Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha így szoktatom le az éjszaka...

Ha így szoktatom le az éjszakai ciciről, az kegyetlenség? Van más tanácsotok?

Figyelt kérdés

Már nagyon kínszenvedés az éjszaka, vannak jobb napok, de átlagban 6-8-szor ébred és cicit követel. 15 hónapos. Nekem már kifejezetten fájdalmas és van, hogy fél órát nyüstöli, addig nem tudok aludni, utána is jó idő, mire visszaalszom és szinte kezdődik is újra. 10-20 perceket alszom, teljesen kimerült vagyok, emiatt nappal sem vagyok türelmes. Plusz 3 hónapos terhes vagyok.


Nem szeretnék kegyetlen módszerekhez folyamodni, de bármit próbáltam nem válik be és nekem az most nem opció, hogy előbb utóbb magától leszokik.


Szóval, ha egyszerűen megmondom, hogy nincs cici éjszaka, de ott fekszem mellette és simogatom meg dúdolok neki, amíg el nem alszik, persze mindeközben torka szakadtából üvölt, de nem hagyom magára, akkor az kegyetlenség?


A délutáni ciciről így szokott le egyébként, de az olyan könnyen ment, első nap 20 percet sírt (ezt úgy gondoltam még belefér, végig mellette feküdtem és vigasztaltam), második nap 8-at, harmadik nap már csak nyöszörgött picit, azóta pedig tudja, hogy könyvet nézegetünk és közben elalszik, soha többet nem volt gond belőle.


Viszont az éjszakaira ahányszor próbát tettem, hatalmas hiszti, rángatózva üvöltés, fuldoklóroham meg minden ilyesmi lett és mivel olyankor itt van a férjem is, aki nagyon sajnálja a gyereket, én is hamarabb beadtam a derekam. Meg nem is szerettem volna, ha 20 percnél tovább üvölt.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok, már teljesen kikészültem, folyamatosan fogyok, pedig vékony vagyok, egész nap stresszes vagyok, végkimerültséget érzek. Közben meg ott a kisbaba a hasamban, akiért szintén felelősséggel tartozom és nem szeretném, ha bármi baja lenne emiatt a periódus miatt.


Ti mit tennétek?


2015. aug. 6. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kegyetlenség.

Le is kell szoknia, mert később még ennyire sem fogod bírni, főleg h a meglesz a baba.

15 hónaposan már nem kéne kelnie szerintem éjjel. Vacsira mit kap? Elég neki? Nem éhes / szomjas?

2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem muszáj vagy meglépni, ha babát vársz muszáj lenne többet pihenned ennél.

Hasonlóan csináltam, addig ringattam, simogattam, odabújtam mellé, amíg vissza nem aludt anélkül. És képzeld el, hogy kn. a 3-4. éjszakától végig aludt, nem ébredt fel. Úgy gondolom, hogy megszokás volt neki inkább. Ez egy jó hónapja volt, azóta is végigalussza az éjszakát, néha kel fel, de akkor is csak egyszer nem pedig óránként. Olyankor megitatom, és visszaalszik. 1 éves

2015. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak határozottan lehet, sajnos.

Ha úgy döntesz, hogy nincs több cici éjjel, akkor ne adj neki többet. Én is kistesó miatt szoktattam le a fiamat a ciciről, nekem mondjuk ezt javasolta az orvosom is.

Az nem opció, hogy pár napig apuka keljen fel hozzá?

2015. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is sokszor ébred korához képest. Mit adsz neki vacsira? Pocakosan pihenned kellene,de gondolom ezt te is tudod. Szerintem próbáld meg úgy,hogy eleinte csak 2× hagyd szopizni éjszaka. Fokozatosan csináld,hátha kevésbé lesz drasztikus. Talán jobban elfogadja így a dolgot,mintha egyből semmit sem kapna. Sok türelmet és kitartást kívánok! Remélem hamar rendeződik a dolog?
2015. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
...a dolog! :)
2015. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem több ilyen periódus is volt a szoptatás alatt, hogy csak 20 perceket aludtam, fogadkoztam, hogy ennek véget vetek, aztán mégse:) Nem volt szívem. Sírt, ordított, de nem nyugodott meg, felnőtt vagyok, kibírtam már rosszabbakat is. Pláne éjszaka nem hagytam cici nélkül, csak pár perc volt nála és már aludt is vissza. Kitartás!
2015. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Apuka most lesz 2 hét szabadságon, ezért is találtam ideálisnak ezt az időszakot, tud aludni sokáig reggel, ha nagyon kifáradna éjjel.


Az a baj, hogy rosszul szoktattam, mikor megébredt magam mellé tettem cicizett amikor jól esett neki, így nekem is jó volt, mert tudtam közben aludni. De már 2-3 hónapja ez megváltozott és kifejezetten zavaró és kellemetlen, fájdalmas a cicizése. Gondolom, hogy megszokás miatt csinálja.


Köszönöm a válaszokat, lelket önt belém, hogy tartsak ki a döntésem mellett.


Már csak azt nem tudom, hogy az elalvós cici megmaradjon-e? Az még nekem olyan normális, hogy egy 20 percet cicizik, megnyugszik, elalszik és beteszem az ágyba.


Vacsi ügyben mindig tanácstalan vagyok, ti mit adtok? Sokszor eszik paradicsomot zsömlével, joghurtot, néha főtt tojással, almával variálva. Van, hogy tejbegríz van, nem látok különbséget olyankor az alvásban. 7kor vacsizunk, legkésőbb fél9-kor toporzékol az ágynál, hogy kéri az esti cicijét. Ha nem elég fáradt, akkor sokáig tart, míg elalszik.


Apuka csak azért nem opció (amúgy az), mert nagyon megsajnálja és nem bírja a sírását és elbizonytalanodik tőle, hogy jó-e ez így. Hiába mondtam, hogy a délutániról is így szokott le, és azóta 3 órát is alszik, addig pedig fél-max 1 órát aludt.


Az, hogy csak ritkábban hagyom cicizni, attól félek nem értené meg, hogy néha lehet, néha nem... és mindig sírna, amikor éppen nem. De köszi a tippet!


Köszi nektek! Nyugodtan adjatok még ötletet meg vasi ügyben is, hátha beválik más étel.

2015. aug. 6. 13:48
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Le kell szoktatnod, mert a terhesség alatti szoptatás vetélést okozhat.
2015. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Valószínűleg én is hagynám még magam, ha nem várnék babát, és sajnos nem pár perc, míg visszaalszik... vagyis ő biztos pihen cici közben, de ha kiveszem a szájából, kezdődik a sikítás. Van, hogy fél órát is rajta van és utána maximum fél órát alszik nélküle. Jobb napokon 1 órát.
2015. aug. 6. 13:51
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Akkor inkább az itt a probléma, hogy sokáig tart a szopi, és nélküle felébred. Nálunk is volt ilyen, hogy rátapadt mint a pióca, az Istennek se akart meglenni nélküle. Én úgy csináltam, hogy egyik ujjammal a szája sarkába nyúlva leválasztottam a töltőről, fogtam a kezét, hogy érezze ott vagyok, aztán elfordult és aludt tovább. Én is csodálkoztam, hogy ilyen könnyen ment, de minden alváskor hamarabb csináltam ezt.
2015. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!