Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » BAbám fél éves, eddig mindig...

BAbám fél éves, eddig mindig cicin aludt be. éjjel többször felkel, csak cicin aludt vissza. Ma elkezdtem külön altatni, nagyon sír. Biztos kell ez?

Figyelt kérdés
Eddig egy ágyban aludtunk, most a sajátjában van. Fél éve nem aludtam ki magam. pár percenként bemegyek, ölel, bújik, menne cicire...tuti jól csinálom?
2014. máj. 21. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez sajnos csak ilyen drasztikusan megy, ha akarod. Egyébként pár nap alatt megoldódik, ha kitartó vagy. Cumit nem fogadja el? Maradj mellette, simogasd, nyugtasd, beszélj hozzá, de ne vedd ki. Ha éhes etesd meg, de tedd az ágyba. Nem ezt szokta meg, nem egyszerű átállni.
2014. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nyúl fel, teszi szét a két kezét, hogy vegyem fel, ha bemegyek hozzá:(

probálom egyre több időre magára hagyni, de szivetszaggatóan sír:(

2014. máj. 21. 21:51
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

nagyon nem jól csinálod így, de ez csak az én véleményem


Én lassan két éve nem alszom át az éjszakát, és bírom. A féléves baba még nagyon picike, hogy külön aludjon. Én két éves korban tervezem, hogy külön ágyba teszem, de akkor is a testvérei közé, nem pedig egyedül egy szobába. Ha pedig nem lennének testvérei, szerintem oviba indulásig köztünk aludna, ahogy a testvérei is anno. Ilyen pici korban is átszoknak külön szobába, külön ágyba, mert muszáj nekik, ha muszáj, de anya közelében a cici közelében a lejobb még egy fél éves babának. Én nem tenném még külön.

2014. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

aludjatok együtt, nem kell szenvednetek, mert neked is hiányzik biztosan, nem csak te őneki.

mi a kisfiammal együtt alszunk, szivacson, párom meg egy másik szobában (kibírja, végül is együtt töltjük az estéket, csak 11 felé megyek aludni a gyerekhez. mindig is így volt, szóval nem mondok le semmiről így, még mielőtt valaki azt hinné)


a kisfiam most egy éves, cicimániás amúgy, bár szereti a hasát, és minden ízlik neki, és szeret is eszegetni, új dolgokat tapasztalni, ízlelni, azért most, mikor beteg volt pl. 4 napig egész nap szopizott (mint kábé 2 hetesen) szóval azért kemény időszak volt, de elárulom neked, hogy úgy 8 hónapos kora után már cicizni nem ébreszt éjjel (max a foga miatt nyüszög, vagy a mozgásfejlődés miatt kezd el kúszni mellőlem, mint egy fóka) :) illetve, ha cicizni kezd, de én álmi vagyok, kihúzom a szájából, ő meg visszaalszik.


bírj ki még pár hónapot, és azt veszed észre, este elalszik cicin, és csak a reggeli ébredésnél fog már szopizni.


pont fél évesen van még egy növekedési ugrás, most csinál több, táplálóbb tejet, a következő időszakra, most ne vond el tőle a lehetőséget, és akkor mint a legtöbb sokáig szoptató anya, neked is ott az aduász a kezedben. (fogfájás, láz, nemalvásos túlpörgéses állapot ... stb. elűzésére ott a cici)


bízz bennem! és magadban, az ösztöneidben.


olyan kicsi. majd felnő, és nem akar bújcizni, hanem leint téged, aaanya, ezt te nem tudhatod, hagyááál már. és hiányozni fog a babusgatás.


próbálj aludni akkor, mikor ő napközben szunyál.


amúgy ha napközben cicin bealszik és hagyod magad legalább egy kicsit elaludni, meglátod, tökre feltöltődsz.


(semelyik anya nem tudja magát kialudni igazán. én folyton szemkarika elleni sminktrükköket és szépségtippeket keresgélek a neten) :)


ne hagyd sírni, adj neki cicit, bújjatok össze. ez a világ legjobb dolga :)

2014. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Napközben nem tudok vele aludni.

