Semmiképpen sem ugrálhat,szaladgálhat!

Ezután fogmosás,pisilés, apának puszi,(most is és egész nap többször elmondom neki,hogy aludni kell este,mert ha oviba megy ott is alszanak a babák) és befekszünk az ágyába.

Neki 1 éves korától heverője van,nem is tudnám azt megcsinálni amit sokan mondanak hogy hagyjam a szobában sírni,hiszen ki jönne.

Mikor befeküdtünk az ágyába oldalára fordul,még egy két dalt elénekelek neki,pár kortyot még iszik és pár perc múlva meg alszik és kijövök a szobából. Néha elkezd még beszélni,meg hogy énekeljek,de nagyon határozottan rászólok ,hogy fejezze be fáradt vagyok és alvás van!


Ez már nagy haladás nálunk,mert mindig ivással aludt el.Viszont éjjel párszor még felkel inni......sajnos.

2015. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja és apa nálunk sem jó csak én.
2015. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!