Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Álvászavar a 6 hós babámnál?

Szivárvány kérdése:

Álvászavar a 6 hós babámnál?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapos kora óta éjjelente sokszor felébred, nyugtalanul alszik. Ha evett, utána mindig gyorsan visszaaludt, most viszont kb.1 hete alig alszik nappal és éjjel sem, nyűgös, nyugtalan, dobálja magát a kiságyban, forgolódik, és ha sikerül is elaludnia, akkor kb.1 óra múlva éktelenül felsír, de nem ébred fel.Ilyenkor odamegyek a kiságyához,megsimogatom,hol használ,de van amikor ez is kevés... Elmúlt éjjeleken 2 órát aludtunk összen,és nappal sem jobb a helyzet. Foga még nem jött ki,de már fehér az ínye...kenem neki,akkor néha jobb,de csak kis időre. Már a szobáját is átrendeztük,hátha vízér...már mindenre gondoltunk. Egy szobában alszik velünk,de külön ágyban. Kb.2 hete kezdtük meg a hozzátáplálást is,erre is gyanakodtam,hogy ez is okozhat-e gondot. Valakinek a babájával volt esetleg hasonló? Ha igen,ilyen megoldások/praktikák léteznek? Értem én,hogy felébred hiszen pici még,de ez az éjjeli sokszor fél óránkénti nyugtalan felsírás, nem alvás már mindenkit megvisel a családban... :( Segítségeteket/válaszaitokat előre is köszönöm.

2015. júl. 20. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez gyakori, a legtöbb baba alvása 4-5 hónapos korban elromlik, jönnek az ingerek, a mozgásfejlődés, a fogzás, a hozzátáplálás, ez így sok neki együtt, emiatt ébred gyakran. Sokat olvastam erről, mert az én babámat is érintette a dolog. 4-7 hónapos koráig tartott ez az időszak, sem éjjel, sem nappal nem aludt, 2-4 óra között volt egy átlag napi alvásom, neki pedig 6-8 óra között, beleértve ebbe a nappali alvását is, ami általában 30 percben kimerült.

Mivel ő cicin aludt el mindig is, ki kellett találnom valami mást, hiszen a több órás altatási próbálkozásokat egyszerűen nem bírtam, végül is amolyan ágyba tevős, "csakazértsem felvevős" módszer segített, aminek segítségével rászokott a cumira, és így megtanult önmagától elaludni. Ez nagyon sokat segített, hiszen habár ugyanúgy megébredt egy-két óránként, vissza tudta altatni magát úgy, hogy be sem kellett mennem hozzá.

Ez a módszer nem minden babánál működik, de amelyiknél igen, ott már egy este alatt csodákat lehet elérni. Nálunk működött.

2015. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azaz betetted a kiságyába és ha sírt akkor sem vetted fel? Én is gondoltam erre,de azt hallottam és olvastam is,hogy ne hagyjuk sokáig sírni a babát...szóval ezért tipródom, hogy mit is kéne tenni...
2015. júl. 20. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:

nem vettem fel viszont megnyugtattam simogatassal kezfogassal...elso alkalomnal 1,5 ora volt mig elaludt es a vege fele sirt kb 25-30 percet... ez volt egyben az utolso alkalom is, mert itt talaltak egymasra a cumival, ettol a ponttol 5 percen belul magatol elalszik, ejjel sem ebred meg - vagy magatol visszaalszik vilagito cumival, illetve a nappali alvasai is hosszabbak lettek.

en azt mondom, van egy pont, ahol a nem alvas tobbet art, mint ha egyszer sir a baba 10-15 percet...nalam ez 8 hetes atlag napi 3 ora alvas utan jott el. most mar azt kivanom barcsak elobb belefogtunk volna...akkor nem megy ra a babam 5.-6. hónapja az orokos altatasi mizeriara. nekem mind fejlodesben mind sulyban lemaradt ebben az idoszakban ugyhogy egy cseppet sem banom a drasztikus modszert.

2015. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!