Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » S. O. S. Mit tegyünk 4 éves...

S. O. S. Mit tegyünk 4 éves gyerekkel, hogy altassuk el?

Figyelt kérdés
Nem alszik el időben,és este 7 körül úgy felpörög... Sikítozik,ugrál,ha valami nem úgy van ahogy akarja,üvölt. Panelban lakunk és nagyon kellemetlen,már nem egyszer Feljött alsószomszéd. Mit tegyünk? Tippek? Hozzátenném hogy sokáig antibiotikumos kezeléseket kapott,beteges volt,amióta hála az ég jól van,azóta csinálja ezt,van hogy éjfél,mire elalszik!!!
2014. ápr. 23. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szeretnéd, hogy aludjon? Délután alszik? Ha ilyen szomszédos probléma van és tuti levinném sétáltni, játszótérre még 7 előtt, egy kicsit fáradna még és ahogy sötétedni kezd , hazamennék gyors vacsi és alvás.
2014. ápr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi megelégednénk azzal,ha fél 9-re elaludna! 😉 7kor fürdik,akkor utana vigyük le még játszira? Oviban alszik délután,de Itthon nem bírjuk rászedni!
2014. ápr. 23. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne 7kor furodjon hanem miutan kitombolta magat a jatszoteren....
2014. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ha oviban alszik akkor tényleg ne várd tőle, hogy hamar aludjon. Nem fürdés után golndoltam, hanem kicsit fárasztani, majd mikor hazamentek akkor fürdés. Az én lányom 4 éves, de még soha nem fordult elő, hogy 1/9 kor aludjon, még akkor sem ha délután nem alszik. Ha meg nem jutunk ki az udvarra, akkor még később alszik el.
2014. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam július végén lesz 4 éves.

Nálunk sem 7kor van a fürdés, ő is alszik az oviban.


Ilyenkor, hogy bejött a jóidő, ovi után mi még legalább 1/2 7-7ig a szabad levegőn vagyunk, ami a zöldséges bácsinál vásárlás, a játszótér, a bicikli vagy egy séta is lehet vagy a közeli vonatfelüljárónál állok meg kocsival hazafelé jövet és ott megmásszuk a lépcsőket és várjuk a vonatokat stb.

Természetesen nem minden hétköznap, de amikor csak lehet- most lesz jóidő, örülünk neki.


7-1/2 8 körül hazaérünk, akkor villámgyorsan vacsora- amíg én a konyhában pakolok, másnapi cuccokat előkészítem stb. addig neki egy kis "levezető játék"- pl. lego duplo vagy logico stb (közben tudunk beszélgetni is persze).


Aztán esti mese (NEM tévé, hanem olvasunk), végül olyan 1/2 9 körül fürdés (hagyom 20 percet pancsolni, halászni stb.) és max. 20.40-20.50 körül ágyban van és alszik- és megfelelően fáradt is az alváshoz másnap reggel 7-ig.


Ami az én tippem:

- több szabad levegő (egy óra a levegőn jobban fáraszt, mint bent és eleve többet is kell mozogni)

- ha lehet, akkor ovi után egy kis baráttal vagy ovis társsal időnként menjetek együtt az útba eső parkba vagy játszótérre- a gyerekek együtt még jobban tudnak futkározni, labdázni, mászni

- több napig tartó esőzés vagy rossz időjárás esetén erre jó lehet 1-2 óra játszóház is végszükség esetén

- később fürdesd, az már az esti "lenyugvós" rutin része legyen- a víz ellazít, megnyugtat (mi levendulás fürdetőt használunk, talán az is tud segíteni)

- késő délután, kora este már nincs csokizás, nincs tévézés- ezek felpörgetik- viszont az estimese épp ellenkezőleg

- lefekvéshez esetleg választhat pl. valami nyugtató zenélős állatot (nekünk a LeapFrog MyPal Scout kutya és a Hug&Learn Baby Tad béka jött be, ott be lehet állítani pl. 10 perc nyugtató, klasszikus zenét is)- vagy valami más alvós trükk (állatka, új kispárnahuzat, foszforeszkálós csillag stb.- amiért érdemes normálisan viselkedni és menni fürdeni, vetkőzni stb.)


Ne haragudj, hogy ezt írom, de mi az, hogy eszementen sikítozik, üvölt? Azért én ezt nem hagynám (és nem a szomszéd miatt elsősorban, hanem a gyerek érdekében)- igenis le kell állítani, te vagy a szülője, te neveld őt, ne ő tartson sakkban mindenkit éjfélig!


Éjfélkor alszik el, gondolom 7 körül neki is kelnie kell- az nagyon kevés, még nekem, felnőttnek is hosszú távon!


Ördögi kör ez egyébként, mert a fáradtságtól is tud túlpörögni--- de ezen bizony csak kellő akarattal és határozottsággal tudtok segíteni.


Nálunk be szokott válni, hogy mondom, hogy ha esti mesét szeretne (vagy pl. halászni a hálójával a kádban, vagy beletenni az éneklő kacsát a kádba stb.) akkor pakoljon/ne kiabáljon stb. Mintha tényleg jutalom lenne számára a mese, a fürdés.


Játszmázik a fiad, ne szállj bele a játszmáiba, legyél te az okosabb, előrelátóbb.


Sok sikert.

2014. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!