Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hagyjam sírni, vagy folytassuk...

Hagyjam sírni, vagy folytassuk ezt a rémálmot? (fél éves baba)

Figyelt kérdés

Kisfiam kezdetektől nagyon rossz alvó, én pedig egyre elkeseredettebb. 10-15 ébredés is van éjszakánként, nappal változó, 10 percet, vagy két órát is képes aludni egyszerre. (Hosszabb időt inkább a szabadban, babakocsiban.)

Este kézben ringatva elalszik, de van, hogy mellettem fekve a babaszobában lévő ágyon, aztán átteszem a kiságyba. Alszik egy ideig, majd visszaébred, 20 perc, fél órán belül. Van, hogy sír, átmegyek, visszaadom a cumiját, vagy ráteszem a kezem a fejére és pár perc alatt elalszik. Gyakran ennyitől nem nyugszik meg, ki kell vennem és hiába próbálom letenni, állandóan visszaébred. Néha órák telnek el és csak a kezemben alszik. Próbáltuk, hogy együtt alszunk a szobájában az ágyon, de mindig arra ébredek, hogy beszélget, gagyorászik és tépi az orrom, szám. Úgy vettem észre, hogy nagyon sokat mozog álmában és ez ébreszti fel, de visszaaludni nem tud. Nem éhes, fájdalomcsillapító mellett is ugyanennyit ébred. Az egyetlen dolog ami működne, hogy a mellkasomon alszik, én félig ülő helyzetben vagyok és ha érzem, hogy ébredezik, akkor ringatni kezdem, még mielőtt magához tér. De ehhez is előbb el kell altatnom és úgy ledőlni vele és néha így is visszaébred és akkor csak a járkálás segít, vagy a kendő. Én már teljesen kikészültem, ráadásul a férjem nagyon ellenzi, hogy behozzuk a babát az ágyba. Nem miattunk, hanem azért, mert úgy gondolja, hogy ha most elszúrjuk a gyereknevelést, akkor éveken keresztül nyögjük a következményeit és most kell kialakítani, hogy nem minden úgy van, ahogy a baba szeretné. Így aztán én ringatok, míg ők alszanak.


2015. febr. 25. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
44%

kedves 10-es, varjuk az indoklasod. kedves 9-es. nem ok nelkul sir. en is azt irtam. az ok hogy eddig vhanyszor elaludt anyu ott ult/fekudt mellette.. azt nagyon jol irod hogy a jo alvas feltetele a tartalmas, aktiv nap sok levegovel. ergo a faradt gyerek :)

de sokszor ez keves, par nap alatt kepes hozzaszokni a johoz, de ugyanilyen gyorsan le is lehet szoktatni oket.


aki barbár dolognak tartja a sirni hagyást, valoszinuleg nem tudja, mit jelent ejjelente 7-8 alkalommal kelni, de nem ám pár napig, hanem hetekig, honapokig.

ha csak par naprol vagy egy honaprol lenne szo nem nyultam volna alvas treninghez....de 2 honap alatt nem aludni, feladtam. elfaradtam. most van egy nyugodt jo kedvu kipihent babam es egy jo kedvu pihent energikus anyu :)

2015. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
60%
*7-8 orat ebren lenni ejjel es utana nappal sem aludni, mivel az en babam nappal is csak 3*30 percet aludt igy amint alomba merultem volna mehettem be hozza.
2015. febr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
48%
ez a ne hagyd sírni duma egy nagy marhaság... akkor se fogod sírni hagyni mikor elesik és beüti a fejét v kezét, stb? nem hinném h meg tudod akadályozni hogy sírjon, vagy épp mikor beadod az óvodába és ott fog ordítani az ajtóban akkor ahányszor rákezd annyiszor veszed fel és viszed egyből haza? ugyan már... minél kisebb annál hamarabb tanulja meg hogy bizonyos dolgokat, pl az alvást is egyedül kell megszoknia... előttem rengeteg rossz példa volt, van a családban ismerősök közt nem egy-kettő gyerek aki még 12-3 évesen is a szüleivel alszik, én ezt nem bírnám... ugyanúgy nem pártolom azt se hogy a gyerek pici korától egy ágyban aludjon a szüleivel, lehet valakinek kényelmes de egyáltalán nem pihentető! a lányom másfél hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, kevés kivétellel mikor beteg volt, időnként volt nyűglődés, hiszti a nappali alvásnál, aztán megtalálta a maga módját hogy mégis hogy kényelmes neki, volt hogy zenére aludt el csak egy ideig, viszont ölben sosem volt hajlandó... ha még hetekig, hónapokig cipeled, ringatod, akkor eséllyel indulsz azért hogy még évek múlva is csak veled fog elaludni...
2015. febr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
23%

amugy aki sose hagyja a babajat sirni, az nem jár wcre, nem fürdik sose, nem kell főznie a babának, es nem vezet haztartast?

az en babam egy percet sincs el egYedul most eletkorbol kifolyolag, ezert elkerulhetetlen h neha sir 5-10 percet.

szerintem inkabb sirjon naponta 2*15 percet mint hogy bolti kajat kapjon es koszban eljen. persze van amit meg lehet csinalni mig alszik, en spec akkor szoktam lefurdeni meg enni mert minden mas zajjal jar.


