Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan, hogy a baba fél a...

Van olyan, hogy a baba fél a csendtől? Csak zajban tud elaludni?

Figyelt kérdés

Babám 4 hónapos, csak akkor alszik el gond nélkül, ha valamilyen zaj, vagy nagyobb hang van körülötte. Sajnos ez csak most tudatosult bennem, pedig már születése óta küzdünk a "nem alvással". Nappal és éjszaka egyaránt gondot okozott az altatás, mindig beraktam a szobába, próbáltam csendben lenni, de csak sírt és sírt, bementem ringattam, semmi nem használt, szegény sokszor már szó szerint álomba sírta magát a vállamon. Minden egyes nap ugyanez a procedúra. Akkor tűnt fel először, mikor a szomszédban lakást kezdtek felújítani. Szokás szerint küzdöttem az altatással már vagy 50 perce, mikor a szomszédban elkezdtek őrült módjára fúrni.... Hát először majdnem idegbajt kaptam, mondom jó, így már tuti nem lesz alvás, beraktam a babát a hordozóba, leraktam az ágyra míg elszaladtam wc-re, szomszéd őrült mód fúrta a falat pont annak a helyiségnek a túloldalán, ahol a baba volt, mire visszaértem a wc-ről, gyerek aludt mint a tej. Azóta már többször észrevettem, ha porszívózok, azonnal elalszik. Vasárnap a férjem max hangerőn "nézte" a forma egyet miközben a picivel játszott, hát arra is ragadtak le a szemei. Esténként már úgy altatjuk hogy hangosan szól (azért nem üvölt) a rádió a szomszéd szobában miután beraktuk a kiságyba, és lám, 10 percen belül alszik (régebben mikor néma csendben ültünk a nappaliban és mozdulni sem mertünk, akkor akár 1 órát is üvöltött volna, ha nem megyek be). Ma ebéd után megint kiságyba tettem, ringattam, nem aludt. Meguntam, beraktam hordozóba, s betettem a fürdőbe mosógép elé (elöltöltős). Mosógép pörög forog búg, mire centrizni kezdett, baba úgy aludt hogy a nyála is folyt....


Szerintetek tényleg a csönddel van a baja, vagy csak az én képzeletemben vannak ezek az összefüggések? Volt esetleg másnak is ilyen, vagy csak én képzelem be??


2015. okt. 17. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a pocidban volt, sok zajt hallott: szívverést, gyomorkorgást, belek mozgását stb. Az is nagyon hangos volt.

Nem egyedi ez, majd idővel változik. A picik szeretik a monoton zajt. :)

2015. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy ez megnyugtatja, és elalszik. :)
2015. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen. De ezt szerintem mi rontottuk el. Tavaly augusztusban született, októberben indult a fűtés és hősugárzó ment a szobájában, amikor hidegebb volt. Annyira megszokta a hangját, hogy azzal alszik el ha fogzik, vagy nyűgös a mai napig is. Valamikor csak a ventilátor része megy, hogy ne fűtsön, csak búgjon. Idén nyaralásra nem vittünk hősugárzót, egész éjjel nem aludt, mert jött a foga. Férjem nagy ötlete volt, hogy indítsuk be a mikrót. Betettünk egy pohár vizet kiolvasztó funkcióra. Zümmögött az öreg mikró, lányom 1 perc alatt bealudt. Úgyhogy vannak ilyen babák. Szerintem biztonságérzetet ad nekik. A barátnőm lánya botmixerrel alszik. :-D
2015. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak akkor is hihetetlen hogy tőle fél méterre annyira centriz a mosógép hogy a helyéről majdnem kiszakad, gyerek meg úgy alszik hogy a nyála folyik. Vagy pl a fal túloldalát úgy fúrják hogy a saját hangom nem hallom, s gyerek szintén alszik mint a bunda.... Ha meg csönd van akkor sír, nem akar aludni, éjszaka is sokszor felsír még mikor nagy a csend, de enni csak 1szer eszik már éjjel, szóval nem az éhségtől. Éjszaka is már fel szoktam neki húzni valamilyen zenélő altató játékot hogy vissza aludjon.
2015. okt. 17. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom lánya feje mellett porszívózni kellett, hogy aludjon... Én most vagyok várandós az első babánkkal, ha teszek-veszek és sokféle hangforrás van, csöndben van, és pihen, ha ledőlök, és csönd van, felébred, és rugdos. Másoknál is ezt olvastam, hogy a mozgás, és a hangok megnyugtatják, elaltatják, pedig azt hinné az ember, hogy fordítva van.


Amúgy annyira átlagos ez a dolog, hogy vannak külön babáknak készített fehérzajkeltő kütyük, amit bekapcsolsz, odateszel mellé, és kiad valamilyen monoton zajt, a gyerek meg gyönyörűen alszik rá. Pl. ilyen:

[link]


De egyszerű, ha letöltesz valamit a netről. Ezt is valaki olyan csinálhatta, aki hasonló felfedezésre jutott, mint te:):

https://www.youtube.com/watch?v=GsvcVfmG7pc

Itt mege gy másik:

https://www.youtube.com/watch?v=djSva4xtQfY

2015. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos és a mai napig zajra alszik el :-) A telomon van egy alkalmazás mondjuk úgy,h kocsi hang,olyan mint mikor utazunk olyan hangot ad:-) no mi arra alszunk. Ha csend lenne felébredne. Régebben pórszívó ment. :-)
2015. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!