Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam el a babám két...

Hogy altassam el a babám két etetés között?

Figyelt kérdés
Lányom 8 hónapos. Az istenert nem akar ealudni magatol ket etes kozott. (cici utan nincs gond, lerakom alszik) par hetig mukodott h elringatom lerakom, de most egy jo hete hiaba ringatom, lerakom egybol pattan talpra es mar ki is pattan a szeme. Hiaba veszem ki ringatom vissza. Utanna is ugyanez. Valami tipp?
2015. szept. 11. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos gyereket miért kezelsz újszülöttnek?
2015. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizony, az alvásideje egyre szűkül, ahogy nő, hajrá, lehet vele játszani ilyenkor :D Amikor az enyém volt 8 hónapos, már csak kétszer aludt nappal fél órát, viszont az éjszakát teljesen, nappal nagyon igényelt, éjjel viszont aludt a család.
2015. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ujszulottkent kezelem, ezt nem tudom mibol vontad le. Bar akkor lehet a megfogalmazas nem volt egyertelmu. Nem szeretnem minden ket etetes kozott altatni, tisztaban vagyok vele mennyit alszik egy nyolc honapos baba. Akkor konkretabban: Elkezdett arra atallbi, hogy delelott mar csak 10 orai utan alszik el alszik fel 1-1 ig aztan estig semmit es igy estere mar csak csetlik botlik es nagyon nyugos. Erre azt tanacsolrak probaljam tizorai elott altatni ( ez lenne a ket etetes kozott) ami mint irtam egy ideig mentbis. Aludt kb 40 percet aztan tizorai, ebedig jatek. Aztan egy nagyobb szundi kb 2 ora es akkor meg este is pont megfeleloen volt csak faradt. Erre ertettem a kerdesem
2015. szept. 11. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:

egy 8 hónapos nem akkor alszik amikor a szomszéd mondja hanem amikor álmos. nem is értem hogy gondolod, hogy reggel felkel és már vissza is altatod.

ez nem így működik, a napirendjét csak úgy tudod jól összerakni ha az ő igényeit nézed.


próbáld meg fürdés előtt letenni kicsit, ha fáradt, ahogy írod, fog aludni.

2015. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De miért azzal foglalkozol,hogy ki mit tanácsol?A babát figyeld,az ő igényeit.Ha tízórai után alszik,mondjuk 10-től,írod,hogy fél 1-1-ig,az három óra.Ha az elég neki estig,akkor elég.Egy hete még nem így volt,most így van.Lehet egy hónap múlva még ennyit se fog.Kezdj el játszani vele,foglalkozni.Majd ő alakítja az igényeit.
2015. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen az ő igényeit nézem. Nem amint felkel fektetném le, kel negyed 7 kor és fél9 után már dörzsölgeti a szemeit azért mertem azt gondolni, hogy jobb lenne neki is ha akkor aludni, nem pedug szenvedne még a 10 óraiig. Nekem se lenne baj, ha csak délelőtt aludna, ha ez neki elég lenne. De mivel kb 5 órakor már nyűglődik, így egyértelmű, hogy nem elég, elaludni viszont már nem alszik el.
2015. szept. 11. 10:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én már nem tenném le napközben csak 1x és maximum ha látom, hogy nagyon ki van estére, korábban hagynám elaludni. A fiam ugyan így volt, csak ő picit korábban. Kb. 6-7 hónaposan kezdte elhagyni a napi 2 alvást. Csak délután aludt, ebéd után. Aztán 10 hónapos korára egyáltalán nem akart aludni napközben, csak kínlódtunk. Lesötétítettem a szobát, mindent kitaláltam, de nem aludt. Békén hagytam. Viszont azt tudni kell hozzá, hogy az enyém pici kora óta (kb 2 hét) végig aludja az éjszakákat. Ehhez annyira hozzászokott, hogy oviban probléma volt az alvás: ha elaludt oviban 15-20 percre, hajnal 2-3ig de volt, hogy 4-ig nyomta a műsort! 6-kor meg kelni kellett. Váltottunk is ovit ez miatt, azóta nyugtunk van éjjel.

Mivel ezt tapasztaltam azt javasolnám neked, hogy ne nagyon bolygasd meg, had alakítsa ki saját magának az alvás rendjét.

2015. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nincs azzal,ha egy nyolc hónapos gyerek még kétszer alszik napközben. Ha álmos fél kilenckor, akkor tedd le aludni. Etesd meg és sipirc az ágyba. Ha felébredt, akkor meg vidd ki a levegőre, "mozgasd", hogy elfáradjon és tudjon aludni egy nagyobbat délután.
2015. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!