Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hagyjam sírni, vagy folytassuk...

Hagyjam sírni, vagy folytassuk ezt a rémálmot? (fél éves baba)

Figyelt kérdés

Kisfiam kezdetektől nagyon rossz alvó, én pedig egyre elkeseredettebb. 10-15 ébredés is van éjszakánként, nappal változó, 10 percet, vagy két órát is képes aludni egyszerre. (Hosszabb időt inkább a szabadban, babakocsiban.)

Este kézben ringatva elalszik, de van, hogy mellettem fekve a babaszobában lévő ágyon, aztán átteszem a kiságyba. Alszik egy ideig, majd visszaébred, 20 perc, fél órán belül. Van, hogy sír, átmegyek, visszaadom a cumiját, vagy ráteszem a kezem a fejére és pár perc alatt elalszik. Gyakran ennyitől nem nyugszik meg, ki kell vennem és hiába próbálom letenni, állandóan visszaébred. Néha órák telnek el és csak a kezemben alszik. Próbáltuk, hogy együtt alszunk a szobájában az ágyon, de mindig arra ébredek, hogy beszélget, gagyorászik és tépi az orrom, szám. Úgy vettem észre, hogy nagyon sokat mozog álmában és ez ébreszti fel, de visszaaludni nem tud. Nem éhes, fájdalomcsillapító mellett is ugyanennyit ébred. Az egyetlen dolog ami működne, hogy a mellkasomon alszik, én félig ülő helyzetben vagyok és ha érzem, hogy ébredezik, akkor ringatni kezdem, még mielőtt magához tér. De ehhez is előbb el kell altatnom és úgy ledőlni vele és néha így is visszaébred és akkor csak a járkálás segít, vagy a kendő. Én már teljesen kikészültem, ráadásul a férjem nagyon ellenzi, hogy behozzuk a babát az ágyba. Nem miattunk, hanem azért, mert úgy gondolja, hogy ha most elszúrjuk a gyereknevelést, akkor éveken keresztül nyögjük a következményeit és most kell kialakítani, hogy nem minden úgy van, ahogy a baba szeretné. Így aztán én ringatok, míg ők alszanak.


2015. febr. 25. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
65%

Sírni nem hagynék egy fél évest.

Hogy altatod? Hason, háton? Hason nem tud annyira mocorogni. Ill nálunk zsákban alszik a lányom, pizsiben ő is "elmászkált" és felébredt.

2015. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
Pedig én bevittem. Aztán egy idő után (1 évesen, mikor megkapta az új ágyát) szó nélkül aludt a szobájában.
2015. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
hason altatás és a hálózsák sokat segít! van hogy a saját mozgására ébred fel, és ez zavarja, lányom hálózsák nélkül nem alszik...
2015. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
68%

hasonló cipőben jártam én is, elég sokat olvastam erről.

Ha olvastál te is a témában, akkor tudod, hogy a baba 20 perces ciklusokban alszik, mély illetve felületes alvásban...amikor felületi alvásban van, könnyen megébred, de visszaalszik, ha maga körül mindent úgy talál, ahogyan elaludt...ellenben, felriad ha nem.

Ezért nem megoldás sem a ringatás, sem az ha melletted alszik el, sem az ha bent vagy az ágya mellett míg elalszik.

Nem hittem el sokáig hogy ez a gond, amíg a saját bőrömön nem tapasztaltam. A babám kb. 4 hós koráig átaludta az éjszakákat, aztán elkezdett egyre többet ébredni..először a mozgásfejlődés keltette, elkezdtem hát szorgalmasan kelni hozzá, és mindig ciciztetni, míg vissza nem alszik, persze egyre rosszabb és rosszabb lett...nappal ő is nagyon rossz alvó volt, jobb napokon 3*30 percet aludt, rosszabb napokon ennyit se...roncs voltam, kimerült..a végén már 5-6szor keltem hozzá, nem adtam neki cicit, az is elég volt ha mellette álltam, és fogtam a kezét az ágyba, visszaaludt így, de 40 perc múlva megint ébren volt...

ekkora már nyilvánvalóvá vált, hogy a JELENLÉTEM szokta meg, azt hogy ott vagyok mellette. (Amikor bevettem a nagy ágyba, akkor ritkábban kelt, tehát egyértelmű volt hogy nem fogzás).

Mi a férjemmel ekkor már naponta veszekedtünk, a baba semmit sem aludt se éjjel se nappal, ezért úgy döntöttem, a drasztikus, mások által olyannyira elitélt sírni hagyás is jobb, mindenki egészsége számára, mint a nem alvás - stressz - veszekedés, kimerültség. Főleg hogy a tejem is kezdett rámenni.


Elővettük a Ferber módszert. Első este elaludt vacsi után ahogy kell, majd fél óra múlva már ébren is volt. cumit betettem a szájába, kimentem. Ferber szerint percenként be kellene menni, de nem szabad kivenni az ágyából. Ez fontos, ha kiveszed, felspanolod. Én először bementem egy perc után, aztán 2 perc után, aztán 3-5-8 perc után, végül 10 percenként...simogattam az arcát, odaadtam neki a cumiját ha kiköpte, suttogtam pár szót és amilyen gyorsan lehetett kijöttem. 1,5 órát sírt az első este, míg elaludt. Utána egy óra múlva felkelt, akkor megint sírt, de már csak 10 percet.

