Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes babánál hogyan kezdjek...

2 hetes babánál hogyan kezdjek kialakítani jó alvási szokást? Ami a babának és nekünk is jó.

Figyelt kérdés

Az első gyermekem ringatva vagy cicin aludt el, ami nem baj, viszont éjjel nagyon sokat kelt, én sem tudtam kipihenni magam 8 hónapos koráig. ( akkor apa bevonásával sikerült leszoktatni az éjjeli ébredésekről.)

Most 2 éves a nagyobb fiam, alszik, ha bent vagyok vele. A második gyermekemmel szeretném ezt elkerülni de úgy, hogy ne szenvedjen lelki sérüléseket, de ne alakuljon ki rossz szokás az alvásnál. Tudnátok tanácsot adni ebben? Köszönöm! :)


2015. júl. 25. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:

2 hetesen még nehéz kialakítani bármit is. A jó alvó gyrekek is legkorábban 6-8 hetesen alusszák át az éjszakát.

Az mindenképp legyen irányelv, hogy a saját ágyában alszik és ha nem nagyon muszáj, akkor ne vegyétek ki onnan, ha felébred. Persze pelenkacsere és társai miatt igen, de ha csak nyűgös, akkor ne.


De ezt szerintem elég lesz 2-3 hónapos korában elkezdni, addig úgyis ébred többször is éjjel.

2015. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első gyermekem nekem is ölben aludt el, úgy tettem kiságyba. Ha megébredt, újra ölben aludt el, és ez ment másfél éves koráig. Onnan már leesésgátlós ágyban aludt és melléfeküdtem, a mai napig így alszik el. Ezt már nem bánom. Van egy féléves babám, szerettem volna, ha rögtön azt szokja meg, hogy ágyban alszik el, nem az ölemben. Szerencsém volt, evés után büfi, és rögtön kiságy. Nem ringattam, nem tartottam "feleslegesen" ölben. Neki ez lett a természetes. A kiságyban van cumija, rongyija amibe belefúrja az arcát, ez megnyugtatja. Nem volt igazán tervem, csak az, hogy ne ölben aludjon el. Hál istennek bejött.

Sok szerencsét.

2015. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!