Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az normális, hogy 5 hós,...

Az normális, hogy 5 hós, egyébként nagy étvágyú anyatejes fiam nappal helyett éjszaka szeret enni? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés
1,5 hete a fiam elkezdett nappal "csak" játszadozni a cicivel evés helyett, ezért a rendszeres 2 óránkénti szoptatást elkezdtem ritkítani, 2,5-3 órára, amit el is fogadott, de nem eszik így se többet. Ellenben éjszakánként MINDEN 2. órában kér cicit és olyan sokat eszik, hogy néha mindkét mellet oda kell adnom mire megnyugszik és visszaalszik. Vizet is elfogadja éjjel, de tejet akkor is kér ha elöte ivott már. Próbáltuk már az apával visszaaltatást is, de végül 4 órás küzdelem után megetettem. Ha nem etetem meg, nem hajlandó visszaaludni. Ezelött éjjel 2-3* kelt csak, nem tudom miért változott a helyzet, és hogy el fog-e múlni? Mit tegyek? Hagyjam így ?

#éjszakai evés #szoptatás éjjel
2013. nov. 27. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat hallanám, de az én lányom 4 és fél hónapos. Pár napig katasztrófa volt minden evés, folyamatos sírás, a fejét állandóan elkapta. Már tiszta ideg voltam, mikor anyukám tanácsára 3 óránkénti evést 4 órára raktam, és így semmi baj nincs.

A te babád már nagy ahoz, hogy 2 óránként egyen, próbáld meg a 4 órát. Meg 2 napja elkezdtünk kóstólni, mert úgy vettem észre, hogy kívánja az új ízeket. Esetleg egy próbát megér.

Ezt tudom tanácsolni. Várd meg még megéhezik.

2013. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit csinálni?
2013. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tegnapelött sajna még rosszabb lett, minden egyes órában megébredt és sírt. Elkezdtem adni neki Chamomilla homeós bogyókat,(lehet fogacska lesz) és nem tudom emiatt-e, de elözö este már picit jobban aludt (2-3 órákat egyben), illetve találtam egy jóval korábbi bejegyzést ami szerintem teljesen illik az én esetemre is: "Általában jellemző, hogy hathetes kor után viszonylag nyugodt éjszakák következnek, egészen három-négy hónapos korig, amikor a babák nagy többsége megint elkezd gyakrabban ébredni éjszakánként. Egyrészt szükségük van arra, hogy megbizonyosodjanak anyukájuk jelenlétéről, másrészt ekkor szoktak megváltozni a babák nappali étkezési szokásai: könnyen elterelhető a figyelmük, az akár egy-másfél órán át szopizó újszülöttből két-három perc alatt végző három hónapos lesz, aki minden zajra felkapja a fejét. Éjszaka viszont ingerszegény a környezet, teljesen át tudják adni magukat a szopizásnak."

Köszönöm a válaszodat!

2013. nov. 29. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!