Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet zajhoz szoktatni...

Hogyan lehet zajhoz szoktatni egy babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet bugyuta a kérdés , de sok helyen olvastam már, hogy anyukák azt írták simán porszívóznak illetve zenét hallgatnak miközben a baba alszik, mert zajhoz szoktatták.

Mi ennek a menete illetve mennyire jó? :)


Előre is köszi !



2015. okt. 14. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kisbabák "zajhoz szokottan" születnek, inkább abból lehet a gond, hogy később mindenki néma csendben van, amíg alszanak, és így egy idő után már csak így tudnak aludni. Tehát nem zajhoz szoktatni érdemes, hanem nem rászoktatni arra, hogy mindig csend van körülötte, ha alszik.

Ezt is érdemes viszont ésszel csinálni, az pl. jó, ha a baba a saját szobájában, csukott ajtó mögött alva nem ébred fel arra, ha a szomszéd szobában porszívóznak, de szerintem nagyon nem egészséges az, ami néhány családban megy, hogy a pici babának úgy kell aludnia, hogy közben vele egy szobában ég a lámpa, megy a tévé, hangosan beszélgetnek stb. Nem hiszem, hogy így ki tudja pihenni magát, és a későbbiekben is okozhat gondot, hogy pl. csak tévére tud elaludni.

2015. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem leszoktatni nem kell róla. Múlt héten láttam egy filmet (A kisbabák titkos élete) szó volt róla benne, hogy a babák azért alszanak jókat autózás közben, mert a mély, búgó hang a méhben hallott zajokra emlékezteti és megnyugszik tőle. Mondták, hogy az anya szívhangját, emésztésén hangjait hány decibellel érzékeli a baba. Számra nem emlékszem, de nem kevéssel. Mi még csak várjuk a baba érkezését, de én nem tervezek síri csöndet a baba köré, pont a fentiek miatt. Ha azt szokja meg, mindentől felébred. Aztán majd látjuk, hogy működik a gyakorlatban. :)


25+5 hkm

2015. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a hordozókendőzést, abban gyorsan bealszik, mert a testközelség megnyugtatja, függetlenül attól, hogy éppen mennyi zaj van, és mennyire van világos. Egyébként részben valóban attól függ, hogy hogyan van szoktatva, részben viszont egyéni is, hogy milyen a baba, vannak könnyebben, és kevésbé könnyen elalvók, ahogy a felnőtteknél is. Van, aki bármilyen zajban tud aludni, van, akinek teljes sötét és csend kell.
2015. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen zaj. A porszívó, autó, hajszárító hangja kifejezetten megnyugtatja a legtöbb babát, de sok felnőttet is. Ezek a "fehér zajok", youtube -on is van belőlük bőven.

A többi zaj viszont sok babát zavar (pl. hangos beszéd), és az nem igaz, h csak szoktatás kérdése. Ha egy baba rossz alvó, akkor elég nagy butaság azért hibáztatni a szülőket mert csöndben vannak amikor alszik a pici.

2015. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az hogy nem jársz lábujjhegyen ha elaludt...a kisbabák nagyon mélyen alszanak, nagyon nehéz őket felébreszteni is, amikor mélyalvásban vannak. sok szülő ott rontja el hogy zajban próbál altatni is. Nem jó. Az elalváshoz neki épp úgy csendre van szüksége mint neked vagy nekem. Viszont onnantól hogy elaludt, az első fél - egy órában gyakorlatilag ágyúval sem lhet felkelteni.

én tehát mindig mosogattam simán (60 nm öszvissz a lakást, mindent hall), de volt olyan, hogy már megébredt, én meg akkor álltam neki porszívózni, hogy még gyorsan az előszobába fölszívom a koszt mielőtt kiveszem az ágyból, erre visszaaludt a porszívóra... a monoton zaj altatja őket mert ilyesminek hallják a zajokat az anyaméhben is. de nem kell azért porszívózni mikor altatjátok, az hülyeség, de nem kell lábujjhegyen sem járni. sógornőm még a wc-t se merte lehúzni míg alszik...no comment.


a másik fele hogy ő pl nem is porszívózott ha a gyerek a szobában volt, mge turmixolni meg ilyesmi...én simán csinálom egy centire a gyerek fejétől is akár (persze nem ujjszülöttként, hanem kb. 6-7 hós korától mióta úgyis mászik utánam). És egyáltalán nem zavarja semmi zaj.

2015. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !! :)
2015. okt. 14. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ezen felesleges gondolkozni.

Alapesetben úgyis végzi mindenki a házimunkát, ha alszik a pici. Ha jó alvó babád lesz, akkor nem lesz gond(sokan ilyenkor kihúzzák magukat, mert szerintük az ő érdemük, így szoktatták) Ha kevésbé jó alvó, akkor úgyis megtanulsz lábújhegyen közlekedni. Nincs az a fontos mosás, amit a gyerekszoba melletti fürdőben beindítanál, mikor az egész nap üvöltő, hasfájós gyereket másfél óra alatt sikerült elaltatni. Csak azért, hogy szokja....

Nálunk egyébként időszakosan változott az alvása. Hasfájós, fogzós időszakban felületesebb az alvása. Ilyenkor arra is felébredt, ha kinyitottam a nappaliban az ablakot. Normál esetben pedig még útfelújítást is végezhetnek mellette.

a porszívózás kb 3 hónapos korig altatja a gyerekeket. Utánna már van aki fél tőle. Mondjuk nekem olyan extrémnek tűnik ha valaki mindenáron akkor akar porszívózni mikor a másik alszik. Én biztos rosszul ébrednék.

2015. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!