Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetnénk, hogy többet...

Mit tehetnénk, hogy többet aludjon? Nem lesz belőle baj, ha egész nap, a nappali alvásokkal együtt maximum 8 órát alszik a 3,5 hónapos fiam?

Figyelt kérdés
Este 11-kor (néha még később) alszik el. Miután elaludt 3 óra múlva kel enni, majd rá 3 órára megint. Ezután már vissza sem alszik. Tehát holnap már 5-kor felkel. Nap közben pedig 3-szor, maximum 4-szer 20-30 percet alszik. Ha fent van sokszor nyűgös, és folyamatosan ott kell lenni mellette, beszélni hozzá, úgy hogy ránézünk (az nem elég, ha például főzés közben beszélek), énekelni kell neki, vagy kézben fogni. De egyszerűen nem alszik többet. Teljesen hulla vagyok már, ahogy a férjem is, aki hol éjszakás, hol nappalos, és nem is tud rendesen pihenni emiatt. Fog ez változni? Még kevesebbet is fog aludni? Lehet valami élettani oka, ami ezt okozhatja?
2014. jan. 19. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

hosszútávon lehet gond ebből, mivel még alvás közben fejlődik az idegrendszere-nem véletlenül ennyire nyűgös.


de ha sikerül megoldást találni rövid időn belül akkor nem lesz gond.


a nappali alvásnál szerintem az lehet a gond, hogy nem kerül mély alvásba, ugye ez 20 perc után van.

próbáld meg, hogy nem hagyod ott, ha ébredezik akkor folytatod azt amit altatásnál csinálsz, pl. simogatod vagy ringatod. és legyél kitartó, nem kelt fel fél óra után, maradjatok a besötétített szobában, stb. nem baj ha 2 órát ott kuksoltok ébren, de lehet pár nap után rájön, hogy márpedig még aludnia kell.

éjszaka ne kapcsolj villanyt, ne pelusozd, nem csapj zajt, ha nem igényli és elalszik a kajáláson akkor ne is büfiztesd. hátha ezzel nyújthatod.

és csinálj egy szoros napirendet. amit írtam is az alvásnál, tartsd be, hogy mondjuk 10-12-ig alvás van, ha nem alszik is maradjatok ott, utána egyen, játszatok és újra... :)

biztos írnak majd még hasznos tanácsokat, nekünk ez jött be mikor nem óhajtott aludni, de aztán uncsi lett a környezet így, inkább aludt még.

ja és én kitettem napi 1x az erkélyre, jól beöltöztettem, 3-4 órákat aludt a friss levegőn! :)

2014. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom mi lehet az élettani oka, de a mi lányunk is ilyen volt. 15-20 perceket aludt az első pár hónapban napközben. Már a hajam téptem, mert mire leültem egy kávéval újságot olvasni, már ébredt is.. illetve hajat mostam, de megszárítani már nem tudtam, mert felébredt. Éjszaka két óránként kelt szigorúan, 16 hónapos koráig! Tápszeres volt amúgy. Elmúlt.. most 5 éves, nagyon nagyon jó alvó :)
2014. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ezt csinálta nappal. Én mikor már megelégeltem, adtam neki cumit (csak nappal alszik cumival), és amint meghallottam h mocorog, kezd ebredezni, már ugrottam is oda hozzá, h visszaaltassam. Így egy idő után elkezdtek hosszabbodni ezek a rövidke alvasok.

Most fél éves, általában 2x alszik 1 órát + 1x felet. Nem a legjobb, de a 20 percekhez képest számomra isteni! :-)

Az éjszakai alvasotok szerintem keményebb dió... Ahogy az előttem szólok írtak, legyen sötét, csend, mikor etetet a lehető legkevesebb inger érje és legyél kitartó az altatasban (tudom, sokszor nehéz!).

2014. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is keveset alszik nappal.Etetések között 20-30 perceket. Mellette kell lennem,szórakoztatnom, hogy el legyen foglalvaa,mert sokszor elég nyűgös ha nincs hozzá szólva, de van,hogy fél órát is el van magának (nagyon szereti nézegetni a képet a falon :))

Viszont éjjel 3-4 óránként kell enni. Volt,hogy éjjel kettőkor aludt el,de volt,hogy 9kor.

10 hetes

2014. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg magadra kötni. Hidd el, érdemes kipróbálni. Akkor ugyanis, ha meg is ébred, érzi hogy ott vagy szorosan mellette; a mozgásod, szívverésed, légzésed akkor is megnyugtatja ha alszik.
2014. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!