Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kiságyban altatás hogyan?

Djudit kérdése:

Kiságyban altatás hogyan?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. 13 hónapos koráig szopott, addig vagy cicin, vagy ringatva aludt el. Aztán már nem kellett ringatni, elég volt összebújni, és nem szopott. Most már csak 1 nappali alvása van. Az összebújásos elaltatás sajnos nem megy, mert újabban lemászik mellőlem, és játszani akar, hacsak nem halálosan fáradt. Így betesszük a kiságyba, ahol viszont feláll, járkál, nyöszörög, hogy vegyem ki, ha kérlelgetem, leteszi a fejét, én mesélek, fogom a kezét, és egy idő után nem áll fel, és szép lassan elalszik. Ezzel az a gondom, hogy van, hogy fél óra, mire így elalszik, de nem azért mert nem álmos, csak nem halálosan fáradt. (akkor még az etetőszékben is elalszikÖ. Fog ez változni? Lesz olyan, hogy megérik arra, vagy megszokja, hogy ne küzdjön? Vagy vannak jó praktikák? Kimenni nem szeretnék a szobából, mert üvöltene, sírna, azt nem szeretném.

2012. szept. 9. 21:21
 1/4 Bogyo110 ***** válasza:
19 hónapos kislányomnál még mindig csak az összebújós alvás van mert ha ott hagyom a szobájában képes akár órákig orditani ! Nekem a védőnő azt ajánlotta hogy hagyam ha igy szeret elaludni mert meg fog rá érni hogy saját maga elaludjon ugy hogy most én is erre várok !Igaz igy nemtudom mi lessz vele a bölcsiben ott ki fog vele összebujni ? Mert hát ugye délután is igy alszik el !Én is csak azt tudom javasolni hogy türelem !
2012. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

Van egy 3 éves kislányom!Vele is hasonló problémám vil úgy 13-15 hónapos korában!Akkoriban ment a tévében egy műsor,a szuperdadus!A hölgy azt tanácsolta az ilyen jellegű problémára,hogy a gyermek,és a szülő napi rutinjának érdekében,igenis fektessük be a picit a kiságyba és hagyjuk ott!Ha sír,felül,nyöszörög és hasonló,menjünk be,szó nélkül,fektessük vissza és menjünk ki!Ezt csináljuk addig,amíg el nem alszik!Pár nap múlva tudni fogja,hogy kiságy = alvás!

Kipróbáltam!Nehéz volt és szívszorító,de bevált!Ha elkezded,akkor nagy kitartás kell hozzá,mert nagyon nehéz megállni,hogy ne vedd ki és nyugtasd meg a picit!!!Nekem is nehéz volt!

2012. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam elmúlt két éves, és már egyedül alszik el kb. 20 hónapos kora óta, tehát van remény :) Bár a gyerekek nem egyformák. 14 hónapos korától már leesésgátlós ágyban aludt, és csak úgy tudtam ott tartani, hogy mellette maradtam, amíg el nem aludt. Fél óra altatás nem is olyan sok, hidd el :) Volt, hogy másfél órát töltöttem esténként a szobájában, sokszor hamarabb elaludtam, mint ő :D

Aztán terhes lettem, és kénytelenek voltunk rászoktatni, hogy mese után egyedül aludjon el, mert hát jön a kistesó, nem lesz esténként ennyi időm altatni... Úgy tűnik, már megérett rá, mert sírás, hiszti nélkül elfogadta az új helyzetet. Néha-néha kijött a szobájából, de én a mi hálószobánkban vártam, és visszakísértem az ágyába. Egy ideje már nem is jön ki, és már a délutáni alvásnál is működik ez a módszer. Annyi volt, hogy elmagyaráztuk neki (volt, hogy a férjem altatta), hogy vége a mesének, anyának/apának dolga van, mennie kell. Ha még nagyon akarta, volt, hogy még tovább meséltünk, sosem hagytuk sírni.

Szerintem az a fontos, hogy mindent előre meg kell vele beszélni, fel kell készíteni arra, hogy mi fog történni. 2 évesen már elég sok mindent megértenek a gyerekek, úgyhogy majd kellő időben te is próbáld meg, hogy elenged-e a kisfiad. De még egy ideig ki kell tartanod.

2012. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam is 15 hónapos és már egy éves kora óta egyedül alszik el az ágyában!Sokat raktam bele hogy próbáljon egyedül aludni,eleinte nem nagyon ment.Kézben ringatásnál mikor már félálomban volt de még éber akkor raktam bele és lassan hozzászokott.Már ott tartunk hogy mikor álmos akkor már kérezkedik az ágyába beteszem a kedvenc meséjét halkan a dvd-be és 10 perc után már alszik is!Nálunk ez a mesés altatás bejött.Persze egyedül is hagyom a szobában hogy ténylegesen egyedül aludjon el.
2012. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!