Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is fel kel éjjel az...

Másnak is fel kel éjjel az egy év körüli babája?

Figyelt kérdés
Úgy néznek rám a rokonok, mint egy ufóra, hogy még nem alussza át az éjszakát...én eddig azt hittem hogy normális ha éjjel 1-2-3 alkalommal felkel...próbáltam persze leszoktatni (cumi, vilagitos cumi, cici helyett viz, viz helyett most mar semmi, pocak tele tomes lefekves elott, ferber stb) de csak csökkenteni sikerült az ébredéseket, úgyhogy már megtanultam elfogadni...az en babam az egyetlen aki felkel? van valami szuper trükk amirõl én nem tudok vagy mi? :)
2015. máj. 28. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

én babám kb 1 hós kora óta fokozatosan magától tolta ki az éjszakai alvásidejét

kb 4-5. hónaptól átaludta az éjszakát.


én 3 óránként szoptattam eleinte, nem lett cicifüggő, cumifüggő, ringatásfüggő sem.(csak babakocsifüggő, de nagy nehezen leszoktattuk)

szinte mindig kiságyban aludt(főleg a légzésfigyelő miatt).

egy évesen napi 5 étkezés

vacsora este 6 kor, (ha puffasztó a vacsi, adok mellé Espuiant)plusz vízivás, esti tápszer 8 körül.


kb minden nap ugyanaz van, érzelmi stabilitás, nincs lárma, vezekedés, lelki nyugalom és béke van.

2015. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem lenne tuti trükk, ami minden babánál hatásos. Akiknek a babája hamar átaludta az éjszakát, sokszor hajlamosak azt gondolni,h ez az ő érdemük. De a kicsik nagyon különböznek egymástól. Az én kisfiam 14 hónapos; van,h átalussza az éjszakát, de általában még felkel egyszer. Én nem is próbálok már trükközni. Korábban kísérleteztem pár dologgal, de mindig csak rontottam a helyzeten. Sztem az a lényeg,h Te el tudod fogadni,h a babád ilyen. A legjobb módszer amúgy,h az ilyen "kellemetlen" ismerősöknek azt mondod,h végigalussza és kész. Én is ezt csinálom :) Komolyan mondom, szinte csalódottak :)
2015. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

kedves 1-es, amiket leírtál nálunk is megvan. Ha elviszem valahova, képes 2 óráig egy hang nélkül mosolyogni az ölembe, annyira nyugodt, kiegyensúlyozott baba...anyilván elfogult vagyok, viszont a kedves rokonok nem azok, mint latjuk, de mêg õk sem hallották szinte soha sírni, mindenki azt mondja nagy szerencsém van vele, az éjszakákat leszámítva (talán ezert sem zavarnak az ebredesek, mert annyira szeretem hogy ilyen kis nyugodt). a napjaink.tartalmasak, sokat jatszunk - enni mondjuk nem eszi jol, havi 100 grammot hizik, ezzel sajnos nem tudok mit csinalni, nem tomhetem mint a libát mert megutálja az evést...de fél 9-kor.megiszik egy nagy uveg tapszert õ is, nem éhségtõl kel..

a cumi meg csak éjjelre jár, ezzel szoktattam le a cicin alvásról..

2-es kõszi a tanácsot ;)

2015. máj. 29. 06:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem mindenféle szoktatás nélkül átaludta 3 hósan az éjszakát este 7-től reggel 7-ig és most is nagyon jó alvó. A második most 1 évesen még 3-5x felkel, ráadásul nem nyöszörögve, hanem rögtön ordít. Szerintem egyszerűen gyerektől függ.
2015. máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon jó evő :)
2015. máj. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De fel ám!

Egy év alatt 7(!) éjjel aludt át.Most múlt egy éves,vissza kell mennem dolgozni 4 hónap múlva és ott tartok,hogy 4 órákat alszok egy éjszaka és azt sem mindig egyben.(hajnali 4kor kelek a munkámhoz és este 8ra érek haza többször is,hétvégén is megyek...)


2 hónapot volt egészséges egyébként egész eddigi életében,ez is közre játszik.Nagyon beteges,többszöri étel-intoleranciával,most kezdek egy újabb után kutatni,állandóan folyik az orra,ezért éjjel az egy év alatt szinte mindig orrszívóztam is sajnos.

Sehova nem tudunk elmenni,úgy értsd,hogy fél napnál hosszabb időre,mert akkor viszont egyszerűen nem lehet elaltatni este.Nyaralás vagy bármi ilyesmi lehetetlen vele.

Éjjel átlag 2-3szor kel,de most este és az elmúlt egy hétben 8-9szer keltem hozzá.Romokban érzem magam.

Persze mindenkire mosolyognom kell,hogy persze,nagyon jó dolog itthon lenni vele és igen,nagyon jó baba meg igen,alszik éjjel... Hát,jó volt leírni,köszi a kérdést!

2015. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Jajj, 1-es a szupermami :D. Minden gyerek aki felkel éjjel verve van, sötétben és hidegben tartják, és éheznek is, imádom az ilyet :D!

Az én babóm is olyan mint akit írtál kedves kérdező, minden nappal megbocsájtom neki a legszörnyűbb éjszakát is, mert olyan édes kis vidám baba. Az éjszakát meg mér nem tudom mire fogni, inkább csak tesszük a dolgunkat és visszaaltatjuk. Kamaszkorába haranggal se tudnád majd felkelteni én mindig erre gondolok :D!

2015. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mondjuk ma pont átaludta az éjszakát...de ez igen ritka :)
2015. máj. 29. 11:56
 9/13 anonim válasza:

Kicsi lánykám 2 éves.

Nem alussza át az éjszakát a mai napig... 1 éves koráig el sem hittem hogy ennyi alvással élek... (én is rossz alvó vagyok a kicsi fél óránként ébredt, én addig elaludni sem tudtam)

Éjszaka minimum 3szor van fent, de most hogy ilyen össze-vissza idő van 5-6szor is felébred.

Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy majd kinövi vannak ilyen gyerekek, hogy érzékenyek minden neszre. :(

28/N

2015. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 16 hónapos még mindig 2-szer 3-szor kel
2015. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!