Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik?

Miért nem alszik?

Figyelt kérdés

Most 16 hónapos a fiunk. Fél éves kora óta minden éjjel minimum 4x felébred, de volt, hogy miután elaludt fél óra múlva újra ébredt. Reggel 8-9 között ébred, kis játék valami reggeli, majd játék és kb 1-kor elalszik kb másfél 2 órára. Aztán játék ebéd, majd a délután folyamán kekszecsek vagy valami gyümölcs, este vacsi. Ezen kívül amikor kedve szottyan cicizik. Cumi nem kell neki, cumisüvegből sem nagyon ivott. Fél évesen már abból a pohárból kért inni amiből mi ittunk. Este 8-fél9 körül fürdetés, kis játék az ágyban és cicin alszik el köztünk úgy 10 körül. Átköltöztetjük a helyére és 1 óra múlva már csiripel. Na ekkor cici és alvás fél-1 órán belül. Újra ki, majd 1-1,5 óra és ébred. És ez így megy reggelig. Ha mellettünk hagyjuk akkor is. Próbáltuk, hogy apa ment ki hozzá, de nagyon sírt és mutogatott a mi szobánk felé. Nem tudom hogyan tudnánk leszoktatni a ciciről...

Valami ötlet?



#16 hónapos #éjjel felébred
2015. okt. 4. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is sokszor ébredt éjjel, de ő a saját ágyában aludt, általában éjfélkor és kettő és három között ébredt.Két éves kora körül felejtette ezt el. Nem az éhség a baja, hanem mint mindenki felébred éjjel, de mivel nem a megszokott dolgot csinálja ezért ezt követeli. A dolgot úgy oldottam meg, hogy reggel felkeltettem előbb. Hétkor már felkeltheted, és ezt minden nap tartsd be. ebéd után lefeküdhet, de ne hagyd aludni másfél óránál tovább. Ébresztés után uzsonna (kerüld a cukrozott dolgokat, csokoládét, nassolnivalót, csak céltudatosan uzsonnát adj neki) majd vacsoráig ne adj neki enni, vagy ha éhes kenj meg neki egy fél szelet kenyeret vajjal, rá sajtot akármi ilyesmi, de ne édesség legyen. Vidd le sétálni legalább két órára, vacsora és fürdetés előtt érjetek haza, amint hazaér vacsora, fürdés, ágy. Éjjel ha felkel odamész hozzá megsímogatod, mondod neki, hogy éjjel van aludni kell, majd ha reggel lesz akkor kiveszed a kiságyból. Lehet ott kell ülnöd vele pár napig a széken az ágya mellett, simogasd amíg el nem alszik, suttogva beszélj, ne kapcsold fel a villanyt. maradj következetes. Ez csak egy megszokás nála, 1-2 hét alatt helyre tudod rázni a dolgokat, ha következetes vagy. Lehet picit sírni fog, de a cicit fel fogja cserélni a simogatásra.
2015. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 1 próbát megér, bár félek, hogy nem válik be, mert amikor éjjel felkel Ő nem sír. Feláll az ágyában és halandzsázik. Nem hiszem, hogy fekve maradna amíg simogatom. Ja igen: akkor meg sír, ha nem kap cicit. :-)
2015. okt. 4. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor próbáljatok úgy csinálni, hogy nem mentek oda, nem veszitek észre. Ha sír akkor odamenni, lefektetni, betakarni, mondani neki, hogy éjjel van, ilyenkor alszunk, majd reggel lesz tej. Tudom nehéz lesz de ki kell bírnotok.
2015. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!