Másnap napközben folytattam a módszert....már nem sírt csak gagyogott, én ugyanúgy bementem míg el nem aludt, 1-2-3-5-8 percenként. De elég volt neki 5 perc is, azt hiszem 5 perc után már aludt is. Így van ez azóta is, nappal elalszik 5 percen belül, cumival, és az éjszakákat kb. átalussza, egyetlen egyszer kel fel, de éjfélkor, nyilván mert éhes vagy szomjas, így akkor meg is etetem, és utána nem kel fel többet.


A módszer lényege egyébként az önnyugtatás, vagyis a baba megtanulja a cumi segítségével (vagy az ujjával) megnyugtatni magát. Sokan ellenzik, mert hogy traumát okoz..nem tudom, engem 3. gyerekként órákig hagytak sírni mert egyszerűen nem volt rám idő mindig, mégis nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, mindig is az volt. Nagyon nem filóztam a káros hatásán, mert nem volt más választásom, nem akartam hogy rá menjen a tejem és a férjemmel való kapcsolatom a nem alvásra.

A babának is egészségesebb a napi 14 óra alvás mint a napi 4.

szerintem próbáld ki.

2015. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
71%
még annyit hozzá tennék, hogy a módszer a nappali alvásan is segitett, mivel megtanult segitseg nelkul.viaszaaludni,, igy delelott, delutan is kepes 1,5 - 2 orakat egyben aludni...2-3 orat alszik most napkozben (es nem csak seta kozben) ami jelentos elore lepes ahhoz kepest, hogy gyakorlatilag 3 hetes kora ota nem aludt nappal 1,5 oranal tobbet.
2015. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim válasza:
67%
Egyetertek azzal aki elottem irt. (5-os) nalunk is ez volt a helyzet, en is ezt a technikat vetettem be. Bevallt. Most negy eves es a mai napig nincs gond az alvassal! Semmi lelki serules, egy boldog, kiegyensulyozott fiu!!
2015. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
53%
Igen, én is 4-essel értek egyet. Meg kell tanítani egyedül elaludni. Sajnos első gyerekemnél mi is elkövettük, hogy mindig ringattuk, meg énekeltünk, amíg el nem aludt. Aztán egy idő után már sehogy nem aludt, csak ha sétáltunk vele, még leülni sem lehetett vele. 11 hónapos korában jutottunk el odáig, hogy sírni hagytuk, mert teljesen ki voltunk merülve, és nem tudtam más módszert. Végül is ez is megoldotta kb. 3 nap alatt a problémát, de azóta tudom, hogy jobb a kimegyek-bemegyek módszer, másik két gyerekemnél ezt alkalmaztam. Még annyit hozzátennék, hogy középső gyerekemnél jó volt, hogy bementem, megsimogattam, kijöttem, de a kicsinél ez így nem jött be. Őt ki kellett venni az ágyából, megnyugtatni, és mielőtt elaludt, lerakni. Ha felháborodott ezen, megint kivenni, megnyugtatni, elalvás előtt újra lerakni.
2015. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
36%

Én is a sírni hagyás módszere párti vagyok. Eddig akárhányszor jöttem ide a gyékára, mindenki lehurrogott, hogy mekkora egy állat vagyok, és úgy örülök, hogy mások is igazolják a módszert. Nekem már van egy 4.5 évesem és most egy 2.5 hónaposom. Az elsővel is és most a másodikkal is körülbelül ilyen módszerrel tanítottuk meg őket az önálló elalvásra, az önnyugtatásra. A 4.5 éves lányom ahogy leteszi a fejét, már alszik is. Soha nem volt gond az alvással azóta, amióta megtanult egyedül elaludni. Csak 1-2 hét sírás volt az ára. Lehet ezért megkövezni, de nem akartunk mi se kikészülni, ahogy az egyik válaszoló is írta. Sokan nem értik meg, hogy sokkal jobb, ha pár éjszakáig sírni hagyjuk őket, minthogy évekig idegileg kilenni, nem aludni. Azonkívűl, ha nem tanul meg a gyerek magától elaludni, annyira belerögződik, hogy évekig probléma lehet. És ahogy írta is valaki, attól, hogy pár éjszakát hagyod sírni a babát, nem lesz rossz kapcsolatod vele később. Lányommal nagyon szoros a kapcsolatunk és mellesleg én is ilyen módszerrel nevelkedtem harmad magammal és semmi bajunk, és jó a kapcsolatunk a szüleinkkel.

Most szoktasd le, mert később nehezebb lesz. Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt.

2015. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet hogy ébred éjszaka nem csak foga.Mennyit van ébren esti lefekvés előtt?Nagyon számított a lányom esetében.Ő se volt jó alvó csak az elején aztán elkezdett kelni.Átrendeztem a szobáját, akkor a 10-12 kelés lement 6-8ra, aztán elkezdtem később fektetni így ha kijön a fog kel max 3x bekenem az ínyét és alszik is, de ha adok fájdalomcsillapítót fel se kell.Egyébként most átlag 1x kel inni mert panelban lakunk és száraz a levegő.Félévesen 3-4 órákat kellene ébren lenni este mindig többet.

Sokat aludt velünk és nem szokott oda pedig már 1 éves.Sírni csak nappal hagytam mikor csak nyafogott.

Egy biztos nem ok nélkül kelnek.

2015. febr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
70%
ne hagy sírni!
2015. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!