Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg csak én vagyok olyan...

Tényleg csak én vagyok olyan béna, és szerencsétlen, hogy az egy éves gyerekem nem tud egyedül elaludni, és nem alussza még át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, bár lehet, hogy annak tűnik. Két gyerekem van, az első jó alvó volt, és 7-8 hónaposan magától leszokott az éjszakai ciciről, és aludt, és kb akkortól elaludt szépen egyedül, néha kellett ringatni egy kicsit.

A kicsi viszont nagyon nem ilyen. Semmit nem csináltam másképp, sosem hagytam sírni, nem értek vele egyet, amikor sírt átmentem,és megszoptattam, most is így van. Próbáltam a szoptatást megszüntetni, és csak simogatni, ringatni, de nem jött be, kitartó volt, napokig 8-10 szer kelt éjszaka, és addig ordított, amíg végül ő nyert. Este hiába magyarázom el neki, hogy mit kéne csinálni, hiába van napirendünk, van alvó állata, van félhomály, éneklés, bármi, ha csak közelítek a kiságy felé ordít.

Én hulla fáradt vagyok, de tudom, hogy előbb-utóbb, mint minden meg fog oldódni.

Viszont elegem van abból, hogy akármit olvasok, akárkivel beszélek, mindenhol azt hallom, hogy az ő gyereke már régen elalszik egyedül, és ez csak szoktatás, nevelés kérdése, és miért szoptatom éjszaka, és miért hagyom cicin elaludni, és sorolhatnám.

Nyugtassatok meg, hogy van más is, akinek nem alszik még az egy éves gyereke egyben 12 órát, akinél nem úgy megy, hogy beteszem az kiságyba, puszi, és alszik reggelig, és nem egyedül vagyok a földön ezzel a gondommal!


2015. máj. 26. 14:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem. 16 hós volt a lányom, amikortól átaludta ébredés nélkül az éjszakát. Ó, ringatni azt kellett továbbra is. Most 2 éves, 2. hónapja engedi, hogy csak melléfeküdve altathassam.Magától elaludni, netán, hogy még ki is jöjjek, mielőtt mélyen alszik?Na itt még mi sem tartunk, csak lassan...de már várom. Kitartást. Nem egyformák a gyerekek, nekünk ilyen jutott most.
2015. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!