4,5,12-es

2015. febr. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
29%
ott a pont 14-es, ezt el is felejtettem írni... 13
2015. febr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:

Megpróbálok mindenre válaszolni:) Reggel 4- kor kel végleg, akkor hagyom játszani a kiságyban, kb fél5-ig elvan. Aztán áthozom magunkhoz és itt is játszik fél órát a nagyágyban. Aztán negyed 6 körül legkésőbb szokta kérni a reggelit, ez elnyomja egy időre. Ilyenkor a mellkasomon alszik még egy órát. Aztán indul a nap. Mászkál a földön, ha észreveszi, hogy nem vagyok a szobában, akkor ordít, ezért már tökélyre fejlesztettem a lopakodást. Ücsörög a székében, játszik a kiságyban. Délelőtt, délután kint alszik a szabad levegőn, addig elvégzek mindent idebent. 2-szer alszik napközben, délután 4-ig, aztán este 6-kor fürdés, ez fel szokta ébreszteni. Fél 8 körül altatom el. Reggel, este tápszert kap, nap közben pedig kanalasat. Fürdés után eszik és 2 körül kér újra.

Mindenkinek köszönöm a választ. Valószínűleg megpróbáljuk mi is a sírást :((((

2015. febr. 26. 09:06
 17/70 anonim ***** válasza:
69%
a kiságyban nem játszunk!!! az nem játszótér, éjjel azért is kelhet, mert megszokta hogy ott játszik. Távolíts el mindent, ami színes, csörög, zörög az ágyból, max egy alvós állatka maradjon és a cumija.. És többet ne játsz vele ott.
2015. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
65%
ó te szegény,nagyon kész lehetsz.de még nem késő semmin változtatni.én a suttogó könyvet ajánlom,mind a 3ban jó módszerek vannak.és engem is le lehet hurrogni,de apával egyet értek. a nagy ágy a tietek!
2015. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Ágyforgó van neki feltéve az ágyra, meg az ágyrácsvédő. A rácsvédőn lévő virágokkal kezdett el beszélgetni életében először, mosolyog rájuk, gőgicsél, tapogatja. A forgót püföli, meg indítja a zenét. Ezekkel, meg a zoknijával játszik reggelente.

Amúgy valaki kérdezte, hogy milyen helyzetben alszik, hason altatom, de nem mérvadó, mert álmában is forog. Hálózsákban is és takaróban is ugyanaz az eredmény.


DE, délelőtt kipróbáltam amit írtatok. A megadott időközökben mentem csak be hozzá, a többi időben hagytam sírni. 50 perc sírás (nem olyan intenzív, mint mikor éjjel sír) után elaludt és másfél órát aludt. Megnéztem idő közben, szopizta a hüvelykujját, nagyon édes volt. Mikor felébredt, akkor mosolygós volt és még most is szépen játszik a padlón. Időnként odamászik a lábamhoz, néz rám, hogy vegyem fel, akkor felveszem, megpuszilgatom és már nyújtja is a kezét a földre, hogy tegyem vissza a játékaihoz. Még sose láttam ilyennek, tündéri, én pedig megfőztem az ebédet, mostam, teregettem...

2015. febr. 26. 13:36
 20/70 anonim ***** válasza:
39%
En sem hagynam sirni de megertem aki sirni hagyos modszer koveto mert en is volt h.keltem millioszor ejszakankent. Szoval a fiam remes alvo volt cicin altattam vagy hordozokendoben. Kendoben aludt nappal szinte. Aztan 8-9 hosan nem volt kenyelmes neki agyban altattam cicin. Ejszaka szopizott az elso ebredesnel athoztam hozzank. Ma masfel eves. Cicin alszik el ejszaka vagy mellettem fekve. nappal babakocsi vagy cici. mar ejszaka ha megebred visszaalszik magatol. Nem hagytam sirni probalkzott O magatol es azota is tanulgatja. Ezert orulok h.nem hagytam sirni ugy erzem O most ert meg ra. En bkldog vagyok h.hagytam az O idegrendszerenek idot erre semmit nem eroltettem pedig volt nehany almatlan ejszakam megerte. De ez az en tortenetem es nincs vege...ennel mar csak jobb lehet. ☺
2015. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!