Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ilyenkor mi a teendő, hogyan...

Ilyenkor mi a teendő, hogyan altassuk el?

Figyelt kérdés

Eddig, szinte pár hetes korától egyszerűen letettük, aztán aludt.

Most egy éves. Ma kifejezetten keveset aludt (kétszer másfél órát szokott, de csak egyszer volt hajlandó). REngeteget mászkált. Este elvittük sétálni, ott már ásítozott, dörzsölte a szemét. Hazajöttünk, fürdés, kaja és ágyba tettük. Azóta üvölt. Bementem, rögtön teli szájjal röhögés. Ki akart jönni mászkálni.


Visszatettem, azóta megint üvöltés. Ötletem sincs, mit csináljunk. Volt, hogy kihoztuk, akkor másfél órát rohangált, mint a mérgezett egér (előfordult már ilyen) és utána tudtuk letenni.

De nem szeretnék rendszert csinálni abból, hogy 10-11 körül fekszik csak le.


2015. jún. 6. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Hagyd üvölteni és ne engedd ki a szobából. Majd rájön, hogy nem játszotok vele, és el fog aludni. Lehet, hogy kell hozzá 1-2 nap.
2015. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

este sétát rontottátok el, akkor kellett volna letenni. ha tudod, hogy egész nap keveset aludt, sokat mozgott, akkor hozd előrébb az esti rituálét, ne pedig kitold és még betegyél egy extra programot!

átesett a holdponton, most vagy hagyod üvölteni vagy kihozod és megvárod míg túl lesz ezen és újra előjön a fáradtság.

én soha nem hagytam üvölteni mondjuk, de ezt már te tudod. esetleg bújj össze vele, énekelj neki halkan, hátha akkor visszajön az álmosság :)

2015. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Apja vitte el sétálni, és "azt hittem, csak fél órát voltunk el" alapon bő egy órát sétáltak. Időérzékben nem túl jó a férjem.


A fürdetést ki is hagytam volna, de vastagon le volt kenve napközben naptejjel, azt le akartam mosni róla.

Máskor a fürdés-kaja kombótól lelazul, beálmosodik. Most az ellenkezője.


Egyelőre annyi történt, hogy az apja kihozta és betette a járókába, félhomályban. Azóta csend van, csak pár méltatlankodó felkiabálás fordul elő, de a "szívszaggató" ordítás már nincs. Most várjuk, hogy kidőljön...

2015. jún. 6. 21:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja, egy dolgon változtattunk, nem tudom köze lehet-e a dologhoz.


Lefekvésnél eddig kevés ruhában, de aránylag vastag hálózsákban aludt. Mivel 23 fok alá nem tudtuk levinni a szobája hőmérsékletét, most hálózsák helyett kapott egy melegítőt. Lehet, hogy a hálózsák hiánya zavarta meg? Vagy ez hülyeség és semmi köze hozzá?

(veszünk majd vékony hálózsákot, csak a napokban nem volt időnk boltig eljutni)

2015. jún. 6. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne csinálj belőle problémát. Valószínű túl fáradt, a leírtak alapján. Felnőttekkel is megtortenik, ha túl sokat dolgoznak, túl sok inger éri őket, nem tud elaludni, vagy elalszik de hamar felebred. Ha hagyod, hogy ott legyen veletek, meg nem fog szokássá válni.

Próbáld meg a délelőtti alvást kicsit eltolni és este hamar lefektetni. Lehet most van az a változás nála, hogy elég a déli alvás, ami akár 11-tol 14 óráig is eltarthat. A fiam is ilyen volt, este 7-kor már aludt egészen reggel 6-7 ig.

Még esetleg azt is ki lehet próbálni ilyen esetben, hogy lefekudtok mindannyian (gondolom apa és te) magatok közé veszitek, lekapcsoljatok a villanyt. Nekünk ez mindig működött, 5 perc alatt elaludt, így megúsztuk a hosszú keserves ordítast vagy szaladgalast. Ha elaludt, be az ágyába és nyertünk egy csomó időt.

2015. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Együtt alvás nem működik, már próbáltuk számos esetben. Rajtunk ugrál, piszkál, aztán lemászik az ágyról és körbekommandózza a szobát. Aludni kizárólag a saját ágyában hajlandó.
2015. jún. 6. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

nem tudom, hogy közrejátszhat-e, de hasonló velünk is előfordult :) enyém téli baba, minden nap kitettem az erkélyre, jól bebugyolálva és hatalmasakat aludt. aztán jött a jó idő és lekerült az overál. egyáltalán nem aludt el az erkélyen, csak sírt, bármit tettem, előtte már ahogy az overált felhúztam, csukta be a szemét... :) na akkor a 3. napon ráadtam megint az overált csak próba képpen és egyből el is aludt :D na persze azóta se aludt az erkélyen... :) szóval lehet benne valami, nagyon tudnak ragaszkodni még 1-1 tárgyhoz, szokáshoz... :)

2015. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!