Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha ki tud jönni az ágyából,...

Ha ki tud jönni az ágyából, esze ágában sincs aludni. Mit tehetnénk másképp?

Figyelt kérdés
Rácsos ágya van, de 2 rács kivehető. Ma megpróbáltuk, hogy úgy alszik, hogy nyitva hagyjuk. Szeretnénk lassan arra szoktatni, hogy ha felébredt, akkor szabadon mozoghat. 20.5 hónapos. De ha észreveszi, hogy nyitva az ágy,akkor folyton ki-be mászkál rajta, sétál, játszik, és esze ágában nincs aludni. Ha visszateszem a rácsokat, akkor lefekszik és magától alszik el, elég csak a szobában csendben maradnom, altatgatni sosem kellett. Ha elalszik, kijövök és simán elvan 2-2.5 órát délután, alszik. De így lefektetni sem tudom. Milyen stratégiát ajánlotok? Hogyan lehet rávenni, hogy maradjon bent? A legrosszabb, hogy nem csak hogy kimászik és a szobában jön-megy, de ki akar menni a nagyszobába is. Ha becsukom az ajtót, akkor üti, hogy nyissam ki, vagy a sötétben kezd el bóklászni, és elesik a lábamban, stb. Ti hogyna csináltátok az átszoktatást?
2015. aug. 1. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A rácsot a helyén hagyod, amíg elalszik. Utána kiszeded és ha kialudta magát, akkor ki tud jönni.
2015. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:D hát igen, ez is egy megoldás.
2015. aug. 1. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Én is ezt javasolnám. Elalvás után vedd ki a rácsokat. Úgy tudom, hogy elalvás után kb.10 percnél a legmélyebb az alvás. (Én ilyenkor vágok körmöt pl. vagy igazítok a hajvágásomon az örökmozgó, korlátokat nem szerető 13 hónapos lányomon.)Ilyenkor még a hangosabb zajok sem ébresztik föl. :) Sok sikert!
2015. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!