Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idő alatt szokja meg a...

Mennyi idő alatt szokja meg a baba a kiságyban elalvást?

Figyelt kérdés

Éjszaka nagyszerűen alszik benne, de nappal olyan nehézkes az egész...

meg egyáltalán mennyi idő alatt tanul meg hatékonyabban aludni.. nem félóránként felébredni?

(Az a válasz nem erre a kérdésre válasz hogy ne ágyban altassam mert...) Köszi



2015. aug. 23. 19:37
 1/9 A kérdező kommentje:
illetőleg miért van az hogy eddig tudott 1-másfél órákat aludni napközben is (éjszaka szuperül alszik 4 és fél órákat egyhuzamban) de egy jóideje tényleg nem alszik tovább nappal fél óránál többet..?
2015. aug. 23. 19:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, egyik ilyen, másik olyan. Azt, hogy a te gyereked mikor fog többet aludni nem tudjuk, hiába is kérdezed. Van, amelyik a legelejétől sokat alszik, van amelyik sosem alszik jól.
2015. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A te babád már megszokta, hisz éjjel jól alszik benne.

Napközben meg egyre többet lesz ébren, így lassan majd beáll a napirend.

Jól besötétítesz napközbeni alvásnál?

2015. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem sötétitek, azt mondták hogy az nem jó, hogy igy kellene megtanulnia. De egy picit azért amúgy sötétebb van mindig, van egy kis roló.

És ez nem arról szól sajnos hogy egyre többet szeretne ébren lenni. Persze, nem kell átaludnia az egész szoptatások közti időt, de napi 3x fél óránál többet kéne aludnia. Szüksége volna alvásra, nyűglődik, fáradt... csak nem mindig sikerül kialudnia magát... de néha aztán sikerül és alszik 4 órát egyhuzamban nappal is.

2015. aug. 23. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:

MEnnyi idos a babad?

Az en nagyobbik fiam akkor aludt csak fel orakat (kb. Egy eves koraban)mikor mar nem volt szuksege 2 alvasra csak egyre, igy mikor erre rajottem(jo sokaig tartott:)) tovabb ebren tartottam, es attertunk a kevesebb alvasra, jobban elfaradt es hosszabbat aludt. A kozepso fiamnal 9 honaposan jott el ez az ido, igy nala mar par alkalom utan tudtam, hogy nem kell a ket alvas.

2015. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
6 hetes
2015. aug. 25. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Megint 5-os vagyok

Az en harmadik gyermekem 3 hetes, es eppen tegnap olvastam Vida Agi blogjan a napirend kerdest. Ott is azt irtak, h a gyermek bar elalszik, m elaltatod, de nem azert mert almos. Ne aludjon bele az evesbe, hanem ha el is bolint, akkor is atprlenkazassal, bofiztetessel fel kell kelteni, es tartani az eves-jatek/ebrenlet-alvas napirendet, amennyire lehet. Talan nalatok is ez van, nem almos a babad, es ezert alszik csak fel orat. Esetleg nezz ra Vida Agi blogjan a temara.

Vagy esetleg nem fejlodesi ugrasa van, es azert ebred, h egyen?

Tobb otletem nincs...

2015. aug. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

próbáltam én már mindent.. és olykor megy, olykor nem...

nemtudom, bizom benne hogy idővel tovább birja majd.

nappal tényleg 20-30 perc, és kb mindenre fel is riad. máskor pedig arra sem kel fel ha a fejénél csapódik be az ajtó.

meghát például a beleire kel fel szerintem, dehát azok is vannak éjszaka is és akkor nem zavarják.

2015. aug. 25. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Az en fiam 5 honapos. Elso perctol kisagyban alszik. Nappalra mindig sotititek neki es nyugodt kornyezetet biztositok. Halkan szol a radio, hogy a kinti zajok ne erjek varatlanul, ne ebredjen meg. Pici kora ota olyan, hogy egyik nap alszik. Masiknap semi sem tudja nappal elaltatni.


Nem tudom ki mondta neked azt, hogy nem kell sotetiteni. Eleg ha csak magadbol indulsz ki. Egy sotetebb szobaban te is konnyebben alszol, mint vilagosban. Nyugodtan csinalhatsz neki sotetet. Lehet zavarja a feny vagyvalamilyen kulso zaj. 6 hetesen a babak atlagosan 20 orat alszanak. Neki is ekorul kellene, meg akkor is, ha este jol alszik. Ennyi idosen alvas kozben fejlodik az agya.

2015. aug. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!