Először két percig hagytam sírni, aztán négy percig, hat perces ringatásból már nem ébredt fel:)

Amúgy a szobámban van az ágya.

Nem jó neki, ha én fáradt vagyok.

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 21. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Kedves kérdező jól csinálod sajnos ez igy müködik, én is ugyan igy szenvedtem anno 3 napig tartott és utána 10 perc alatt aludtak sirás nélkül, és le lehet pontozni mert a minap már megkaptam, miert kellene egy ágyban aludni vagy komfort szopiztatni? Azért h egyszerűbb legyen? Én imádom a fiaimat és ők is engem 13 hósak múltak de még egyszer nem aludtak köztünk pedig meg tehettem volna mikor éjszaka órákig sétálgattam velük h vissza altassam őket, őszintén meg mondom ez sztem merő lustaság h mellettem alszik a gyerek opsz felebredt nyomjunk cicit a szájába...nem tudom de attól h anya vagyok feleség is vagyok a nap 24 órájában figyelek rájuk babusgatom őket de éjjel szeretek oda bújni a páromhoz... kerdező ha bele kezdtsl és ugy érzed nem birod legyél kitartó, pár nap es megoldodik, tudom nem könnyű de küldök neked erőt...
2014. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Imádtam, hogy mellettem aludt. De szerintem sokszor az ébresztette, hogy mocorogtam mellette, vagy ahogy mozdult hozzám ért a karja.

KÉptelen lettem volna sokáig sírni hagyni, de most örülök, hogy alszik a saját ágyában...ami az enyém mellett van:)

2014. máj. 21. 22:24
 8/14 A kérdező kommentje:

Látom a százalékokat...senkit nem pontoztam le...köszönöm mégegyszer a válaszokat...persze jöhet még:)

akkor nem tudom mit csinálok, ha éjjel felkel

egyébként a háziorvos mondta, hogy normál, hogy van kb óránként ébredő szakasz..csak ha nincs változás az alvás kezdetéhez képest (vagy nem cicin aludt el,vagy még mindig a szájában van) akkor visszaaltatja magát...

2014. máj. 21. 22:26
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Az csak mítosz, hogy minden baba megtanul egyedül aludni, ha elég kitartóak vagyunk. Az én fiam 13 hónapos. 2 hónapja bennem is megszületett az elhatározás, hogy beszoktatom a saját ágyába. 11 napig kitartottam, éjjel a felvesz-letesz módszerrel. De semmi. Lehet, hogy más baba már a második este alig sír, a 3. este pedig sírás nélkül elalszik, de az én fiam nem így tett. Igaz, hogy nem hagytam sírni, felvettem, megnyugtattam és letettem. Mi nem jártunk sikerrel. Én nagyon fájó szívvel emlékszem vissza azokra az estékre. Ő még nem ért meg a különalvásra, nyilván, pár évesen már nem alszik majd velünk. Egyébként önálló 'nagy' fiú. Szval szerintem egy félévest aludni tanítani nem túl gyerekbarát dolog, főleg nem sírni hagyni. Valaki írta itt, hogy milyen jó a férjéhez bújni éjszaka. A pici babánknak miért kellene egyedül aludnia a sötét szobában a rideg ágyban?
2014. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Én egy félévest még nem kínoznék ezzel, ha ennyire nem megy. Emlékszem, én először a lányom 8 hónapos korában sokalltam be, le akartam szoktatni az éjjeli ciciről, de feladtam, nem ment. Pár hónap múlva, 1 évesen pedig már viszonylag simán leszoktattam. Addig együtt is aludtunk, és akárhogy is próbáltak rémisztgetni a nagyokosok, hogy érettségizni is körülünk fog menni, elárulom, hogy egy hang nélkül ment a külön szoktatás.

Másfél éves koráig szoptattam, addig minden hajnalban áthoztam mellém szopizni. Amikor ezt elhagytunk, erről is leszokott sajnos, és már egyáltalán nem szeret összebújva aludni, pedig néha olyan jó lenne, legalább reggel!

2014. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!