Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam rá, h...

Farkas Viola93 kérdése:

Hogyan szoktassam rá, h egyedeul aludjon el?

Figyelt kérdés

6 es fel honapos a kisfiam, es csak ugy alszik el ha az olembe veszem es eneklek neki.. Mar sztem elkene neki egyedul is aludni..

Meg ejjel fel szokott ebredni enni, neha ilyenkor is el kell altatni... Szerintetek ha ejjelente ra szoktatnam a teara, akkor lemondana az ejszakai kelesrol?



2015. aug. 5. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg teljesen normális ha egy ilyen pici baba ezt igényli. Ráadásul én nagyon szerettem ringatni, és olyan furcsa, h sok anyuka rosszul éli ezt meg. Ha nem kell órákig altatni szerintem csak rosszat teszel azzal ha beleavatkozol. Én kb 8-9 hónapos koráig ringattam, akkor láttam hogy már nem kell neki. Azóta magától alszik el.
2015. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet, de lehet hogy a tea miatt is kelne. Az én lányom éppen ennyi idős volt mikor megtanult cumizni, és ezzel egy időben átszokott az önálló alvásra (önnyugatást tanult a cumival) Előtte cicin aludt el.

Amikor felkel éjjel, bemész, megsimogatod, cumit a szájába teszed, de nem veszed fel...suttogsz hozzá, simogatod, majd 1-2 perc múlva kimész...egy perc múlva bemész hozzá, ugyanez, de nem veszed ki..majd 2 perc múlva mész be, majd 3 perc múlva, majd 5 perc múlva, stb első alkalommal ez nyilván nem fog neki tetszeni, hiszen eddig maximálisan rád támaszkodott az elalvásnál. De elalszik, és ezt követően már 5 percen belül egyedül is elfog tudni, ha egyáltalán megébred, mert az enyém fel sem ébred azóta éjjel, legalább is nem sír, csak megkeresi a cumiját, beveszi a szájába és alszik tovább.

2015. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ejszakai kelés Ugyanez. Még kell neki. Nem kell ezeken ennyit görcsölni. Ha masok mondogatják h már ezt meg azt kéne, akkor mondd nekik, h magától alszik el és nem ébred éjjel. Amúgy meg ne foglalkozz Velük!
2015. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az éjszakai kelésnek több oka is lehet. Mozgásfejlodés, fogzás, szeparacios szorongas.
2015. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
A lányom 13 hónapos még mindig ringatva alszik el és éjjel 3-4* cicizik. 6 hónaposan meg éjjel nappal csak rajtam aludt (és ez nem egyedi eset). Teljesen normálisak az igényei ahogy nő egyre könnyebb lesz. Kitartás! A tea pedig nem egészséges
2015. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úristen, nehogy rászoktasd az éjszakai teára! Arról nagyon nehéz lesz leszoktatni és ráadásul fogainak is rosszat tesz!

Mivel még nagyon kicsi, 6 hónapos, az neki a legjobb ha te altatod el. Az egyedül elalváshoz csak nagy sírások árán tudnád hozzászoktatni..., de az nem jó út.

A legtöbb gyerek 1-1,5 éves koráig felkel éjjel, addig bírd ki!

2015. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van...

3. Valaszolo, igen a csaladba mondogatjak, h mar nem kellene altatni, ejjel mar nem kellene etetni. Sok mindenbe szeretnek bele szolni, ezert estem gondolkodoba.

2015. aug. 6. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:
felvesz-letesz módszer a suttogó mindent megold c. könyvből
2015. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!