Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak? 6 hónapos...

Mit csináljak? 6 hónapos kisfiam nagyon nehezen alszik el napközben.

Figyelt kérdés
Éjszaka alszik ( 20- 5ig) 2 szer ébred, de vissza tudom altatni. Többféle altatàsi módszert próbáltunk már. Saját ágyban egyedül, együtt, babakocsiba, pihenőszékbe, sírni hagyva, ringatva, bepólyazva... Nehezen alszik el, és aztán keveset alszik( 10-30 perc, max 1 óra) Nem tudom mit csináljak másképp. Nem éhes, nem szomjas, nem fáj a hasa, pelus tiszta. Van egy 3 éves nővére, sokszor úgy látom azért nem alszik mert fél h lemarad vmirol. A válaszokat előre is köszi. Ha vkinek van ötlete szívesen fogadom. Ha vmit nem írtam le azt is pótolom. :)

2015. jún. 26. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen periódusokban alszik? Mert én mindenhol azt olvastam, hogy ilyen idős korban egy, másfél órát vannak fel, próbáltam eszerint altatni, káosz volt. Nekem most beállt arra, hogy reggel 7kor kel, eszik, visszaalszik 3 órát, eszik 3-at ébren van, eszik, 3at alszik, aztán már fürdésig ébren van.
2015. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát változó... De nagyjából 5-kor kel (de volt már 7 is, nem jöttem rá h. miért pedig jó lenne), eszik, van h visszaalszik 1 órát, de általában nem. Aztán 8kor eszik vagy elalszik vagy nem. Ha nem akkor 9 körül próbálom altatni, akkor van h 1-1,5órát alszik. 11-kor vmi gyümölcsös kajcsi, dél-fél1 körül újra altatás volt már h 2-ig aludt, de inkább a fél óra jellemző. 2-kor tápi, 5kor vmi zöldséges kajcsi. A két evés között 4 körül talán sikerül elaltatni de a szokásos fél óra max. Vagy nem is alszik. Utána 6 körül sikerül újra aludni, van h fél 8ig, és megyünk fürdeni, tápi és alszik.

Most h írtál próbáltam 2-5 között fenttartani, de fél 5 körül bealudt kemény 10percre.

Most jön a foga, már karcol. Meg elkezdett mászni a napokban, ülni még nem tud. De nem most kezdődött a "nem tudok aludni", már 2-2,5 hónapja bíkózunk. :)

2015. jún. 28. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Nalunk 8- hónapig volt igy. Ami segitett- 1 hétig folyamatosan kifarasztottam a délutáni alvasok előtt, hanyitott ablaknal hagytam, h magától elaludjon. Ha nagyon sírt, 20 percenkent 2 percre kivettem, énekelgettem, vissza raktam az ágyba

es onnantól addig simogattam mig el nem aludt, vagy ha állandóan felállt, akkor kimentem a szobából, es kezdődött egy ujabb 20perc. Most 9 hónaposan csak berakom az ágyba, s magától elelszik 5 perc alatt cumi nélkül.

2015. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!