Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig egy hetes babám nem akar...

Alig egy hetes babám nem akar a kiságyban aludni-ez már így marad?

Figyelt kérdés
Ahogy leteszem, 5 perc múlva vagy arra ébred, hogy csuklik, vagy csak szimplán. A kórházi napok mindkettőnket megviseltek, hasfájós volt, ordított. Még az újszülöttösek sem tudtak vele mit kezdeni. Itthon nincs ez, lassan kezd beállni a 3 óránkénti evés, de még keveset alszik, azt is csak mellettünk teszi az első 2 éjszaka kivételével.(akkor olyan fáradt volt már gondolom, hogy mindegy volt neki)

2015. márc. 7. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

a magatok mellett altatjátok ne várj mást


azt fogja szeretni ahova szoktatva van

2015. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindig beteszed a kiságyba majd mikor sírni fog kiveszed és magatok közé viszed, akkor ne csodálkozz azon, ha köztetek fogja megszokni. Rakd be a kiságyba, ha rákezd a nyűglődésre nézd meg és ha úgy látod semmi baja nincs akkor hagyd ott és hagyj neki békét. Majd hozzászokik, de nem fog egyik pillanatról a másikra, lehet, hogy lesz 1-2 álmatlan éjszaka, de megfogja szokni.
2015. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Alig egy hetes babám velem aludt, nem kiságyban. Ő sem tudott a kiságyban aludni, szívem pedig nem volt sírni hagyni. PErsze, meg fogja szokni, hogy hiába sír, nem segítenek, így "beszokik" a kiságyba. Lelke rajta mindenkinek.. EGy ilyen pici babának nem csak evésre és alvásra van szüksége, hanem az anyukájára is! Hogy érezze őt, vele legyen, hiszen nemrég még a pocakban volt. És mielőtt valaki azt hinné, hogy az "aludjunk együtt érettségiig" típusú anyuka vagyok, leírom, hogy pár hónap után simán aludt már a kiságyában, a durvább fogzós időszakokban aludtam vele újra, de mostmár 2 évesen simán egyedül elalszik, külön ágyban, külön szobában...

Egy ilyen pici baba még nem gondolkozik, csak megnyugszik, ha kielégítik a szükségleteit. Ha később is következetesen együtt alszotok, akkor fogja megszokni azt! Van ismerősöm, akinél 3 éves a kislány, és mindig együtt aludtak és kistesó érkezése előtt akarják kiszoktatni a szülői ágyból...hát, ilyenkor már nem egyszerű, mert 3 évig minden nap ott aludt...

2015. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is hasfájós volt,és mikor órákon át ordított már azért hajnal 1-2 felé igen bevittük magunk közé. semmi baja nem lett, kb 1 hónapig tartott ez az időszak,aztán aludt az ágyába. a nagyon hasfájós időszakban igaz ordított 2 órát lefekvés előtt,meg 2 órát éjszaka addig nem tudtuk beletenni az ágyba,de utána igen. mire másfél hónapos lett,már én keltettem enni az ágyából,2 hónapos korára hagytam,had aludjon :-) próbálni kell,minden nap,de ha reménytelen azért ne ess össze a fáradságtól az ágya fölött. megpróbálod,leteszed ha sír,felveszed tiszta pelus,evés, sétálgatsz vele,leteszed ha sír megint fel. ezt csinálod amíg úgy érzed bírod,aztán vidd át magatokhoz. én minden nap előszőr a saját ágyába próbáltam. majd megszokja. ha nincs más,próbáld meg hordozni,aztán ha elalszik a kendőben, tedd le az ágyába. gyakorold be valami plüssel,hogy tudod a legóvatosabban levenni,hogy ne kelljen fel.
2015. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez tény hogy a babák ( kB 1 éves korig) képtelenek úgy gondolkodni mint mi. Ha valamit nem lát, arra azt hiszi, hogy nincs. Ez később kezd el kialakulni. Nem tudom, hogy hol van a kiságy, ha lehet tedd be a szobatokba. Lehet idővel attól is megnyugszik. Ha hallja a hangod
2015. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nincs így. A fiam néhány hétig nagyon rosszul aludt, amíg hasfájós volt, este 6-tól éjjel 11-ig üvöltött, és persze nem hagytuk bent a kiságyban, hogy szokja. Sokszor a mellkasunkon aludt el, és nem szokott oda. Amint elmúlt a hasfájás, szépen aludt a kiságyban, csak le kellett tenni.

Javaslom a swaddle me pólyát, nekünk nagyon bevált.

2015. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A második kislányom is velünk aludt a legelején. Én is azt vallom, hogy egy ilyen pici babát még nem lehet elrontani azzal, ha azt adom neki, amire szüksége van, és az nem csak az étel, hanem a közelségem is. Egész egyszerűen ő sem tudott egyedül aludni.

Én úgy csináltam, hogy először velünk aludt végig, majd később, ha bealudt mélyen, átcsempésztem a saját ágyába az első ébredésig. Akkor visszavittem hozzánk, fekve szopi, majd alvás, újabb szopi...stb reggelig.

Most ott tartunk, hogy este cicin elalszik, megvárom, míg mélyül az alvása, leteszem a saját ágyába. Ha éjszaka ébred, újra átviszem hozzánk, de evés után, mikor bealudt, visszaviszem az ágyába. Így mostanra már csak etetésre jön hozzánk, kivéve, mikor bealszom én is, akkor reggel együtt kelünk :)

Első kislányom másmilyen volt, ő simán elaludt bárhol, bármikor. Ezért annak idején én sem értettem, mit kell ezen drámázni, leteszem az ágyába és kész. Most már tudom, ez nem olyan egyszerű minden esetben, gyerek és gyerek között óriási különbség van.

2015. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisbabám sem tudott a kiságyban aludni. Most 13 hónapos, és külön alszik, másik szobában, reggelig. De akkor amikor újszülött volt, nem tudtam a kiságyba berakni. Egyből felkelt, és sírt. 1-jén született, és 25-én lefényképeztem, hogy először alszik az ágyában :)...

Tedd azt amit a kisbabád megkíván, nem tudod ilyen pici korban elrontani. Lehet 3 hónapos koráig lesznek sírós időszakai a hasfájás miatt. Segítsd, hogy könnyen át tudja vészelni ő is. Ha engedi tedd a kisagyba, ha nem akkor maradj vele...

2015. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rad van szuksege aludj vele,mellette.Szornyu,h.miket irnak egyesek,h.majd megszokja h.egyedul van...
2019. jún. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!