Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos a babám. Nincsen...

Gnézsu kérdése:

5 hónapos a babám. Nincsen igazán napirendünk, a 3-3,5 órás evések fixek, illetve az este 6 órai fürdés evés és alvás. Viszont így össze-vissza van a napunk, jó, ha igazodom a babához, vagy inkább én alakítsak ki biztos pontokat a napunkban?

Figyelt kérdés
Ami miatt nem tudom kialakítani, az az, hogy felkelés után 1 órára rá már nagyon álmos, nem tudok vele mit kezdeni, annyira nyűgös. Leteszem aludni, alszik fél órát. Vidáman ébred, de ismét hamar elfárad...így napi szinten 6x minimum alszik ilyen kicsiket, de a nap közepétől már folyamatosan nyűgös, mivel nem alussza ki magát. Próbáltam, hogy kihúzom neki az alvást, de akkor meg már annyira nyűgös, nehezebben is alszik el és sírva. Ez egy rossz beidegződés, vagy mit lehet tenni, hogy jobban,kiszámíthatóbban teljenek a napjaink és hosszabbak legyenek az alvások?

#alvás #5 hónapos #napirend #rövidet alszik
2015. ápr. 17. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Igazodj a babához, nekünk egy éves kora körül lett többé-kevésbé napirendünk.
2015. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazodj, de igazítsd is! Legyenek fix időpontok, csak így lehet napirendet kialakítani. A 6 órás fürdés szerintem nagyon korai, azt én a helyedben kitolnám 7-fél8-ra.
2015. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen volt, sokszor aludt picit, én az alvását mindig hagytam, aludjon akkor amikor akar.

Most 10 hónapos és mostanra alakult ki, hogy délelőtt alszik fél órát és ebéd után van egy nagy alvása.

2015. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Este 7kor ő igényli az alvást. Alszik is 11 - 12 órát reggelig. Ennek ellenére nappal simán alszik még összesen 2,5 - 3 órát, csak azt fél órákba darabolva. Ami nem is zavarna, ha nem lenne kialvatlan a kelést követően olyan hamar. De akkor várunk, majd csak alakul ez :)
2015. ápr. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!